Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem csökkenti a kormány...

Miért nem csökkenti a kormány a nyugdíjakat?

Figyelt kérdés
A 80 ezer feletti nyugdíjakra értem,mivel néha egy aktív dolgozó sem kap ennyit.Szerintem ez nagyon igazságtalan,és rengeteg pénz megy el a közel 3 millió nyugdíjas nyugdíjainak kifizetésére.
2011. febr. 6. 20:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%

Először dolgozz le 40 évet,és utána azt csinálsz a nyugdíjaddal,amit akarsz.Felajánlhatod jótékony célra.

De hogy 70 éves ember több,mint 40 év munka után 38ezer nyugdíjból él,és ez a több,mint a 80 ezer felett.....hát.......szégyen!!!!!!!

2011. febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
78%
Azt ne felejtsük el, hogy a nyugdíj "járulékfizetéssel szerzett JOG"! Bár ahogy a mostani jogállam kinéz,...egy törvénymódosítással ezt is elintézhetik.
2011. febr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
58%

1: Alighanem a Ratkó-boom után csökkentik

2: Valahogy kapcsolatban kellene mindentől függetlenül állnia a befizetésnek, meg a nyugdíjnak. Ez ugyanis teljesen hiányzik

3: Ne feledjük, az eredeti nyugdíjrendszert nem 20-30, hanem 5-10 évre találták ki, "hagyományos" azaz, több generációs családra, ahol az öregek nem egyedül élnek.

2011. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
38%
Mekkora lakásban élsz,és mekkora a rezsije?
2011. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
62%
Akkor reklamálj,ha te is dolgozol 40 évig. Felnevelsz 3 gyereket,közben vezeted a háztartást is,minden este éjfélkor fekszel le,a fizetésedből segíted a gyerekeidet otthonhoz jutni. Amikor végre nyugdíjba mégy ,akkor a nyugdíjad felét elviszi a rezsi,alig marad a megélhetésre. Közben az összes háztartási géped tönkre megy,elkopik a cipőd,ágyneműd, stb. A TV-t még nélkülözheted,de a hűtőt,mosógépet,tűzhelyet nem. Erre pedig már nem futja a nyugdíjadból. Közben azért mindig kell az unokáknak gyógyszerre vagy ruhára pénzt adnod. A gyerekeidtől pedig nem várhatsz segítséget,mert nincs miből adniuk. Inkább neked kell adnod nekik.
2011. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
54%

Azt hiszem a kérdező még nagyon ifjú,és nem rakott le semmit az asztalra.És fogalma nincs,hogy mennyit kell dolgozni 500 Ft-ért,amiből egy doboz cigit sem kap.

És akkor nem beszéltünk áramról,meg gázról,meg tejről,meg kenyérről.

2011. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
33%
Na a nyomorult kérdezőnek ilyenkor már miért nem nagy az arca?Pedig Én csak 30 vagyok,jelenleg nincs állásom se de ez felháborító!
2011. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 BlackSword ***** válasza:
48%
Csak közben el ne felejtsd, hogy ezek a nyugdíjasok közben felépítettek egy országot, vérrel, verejtékkal és a szocializmussal a hátukon... Miért ne érdemelnék meg azt, hogy most nyugodtan éljenek???
2011. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, hogy a kérdező semmilyen nyugdíjat nem fog kapni. Bár ennyi ésszel fizetést se sokat kaphat.
2011. febr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
68%

Azok az idősek megdolgoztak azért a ,,csöpp" 80-130 ezer Ft. nyugdíjért!

És hogy miért csöpp?Mert manapság amint nagyapám is kap 128.000.-Ft -ot nem ér el vele semmit!Minden elmegy hétköznapi kiadásokra!Nagyanyám kap cirka 38 ezret úgy,hogy most miután írtam egy kérvényt felülvizsgálták és kőkeményen 5 ezer Ft-val többet kap!És megvoltak a ledolgozott évei!


Pár nap és 20 leszek,nem nagy életkor sokak szerint de tudom azokat a nyugdíjasokat tisztelni ill sajnos sajnálni akik nem élnek meg a nyugdíjukból mert semmit nem ér.De ők még kétkezű munkával érték el a pénzt!nem egy irodába csücsenve!

2011. febr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!