Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán mégis megmenti a banki...

Orbán mégis megmenti a banki hiteleseket a kilakoltatásoktól?

Figyelt kérdés
Mert nagyon úgy tünt,hogy április 15-ig,semmi sem fog történni,most talán mégis.
2011. febr. 14. 23:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

14:20 elment az eszed? Teljes adósságeltörlés?

Illetve legyen, de akkor a lakás se legyen az övé.

Nincs ingyenebéd, annak a kornak vége.

Izraelt hasonlítani hozzánk is nagy marhaság...

2011. febr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Itt szó sincs teljes adósság törlésről.Azt a hitelesek egyike sem várja el az államtól.Ezért már többen sokkot kaptak ezen a fórumon különböző jóindulatú emberek,de mindegy....Ha az önkormányzatok kiváltják a végképpen fizetni nem tudó hiteles adósságát,az önkormányzat azt a pénzt vissza veszi,csak mondjuk nem ilyen BRUTÁL módon,mint amit a bankok művelnek.Én még azt sem értem,hogy lehet egy embertől hirtelen többet követelni,mint maga a fizetése teljes összege?Ki az az állat,aki ezt jóváhagyja? ilyenkor valóban feltevődik a kérdés,nincs itt valami ingatlan spekuláció?Más értelemes magyarázat ere nincs...
2011. febr. 21. 16:25
 13/19 anonim válasza:
az 1-es válaszadónak!...hogy ne a te adódból?....azt te úgysem tudod hogy a te vagy a mi adónkból kiket vagy miket mentenek meg, illetve mire használják föl..inkább mentsék őket mint a korrupciós botrányokba fulladt MSZP-s "elvtársak" ügyeit.
2011. febr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A 17.02-es végre érti miről van szó.Igazad van,inkább őket húzzák ki a kakiból,mint a politikusok zsebébe vándoroljon,mint ahogy vándorolt is.Érdekes azért senki nem hőbörög,és nem is höbörgött.Bemondta a tv,ez meg az,ennyit meg annyit,elsikkasztott,eltüntetett.Persze milliókról,milliárdokról beszélek.Egy napig beszédtéma volt,és kész.
2011. febr. 21. 22:43
 15/19 anonim ***** válasza:

Annak , h így megerősödött a CHF oka volt a rengetek kölcsön is amit abban pénzben vettek fel a magyarok.

Láttam a riportot a naplóban és az egyik hiteles kijöhetett volna nullára ha elfogadja az ajánlatot és nem ment bele. Én belementem volna a helyében,csak szabaduljak banktól.

Már a 80as években is tudtam családokról akik bankhitelekbe buktak bele és veszítették el mindenüket még azt is ami azelőtt már megvolt nekik.Mondta is szegény anyukám annak idején , h bankokkal kezdeni nem szabad, mert a bank azért van , h ő jól járjon , aztán a betétesek és mindezt a hitelesek kárára teszi.

Az egész gyerekkorom hátterében egy építkezés volt mert apám és anyám éjt nappallá téve dolgoztak ,h felépüljön egy szolid 3szobás családi házuk mert régi 1szobakonyhás már a fejükre dőlt volna.Rá is ment az egészségük és az életük.

Aztán kb 1999 után látom , h mindenkire tukmálják szinte rá a hiteleket és veszik is fel az emberek ész nélkül , húzzák fel a flancos házaikat veszik a jó kocsikat és engem még le is néznek amikor a kimúló félben lévő Dácsiámmal jövök megyek:) De én akkor is féltem belemászni pedig anyósomnál laktunk 1 szobában.

Mert soha nem lehet tudni mi jön elő 3 év múlva 5 év múlva.

És bizony az is igaz , nagyon sokan vannak akik ha már lúd ,legyen kövér alapon túlzott igényekkel , túlzott összegeket vettek fel.Szinte versenyeztek , h túltegyenek a másikon!

Arról is szó volt a naplóban miképpen lehet a tartozásokat átcsoportosítani és h, az önkormányzatoknak nincs pénzük ezeket megvásárolni és bérbe adni.És arról is , h a kilakoltatási moratórium nagyban rontotta fizetési morált.

Nem tudom mi lenne a helyes, de ha arra várnak , h Orbán fogja megoldani a problémáikat...hát nem hiszem , h dolga lenne neki az.

Felnőtt emberek vagyunk és felelősek vagyunk a tetteinkért!

Bár a komcsi világban is volt olyan, h míg az egyik ember egy élet munkája árán épített fel egy házat , addig a másik ember beadott egy kérvényt és egykét év után kapott egy szép lakást, amit a 90es években áron alul részletre megvehetett.

2011. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Illetve legyen, de akkor a lakás se legyen az övé."


Szociálisan nem vagy túl érzékeny, hogy finoman fogalmazzak.

Látszik az írásodon, hogy nem vagy szorult helyzetben nyílván apucinak és anyucinak köszönhetően.

Nem kell a duma, hogy te 20 évesen már a saját lábadon álltál lakással kocsival stb. mert

akkor kíváncsi lennék ezt az apeh is így tudja-e?

Akkor?

Fogalma sincs a mai fiataloknak arról, hogy mi volt 20-25 évvel ez előtt de vádaskodni, okoskodni az

idősebbet kiosztani azt tudják.


