Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán mégis megmenti a banki...

Orbán mégis megmenti a banki hiteleseket a kilakoltatásoktól?

Figyelt kérdés
Mert nagyon úgy tünt,hogy április 15-ig,semmi sem fog történni,most talán mégis.
2011. febr. 14. 23:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Mentse meg őket csak ne az én adómból.
2011. febr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én nem értek embereket,az adót igy is úgy is leszedik,akkor nem mindegy kiknek nyújtanak segitséget belőle? Nem mindegy mire költi el a kormány?Annyi felesleges dolgokra mentek már el milliárdok,annyi mindennek nincs nyoma ezekből a pénzekből,annyi minden másra kellet volna,de nem lett.....akkor nem mindegy???
2011. febr. 15. 00:03
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Azok az emberek ugyanúgy fizetnek adót,azoknak az embereknek az idáig befizetett adójukat úgyanúgy az állam kezeli, és költi "valamire".Most max visszakapnak belőle.
2011. febr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, mit akar csinálni Orbán a hitelesekkel, én nem reménykednék nagy segítségben, max. nem lakoltat ki, bár sokaknak már ez is nagy segítség lehet, azt elhiszem. Viszont 2 féle hiteles van:

1. aki csak a másképp nem megoldható lakhatás miatt vett fel hitelt - igen, ez szomorú, hogy ezek az emberek is egyre nehezebben élnek, bár a lakhatás alapvető emberi jog kéne, hogy legyen

2. aki mindenféle luxus nyavalyára, kocsira, plazmatévére, stb. kapkodja összevissza a hiteleket, majd a hitelt is hitelből fizeti - ne haragudj, őket nem sajnálom, ők felelőtlen, gondolkodni lusta, kivárni türelmetlen emberek, akik megérdemlik a sorsukat, és megtanulhatnának számolni, ha szépen nem megy, hát megy kegyetlenül



Kár, hogy nem kezelik külön ezt a 2 esetet...

2011. febr. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A kilakoltatásoktól igen, de ezzel sokat is ront a helyzetükön, mert közben az adósság meg csak duzzad. De sebaj neki legalább addig nem kell azzal foglalkoznia, hogy hova tegye őket. És közben dönti össze az ingatlanpiacot is ezzel. Lehet hogy jobb lenne ha inkább a mélyen áron aluli árverezés lehetőségét szüntetné meg és több szociális bérlakást próbálna biztosítani. Ez lehet hogy annyira nem csípné annak a szemét aki nem bajbajutott hiteles és a befizetett adójának sorsáért aggódik. A plazmatévések sorsát nem tudom átérezni. A lakáshiteleseknek is vissza kell fizetniük az adósságot, de lehetne nekik legalább reményt adni azzal, hogy fedél is van a fejük felett és törleszteni is tudnak.
2011. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Persze,hogy vissza kell fizetni,evvel nincs is semmi gond.DE egyáltalán nem mindegy,hogy a bank olyan törlesztő részleteket ir elő,amit lehetetlenség kifizetni havonta.És igen azt is szabályozni kellene,hogy valakinek a lakását jóval áron alul árverezzék el,majd még tartozás is maradjon,amit ugye megintcsak nem tud fizetni.Ez egy őrület,amit itt megengedtek.És azt sem értem,hogy miért CSAK a hiteleseknek ,kell a válság következményeit viselni?A bankoknak semmi kockázata?ez az aljasság kategória, véleményem szerint.
2011. febr. 15. 12:07
 7/19 MolotovPunk ***** válasza:
41%
Szerintem meg menti őket.Neki egy két dolgot el is lehet hinni,mert általában teljesíti.
2011. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tehát amig nincs megoldás,addig nincs kilakoltatás.Legalábbis ez hangzott el ma,a naplóban.
2011. febr. 20. 23:17
 9/19 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes.Végre a bankok is cumiznak egy kicsit,ami rájuk fér.Éppen eleget zsebeltek már be idáig is.Most szépen várnak,és nem fogják elárverezni szarért hugyért a keservesen összekapart,otthonokat.Akik meg bedőlt hitelesek ingatlanjaira pályáztak,cumiznak a bankokkal együtt.Majd szépen lejjebb viszik a törlesztő részleteket,és úgy fognak tudni fizetni akik elvannak maradva.Ilyen egyszerű a megoldás szerintem.
2011. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Rendet kellene vágni a bakok közt. Teljes adósságeltörlést kapjon az országban mindenki, maga az ország is, és amelyik bank ebbe benne van az maradhat az országban DE csak olyan feltételekkel adhat kölcsönt mint mondjuk IZRAELBEN vagy Európában PL.: Hollandiában ahol ha jól tudom 4 azaz NÉGY % az éves kamat (Izraelben az fix, hogy annyi csak a kamat náluk ! azt csodálkozunk mért fizetünk 40%-ot és mi vagyunk a hülyék mert egyáltalán felvettük) bár milyen hitelt is veszel fel. Ha nem mennek bele akkor viszont látásra! De nem is fizetünk !

Ehhez viszont tökösnek kellene lenni nem ilyen macskajancsinak mint a mi politikusaink.


A Marshal segélyt íly módon kapnánk meg 65 év csúszással.


Megjegyzem Én 1.2 millió háztartást olvastam legutóbb, hogy kilakoltatnak április 15-én!!! Az csak 3 emberrel beszorozva is 3.6 millió. Majd fele az országnak. Diferenciálni fognak, hogy kit raknak ki ? Hogy ?


Mondjuk olvastam azt is, hogy Palesztina 2 akarnak a hazánkból csinálni , nem véletlenül volt ez a CHF-es beetetés. Nem hülye a Magyar, azért vette fel ebben a valutában mert ez volt a leg stabilabb évtizedek óta.


Az aki meg olyanokat ír, hogy mért volt olyan marha az ember, hogy felvette az gondolkozzon el mert az ország kb 80%-áról beszél.Örüljön annak, hogy Ő ilyen bölcs annak meg még jobban, hogy nem szorul rá a kölcsönre és kp-ban ki tud fizetni egy százezren felüli tv-t!

Az ne vegyen plazma tv-t? Ha valaki gürizik évtizedek óta és eléldegél de szeretne mondjuk egy jobb tévét ami az egyedüli szórakozása a monoton munka mellett akkor ha hitelből is de mért ne vehetné meg? Semmi gond ne lenne itt ha nem vetik rá a szemüket a Magyar, Lengyel, Román ... ingatlanokra a "befektetők".

2011. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!