Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Múltkor az egyik barátnőmmel...

Múltkor az egyik barátnőmmel átmentünk Szerbiába biciklivel, és a határőr kérdezősködött, hogy hova megyünk. Őt ez miért érdekli, kötelességünk neki megmondani, hogy hova tekerünk?

Figyelt kérdés
2010. dec. 4. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sztem csak kíváncsi volt. Ő is ember.
2010. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Külföldi ***** válasza:
100%
Igen. Én amikor Szerbiából(mert ott lakom) megyek át Magyarországra, eddig mindíg megkérdezték, hogy hova megyünk és miért. A magyar határőr és a szerb határőr is egyaránt.
2010. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Nincs már magyar határőr...rendőr van...
2010. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerbia felé van határőr mert nem EU-tagállam. amúgy tőlem is megkérdezték, Horvátország felé is a vonaton megszokták. hogy miért passz..
2010. dec. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
azt a választ figyelik, amikor valaki azt mondja, hogy terrorista vagyok, fegyverért megyek. ilyenkor jól letartóztatják.
2010. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Szerbia felé magyar oldalon RENDŐR VAN,NEM HATÁRŐR -egybe olvadt már egy ideje...
2010. dec. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

A kérdés szempontjából teljesen mindegy, hogy rendőrnek vagy határőrnek nevezzük-e azt, aki ott teljesít szolgálatot!

Tőlem a rendőrök is megkérdezik (ha autóval megyek és minden ok nélkül megállítanak), hogy hova megyek. Semmi közük hozzá, de mindig szoktam nekik válaszolni valamit, pedig nem hogy az országhatárt, de még a városom határát se lépem át.

2010. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerbiában sincs határőr, hanem rendőr, úgymint a magyar oldalon, de ez kérdés szempontjából mindegy is, mert ugyanazt a feladatot látják el, akárhogy is nevezitek őket.

Mindig megkérdezik, ez nekik plussz információ és ki vannak képezve arra hogy a válaszból kiszűrjék a gyanúsakat, és ha kell további ellenőrzés alá vetik.

Igen, köteles vagy válaszolni,hisz ha nem mondod meg, neki jogában áll hogy nem enged be az országba, sőt még a rendőrségre is bevihet, mert ezzel gyanút keltesz bennük hogy vaj van a füled mögött. És ugye azt senki sem szeretné hogy egy kis kérdés miatt letartóztassák. :)

Nem kíváncsiságból kérdi, hisz ugysem jegyzi meg azt a több ezer embert aki nap mint nap megy át a határon..

2011. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!