Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted? Nem így van, és...

Szerinted? Nem így van, és nem efelé megyünk?

Figyelt kérdés
Majd amikor a falatot is kilopták a szádból, a lábadról leszedte az új kínai cipőt az APEH, a lakást elvitte a fejed fölül a bank, mikor van egy lepukkant Trabantod, hogy el tudj járni a 60km-rel arrébb lévő munkahelyedre minimálbérért,de benzint nem tudsz bele venni mert litere ötszáz, akkor megemeled a segged, mert éhes vagy, fázol, és a politikusainkból kaját, a parlamentből tűzifát csinálsz!
2011. febr. 21. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Én nem zárom ki ezt sem, de lehetetlen az ilyesmit előre megjósolni. Egyiptomban és a többi arab országban egy hónapja még látszólag nyugodtan kormányoztak az évtizedek óta hatalmon levő vaskezű diktátorok, és lám mi lett...


Az meg egy nagy igazság, hogy az emberek csak akkor lázadnak, ha már tényleg csak a láncaikat veszthetik. Mert hát ha beszállsz egy ilyenbe, rengeteget vesztel, nem tudsz bemenni a munkahelyedre, ha van, elveszted az állásodat, lecsuk a rendőr, bebörtönöznek, esetleg le is lőnek. Amíg van egy icike picike esély, hogy normális körülmények között is fenn tudd tartani magad valamennyire, addig azt fogod erőltetni. Magyarországon most még ez a helyzet, és valószínűleg hosszabb távon is fennmarad az, hogy annyi jövedelem azért összejön, ami a éhenhaláshoz sok, a megélhetéshez meg kevés, és így talán elkerülhető a robbanás. Bár már egyre kevesebb tartalék van...

2011. febr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én személyszerint ettől messze vagyok. Legközelebb talán az 500-as benzin van.
2011. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Örülök akkor helyetted is,ha messze vagy tőle. Nemhogy minimálból,még 80ból is nehéz megélnie egy tizen-huszonévesnek,ha az anyja kivágja mint a macskát szarni,lakás meg nincs pl. Vagy a nyugdíjas maminak,aki hiába kuporgatta össze a háromszobás családira valót,de a nyögdíja alig 50...

Magyarország,így nem szeretlek...

2011. febr. 21. 16:11
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon remélem, hogy egyszer Magyarország ezt megelégeli és keményen az asztalra csap. Remélem, hogy egyszer eljutunk addig a pontig, hogy megdöntjük a kormányt, és végre rend lesz ebben az országban. Emlékezzünk Balla József szavaira:

"Weimar után a rend és civilizáció eljövetele van soron"

[link]

Jó cikk!

2011. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Tudod mit mondott nekem az apósom amikor hasonló témát feszegettem nála?


Ez volt a válasza szó szerint:

Na és,mi is voltunk szegények,másnak sem jobb,nekünk is rossz volt. Büszkén mesélte,hogy Székesfehérvárról biciklivel járt dolgozni és az azt várja el,hogy ezt mások is megtegyék ha rá vannak szorulva a munkára,de kocsira vagy benzinre vagy buszra,vonatra nincsen pénz akkor akár gyalog is tegyél meg 100km-t a munkahelyedig.

És az a vicc az egészben,hogy állítása szerint keményen dolgozott,de máig is 67 évesen egy önkormányzati lakásban lakik,és semmi nincs a nevén. Bagoly mondja verébnek. Ha sokat dolgozott,hol az eredmény?

2011. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocsi 11:41 vagyok. elfelejtettem írni,hogy Budapestre járt bicajjal az após Székesfehérvárról.
2011. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
1 millió cigány meg 700ezer rokkant nyugdíjas országban aligha lesz változás mostanában. Akinek van rá lehetősége az ne itt várja a sült galambot a kormánytól. Feküdjön rá a németre aztán mennyen ki az osztrákokhoz, májustól már munkavállalási se kell.
2011. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

-"Szerinted? Nem így van, és nem efelé megyünk?

Majd amikor a falatot is kilopták a szádból, a lábadról leszedte az új kínai cipőt az APEH, a lakást elvitte a fejed fölül a bank, mikor van egy lepukkant Trabantod, hogy el tudj járni a 60km-rel arrébb lévő munkahelyedre minimálbérért,de benzint nem tudsz bele venni mert litere ötszáz, akkor megemeled a segged, mert éhes vagy, fázol, és a politikusainkból kaját, a parlamentből tűzifát csinálsz!"-


Ezt a kérdést néhány évvel ezelőtt lett volna érdemes feltenni. Hogy miért, íme: http://www.youtube.com/watch?v=adcalgqML3g&feature=player_de..

2011. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

14.48. Gyurcsány nem tette tönkre a keveset keresőket,és nem adott több pénzt a gazdagoknak! A mostani kormány teszi ezt! Sok mindent lehet Gyurcsány rovására írni,de pimaszság a Fidesz pazarlását is az ő nyakába varrni!

Nagy az államháztartás hiánya? Csökkenteni kell! Ez idáig OK. Ha egy háziasszonynak kevés a pénze,és van adóssága,akkor minden fillért megfog,és nem pazarol,nem csinál újabb adósságokat!

A Fidesz pedig ezt teszi!

Az egykulcsos adó az emberek 20 %-ának jó, a többinek nem. Viszont emiatt az államháztartás hiánya 500 milliárddal nő! Ez nem takarékosság!

Ahogy az sem,hogy a minisztériumokban dolgozók létszámát 300 fővel emelik. Ez nem egyezik a kormányra kerüléskor mondott ígéreteikkel: kevesebb minisztérium,kevesebb adminisztráció.

Vagy pl. Orbánnak miért nem jó Gyurcsány 70 nm2-es miniszterelnöki irodája? Miért kell neki 170 nm2-es,újonnan berendezve?

Lázárnak miért kell olyan drága autó?

Még lehetne sorolni a pazarlásokat!

Talán Gyurcsány fegyvert szorított Orbán fejéhez,kényszerítve ezekre?

Nem vagyok Gyurcsány-párti,sem szoci,sőt más párt szimpatizánsa sem. Csupán aggódom a családom egyre nyomorúságosabb sorsáért!

2011. febr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Hát... Orbán Egyiptomban járta után kitört a forradalom a diktátor ellen.

Ha ott megszerezte a diktátori tapasztalatokat, lehet, hogy itthon is hamarosan ki fog törni.

Tudod a dominó is egyenesen bukik.

2011. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!