Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért voltál ügynök? Vagy...

Miért voltál ügynök? Vagy miért figyeltek meg? Mesélsz róla?

Figyelt kérdés

Középiskolás koromban egyrészt a töri tanár ilyesmikről nem mesélt, másrészt akkor gyerekfejjel nem is érdekelt senkit a történelem, de főleg nem a közelmúlt történelme. Viszont így jó tíz évvel érettebben kíváncsibb lettem.

Szüleimet nincs lehetőségem kérdezni. Tv-ben és rádióban is keveset hallottam még erről. Ezért fordulok hozzátok!


Milyen könyvet, filmet, tv- vagy rádióműsort, netes oldalt ajánlotok, hogy felvilágosuljak a kommunista rendszerbéli sötét dolgokról?


Saját történetek is érdekelnek, talán így érthető meg legjobban. Megfigyeltél vagy megfigyeltek? Milyen volt ez és hogyan hatott az életedre és a családodra? Stb.


A kérdést okosodás céljából tettem, nem szeretném, ha vitafórum alakulna ki. (Nagyjából sejtem, hogy nem mindenki önként és dalolva lett ügynök, hanem volt akit kényszerítették, tehát nem mindenki elítélendő.)

Konkrétumok érdekelnek, akinek van személyes tapasztalata, kérem írja le!


Olyan szinten keveset tudok erről, hogy azt sem tudom, hogy mi szükség volt ezekre a megfigyelésekre? Igaz, hogy emberek tudta nélkül építették be a lakásukra a mikrofonokat(ez annyira elképesztő)? Csak vidéken is jellemző volt ez, vagy csak Pesten? Egyáltalán kiket figyeltek meg? Azt sem tudom, hogy időben mettől meddig tartott ez az egész?

Szóval alapvető dolgok is jöhetnek!

Köszönöm!


2011. febr. 11. 18:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező,írj az E-mail cimemre,ott részletes megtörtén esetet mondok el.
2011. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%
Ezek a mindennapjainkban nem is voltak olyan izgalmasak.Aki átélte vagy szenvedő alanya volt, az nem beszél róla, nem fényezi ki magát, mert tudja az ördög nem alszik.
2011. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
85%

Velem nem történt meg ilyesmi, mert akkoriban még nem éltem.

A szüleimet azonban figyelték, őket is kötelezték jelentésre, de ők már a 70-es évek közepe-vége felé, 80-as évek eleje felé "csöppentek" bele ebbe. NEM JÓSZÁNTUKBÓL MENTEK BELE! Jórészt kitaláltak mindenféle marhaságot (minden szép, minden jó, semmi probléma az illetővel) és ezzel el is volt intézve a dolog. Őket is figyelték: a legtöbb ilyen esetben az ügynökök maguk mondták el nekik, hogy figyeltetik őket! (közeli barátok voltak amúgy) Nem volt semmi komolyabb zűr, bár mindkettejüket kizárták a KISZ-ből, ezután semmilyen pártpolitikai tevékenységet nem folytattak, de komolyabb bajuk nem lett (előnyük sem:)

2011. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!