Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán diktatúrát épít?

Orbán diktatúrát épít?

Figyelt kérdés
Én nem igazán hiszem.
2011. jan. 25. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem igen.

Megmondták. 20 évre be akarják magukat betonozni.

2011. jan. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Éltél diktatúrában? Ha igen,akkor nem kérdeznél ilyent!

Nem csak az a diktatúra,ahol börtönbe zárják az embereket!

Nem kell sok idó,hogy megválaszold a saját kérdésedet.

2011. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
azt és nem kell neki sok idő hogy teljesen ki is építse, mi meg nézzük...
2011. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
57%
Az a gáz hogy a kérdésben már benne van a válasz. Szerintem sajnos igen. Ugyhogy mostantól óvatosan szabad csak szídni Viktátor bácsit. :)
2011. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

"Az a gáz hogy a kérdésben már benne van a válasz."

Szerintem a "Én nem igazán hiszem." csak a saját véleménye volt és kíváncsi a többiekére.

2011. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Ezt olvastam orbán facebookos videója alatt: "Nem tudom ez itt MSN? Vagy talán a videóhoz annak mondani valójához kellene hozzá szólni.Nagyon helyesen beszél ez a Mi "főemberünk "nem írok más titulust mert mindnek felhangja van .Nem király , pedig érdemli a koronát, nem vezér mert az i...s volt már nekünk régen és még se lett jó , nem miniszter mert azzal ahány volt Tiszát lehetne rekeszteni és mind csak ígért .Remélem kitartásom , hűségem a Fidesz és Viktor iránt elhozza az egész országnak és (öregségemre) nekem is egy normális élet lehetőségét és nem túlélők leszünk , nem csak létezünk és vegetálunk , hanem élni is fogunk egy kicsit végre.

(akinek nem tetszik ne kommentálja ,de dicsérni lehet (giggle) )"


Szóval igen,diktatúrát épít,és erről a hívek jobban tudnak,mint bármelyik ellenzéki/apolitikus/független/szakértő ,a hívek szerint egyébként ez jó! Mármint like orbán,like korona a fejin...

2011. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

"Orbán diktatúrát épít?"


Igen. Véres totális diktatúrát. Ezért anyázhatjátok Orbánt reggeltől estig itt a gyk-n, és ezért tárgyalhatjátok meg, hogy mekkora diktatúrát épít a Zorbán.


Amikor diktatúra épül, az pont így néz ki.

2011. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 doboszoli ***** válasza:
69%
Hallottam egykor egyfajta "puha" diktatúráról. Vagy álmodtam?
2011. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Orsós elvtárs 2/3-dal mit csinálna? Meghallgatná az ellenzéket, elfogadná a javaslataikat, építőjellegű kritikáikat és közös erővel kormányoznának? Ne legyél nevetséges!
2011. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"A diktatúra lehet totális (ha az élet minden területére kiterjed) és puha (ha az élet bizonyos területeire nem terjed ki, például a gazdasági tevékenység módjára). A diktatorikus főhatalom élhet a nyílt terror eszközével és lehet csupán autoriter hatalomgyakorlás, amikor is a vezető tekintélye vagy más nem demokratikus politikai kényszer jellemzi az államhatalmat."


"Az elnyomás lehet nyílt (azaz a népakarat adminisztratív korlátozásában megnyilvánuló) és rejtett (azaz például léteznek a népakarat érvényesítéséből formálisan nem, de gyakorlatilag kizárt személyek vagy csoportok, illetve nézetek)."


"A diktatúra mindig rendelkezik külső vagy belső támogatókkal, akik érdekében a diktatúrát gyakorolják a nép fölött."


"Alexis de Tocqueville veti föl A demokrácia Amerikában című művében, hogy a többség uralma éppolyan zsarnoki lehet, mint a kisebbségé. Az Amerikai Egyesült Államokban tett utazásáról beszámolva megemlíti, hogy egy vallási közösség mint többség hatalomgyakorlása milyen káros következményekkel jár az adott vallást elutasító kisebbségek számára. Ezért szükség van bizonyos kisebbségvédelmi intézményekre, hogy „akármit” mégse tudjon megtenni a főhatalom. Másrészt Tocqueville észreveszi, hogy a választási kampány nem a közösség szempontjából legjobb lehetőség kollektív kiválasztásáról szól, hanem a minél jobb meggyőzési technikákról."


- Hát igen. Ugye milyen sok érdekes dolgot lehet találni a "diktatúra" címszó alatt?


De félreértés ne essék, amit Orbán épít az azért NEM DIKTATÚRA!!!


Ne keverjük a fogalmakat, ennek a neve egyszerűen csak AUTOKRÁCIA.


"Az autokrácia (magyarul: egyeduralom, önkényuralom) olyan kormányzati forma, amelyben a politikai hatalom egésze egyetlen személy (vagy személyek kis zárt csoportja) kezében összpontosul."

- A csoport meglehetősen zárt - már évtizedek óta UGYANAZOK az emberek vezetik a Fideszt. Orbán pillanatnyilag a "legöregebb" politikusunk - már ami a politikai pályafutás hosszát illeti.


"A hatalom birtoklását az autokrata többek közt a hagyománnyal, a kritikus erőforrások ellenőrzésével, vagy személyes karizmájával igazolhatja."

- Hát igen, éppen ezt látom magam körül.


"Az autokrácia eltér az oligarchiától, amely egy kisebbség uralma és a demokráciától, amelyben a hatalom a nép többségének kezében van."

- Szóval NEM demokratikus... Hmmm...


"...az autokrácia nem feltétlenül zsarnoki vagy diktatorikus."

- Így van.


"Az autokrata hatalmi bázisát biztosíthatják az előkelők, a katonák, a papság, vagy más csoportok, mint például egy domináns szerepbe juttatott párt. (Ezek azonban az autokrata ellen is fordulhatnak és megfoszthatják hatalmától.)"

- Nem ismerős ez valahonnan?


"Vezető testületek szilárd autokráciában is létezhetnek, valós hatalmuk azonban nincs, döntési terüket az autokrata határozza meg és inkább az uralkodó személy karjának meghosszabbításaként működnek, mint politikaformálóként."

- Érdekes, a különböző hivatalokban ülő tisztségviselők mindegyike teljesen véletlenül Orbán s.ggnyalója... Vajon miért?


Szóval el kellene gondolkozni. Tudom, manapság "népszerű" azt hangoztatni, hogy a magyaroknak nem való a demokrácia, mert nem is tudnak élni vele. Én viszont érdekesnek tartom, hogy ezt MINDEN ESETBEN azok hangoztatják, akik éppen hatalmon vannak. (Most éppen a Fideszesek, de a választások előtt a másik oldal is...)


Szerintem pedig az ország belső békéjének, gazdasági felemelkedésének a záloga a KONSZENZUS. Meg kellene találni végre azt az utat, amelyiket MINDENKI legalábbis el tud fogadni.


Meggyőződésem, hogy a mostanság folyó általános és kölcsönös gyűlölködés NEM az ország érdeke, és nem hogy előre mozdítana, épp ellenkezőleg, rengeteg kárt okoz!


Csak ehhez például az első lépés az lenne, hogy az egyik ember EL TUDJA FOGADNI, hogy a másiknak más véleménye van valamiről. De ez ránk, magyarokra nem jellemző - mármint a tolerancia...


Pedro

2011. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!