"Izraelt hasonlítani hozzánk is nagy marhaság..."


Mert ? Semmijük sincs csak Tőlünk összelopott, harácsolt pénzük. Te vagy egy nagy jószág ha azt gondolod ,

hogy nincs összefüggés, Mi azért fizetünk 40% -os kamatot , hogy nekik 4% legyen!!! Az általuk

legkedveltebb országban is 12 és 18% közt vannak a hitelek és mi havi 300-500 dollárnyi fizetésből

kamatozunk évi 40%-ot. Ők meg havi 1000-5000 dollárból 12-18%-ot. Summa summárum belőlünk élnek ....mert hagyjuk.



"elment az eszed? Teljes adósságeltörlés?"

89-ben az államadósság 25 milliárd dollár volt jelenleg 225 millliárd. Anno a "Marshall tervből" azért

nem tudtuk kikérni a részünk mert a nagytestvír nem engedte most ezt megtehetnénk ezen a módon. Arról valóban

nincs adatom, hogy a lakosok álltal felvett összeg összesen mekkora lehet.


"Nincs ingyenebéd, annak a kornak vége."

Bízom benne, hogy Te és a hasonló gondolkodású emberkék nem kerültök ilyen vagy ehhez

hasonló helyzetbe soha mint most sok honfitársunk !


Még annyit, hogy túlontúl nagy hatalmuk volt és van az elmúlt 200 évben a bankoknak, ennek kellene

gátat szabni nem a másikat bírálni pálcát törni felettük. Házat vettek belőle ezek az emberek,hogy fedél legyen a fejük felett nem

kokaint vagy nem eljátékgépezték azt a pénzt mint némely honfitársunk a sígílyt és a családi pótlékot persze a mi adónkból, befizetéseinkből.

2011. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem, mi bajod van a szociális érzékemmel, csak mert nem értek egyet veled.


Egyébként tényleg nem vagyok szorult helyzetben, és valóban sokat köszönhetek a szüleimnek. De nem úgy, ahogy te gondolod.

Nem kaptam se lakást, se autót, mert nem lett volna rá pénz. Kaptam viszont lehetőséget, hogy tanuljak, diplomás lettem és multihoz mentem dolgozni.

Nagy összegű megtakarításom van, saját erőből, ugyanis 29 éves koromig otthon laktam, és most párkapcsolattal és albérlet mellett is félre tudok tenni plusz egy lakástörlesztőnyi összeget havonta, amiből majd saját lakás lesz hitel nélkül. Jöhet az APEH is, végig bejelentettként dolgoztam, a multik nem szoktak szarozni ilyenen.


Kérlek ne feltételezz rólam bármit is, honnan is tudnád...


Én sem feltétezek semmit senkiről, ezért sem firtatom az okokat, hogy ki miért nem tudja fizetni a hitelét. Ellenben értek a pénzhez, ezért gondolom úgy, hogy az adósságeltörlés pedig igenis marhaság, te sem képzelheted, hogy korrekt megoldás az, ha valaki felvesz egy kölcsönt egy lakásra, nem fizeti vissza, majd eltörlik az adósságát és még a lakás is az övé lesz.

Vagy ha igen, akkor gyorsan veszek fel 100-200 milliót egy villára, hátha az enyém lesz jövő héten.


Megoldás kell, de nem így, az biztos. Kíváncsi vagyok én is, mit hoznak majd ki, de abba nincs beleszólásunk, se neked, se nekem.


Tényleg nincs ingyenebéd, és köszönöm, hogy bízol benne, hogy nem kerülök ilyen helyzetbe. Én is bízom benne, ezért nem vettem még fel semmilyen hitelt. Pedig volt nagy csábítás kocsira is, de a lassan nagykorú Suzukimmal is el tudunk menni bevásárolni hetvégenként, és még egy heti nyaraló cucc is bőven elfér benne.


Izrael más kultúra, pénzügyileg is, máshogy élnek az emberek, ne hasonlítsuk, ahogy az USA-t és Kínát se, mert teljesen felesleges.

2011. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
23.45nek. És most is ezt kellene,kellett volna,az önkormányzati lakásokat nem lezárva tartani,és a haveroknak oda adni(lásd pl. Hunvald ügy)hanem a rászorulóknak,többgyerekes, becsületes,munkahellyel rendelkező családoknak kiutalni.Gondolom a franc sem ment volna lakáshitelért kuncsorogni,uzsorakamatot megszégyenitő szerződéseket aláirni.De mivel lakást kapni MA egyenlő a csodával,igy kénytelenek voltak hitelt felvenni,aminek ez lett a vége.
2011. febr. 22. 11:43
 19/19 anonim ***** válasza:
Az önkormányzati lakásokat egyáltalán nem szabadott volna eladni a bérlőknek, aki annyira szeretett volna öröklakást vett volna újat, és máris felszabadult volna az önkormányzati. És a sok szerencsétlen most nem a hitelbe fulladt volna bele, mert tudott volna neki az önkormányzat kiutalni bérlakást, és nem az lett volna az utolsó lehetősége, hogy hitelbe veri magát. Nem a 200nm-es családi házakról beszélek, hanem a két szobás panelosokról.
2011. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!