Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van munkanélküliség?...

Miért van munkanélküliség? Belenézek a újságba és rengeteg munkát találok.

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 18:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

19:02 -es nek mélységesen igaza van!

Úgyan így vagyok.19/N ként,mert fiatal,nincs tapasztalat és lehet hamar megy szülni. . . hát kössz addig meg dögölj meg alap.

És 50 állásból 30 kamuhirdetés.

2011. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

"Ezt a "lakosság felét" nem értem. Mire írtad?"

Semmi. Rájötte, hogy hülyén értelmeztem. Egy ember nem csak egy munkára pályázik.

2011. jan. 24. 19:45
 13/28 anonim ***** válasza:
73%
Vállald el azt a rengeteg munkát. :D
2011. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%

Az iskolákból folyamatosan kerülnek ki az új potenciális munkavállalók, közben a nyugdíjkorhatár folyamatosan kitolódik, és aki elérte, annak is tovább kell dolgozni, mert a nyugdíjból nem él meg.

Emellett a különböző régiókban különbözőek az arányok is. A nyugati országrészben több munkalehetőség van, viszont a diplomásoktól nem várható el, hogy pl. segédmunkásnak álljon, aki segédmunkára való (iskolázottsági szempontból) az meg eltengődik munkaviszony nélkül feketézve.

A lényeg, hogy hiába van sok álláshirdetés (aminek egy nagy része valóban kamu, pl. ügynöki munka, vagy kötelező hirdetés) annál is több a munkanélküli.

Olyan ez, mint a kapcsolat férfi és nő között. Kb fél millió magyar nőnek matematikailag nincs esélye, hogy párt találjon. Több a férfi, mint a nő. Több a munkanélküli, mint a munkalehetőség!

2011. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
35%

,,viszont a diplomásoktól nem várható el, hogy pl. segédmunkásnak álljon, aki segédmunkára való (iskolázottsági szempontból) az meg eltengődik munkaviszony nélkül feketézve."


Mi az,hogy nem várható el tőle,hogy segédmunkás legyen,Mi a fac ez a felsőbbrendüségi érzés?Hogy aki nem tudott tovább tanulni mert nem teheti meg az tengődjön fekete munkán mert jó az neki?Mert ugysincs életcélja,vágyai?Csak egy sz*r melós?


Az ilyen kommentelő mennyen a bús b*csába!

2011. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Engem ma utasítottak vissza 2 helyről, azzal az indokkal, hogy egy megfelelőbb tapasztalatokkal rendelkezőt alkalmasabbnak találtak, de azért ne keseredjek el (friss diplomás mérnökként Budapesten... hogy legyen tapasztalat, ha nem adnak esélyt...)

Most van munkám... április 1-ig... adatrögzítés, és ennek is örülni kell... Folyamatosan jelentkezek, és látod, ez van. Azért nem adom fel, de azért tény, hogy rengeteg melóra már megvan az ember, vagy olyan a meló, amit már sokan elsőre tudnak, hogy nem az, amit meghirdetnek (pl. az ügynöki munka nem egy közkedvelt, mert még fix fizetés sincs, még ha úgy hirdetik, akkor se, hiszen ha nincs meg havonta x szerződés, akkor talán még le is vonnak, meg az ilyenek többségénél elvárják, hogy a saját autódat - ha van -, saját mobilodat használd, és nem fizetik ám a költségeket...).

2011. jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
59%

",,viszont a diplomásoktól nem várható el, hogy pl. segédmunkásnak álljon, aki segédmunkára való (iskolázottsági szempontból) az meg eltengődik munkaviszony nélkül feketézve."


Mi az,hogy nem várható el tőle,hogy segédmunkás legyen,Mi a fac ez a felsőbbrendüségi érzés?Hogy aki nem tudott tovább tanulni mert nem teheti meg az tengődjön fekete munkán mert jó az neki?Mert ugysincs életcélja,vágyai?Csak egy sz*r melós?


Az ilyen kommentelő mennyen a bús b*csába!


A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:08"


Bár nem nekem szántad, de azért hadd meséljek. Most ősszel lett meg a diplomám, de dolgoztam suli mellett. Jelentkeztem kb. másfél évvel a diploma előtt egy ügyvédi irodába adminisztrátornak, mert kellett a munka, és mivel nem volt hallgatói jogviszonyom, diákmunkára már nem volt lehetőségem. Behívtak, várakoztattak 2 órát a helyszínen (úgy, hogy még korábban is értem oda egy 10 perccel), majd az ügyvédasszony közölte, hogy "én diplomás leszek, és úgyse akarok majd náluk maradni dolgozni, neki nem ilyen ember kell...". Még nem kaptam ilyen elutasítást indoknak, de visszagondolva gondolatban kinyílt a bicska a zsebemben, hogy akkor miért rabolták a drága időmet, hiszen utána még rohantam egy másik helyszínre, és a várakoztatás miatt nagyon sietni kellett, de nem volt pofám előbb eljönni, ha már behívtak.

2011. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:08


Mielőtt elmennék a bús p*csába, elmondom neked, hogy nincs felsőbbrendűségi érzésem mivel én is "melós" vagyok. És mielőtt hisztérikus állapotban káromkodni kezdenél vedd a fáradságot, hogy végigolvasod a kérdést, ill. a hozzászólásokat, hogy felfogjad miről is szól.


De sajnos agyilag nem voltál azon a szinten, hogy megértsed miről "kommentelek". Az álláshirdetések kontra munkanélküliség a téma. És akár tetszik neked akár nem, egy diplomás nem fog a segédmunkás állásra jelentkezni.

2011. jan. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 doboszoli ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, ezt majd akkor tudod meg, ha a SAJÁT boldogulásod érdekében böngészed az álláshirdetéseket, vagy kisnyúlként a falhoz lapulva először mész a munkaügyi hivatalba szemlesütve, és azon fohászkodsz, hogy ne találkozz ismerőssel.

Szívből kívánom, hogy ne kerüljön rá sor, én megéltem, hidd el, nyomorult érzés.

2011. jan. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, az újságban rengeteg munkát találsz.

Ha kiveszed azokat, amikhez nincs megfelelő képesítésed, akkor már feleannyi sem marad. Pl cukrász végzettséggel nem fognak felvenni minősített hegesztőnek és ez fordítva is igaz.

A maradékból a feléről kiderül az állásinterjúkor, hogy nem alkalmazottat keresnek, hanem vállalkozói igazolvánnyal rendelkezőt, ilyen-olyan ügynöki munkára. Tapasztalatból mondom, hogy a meghirdetett irodai munkatárs gyakran vállalkozó utazó ügynöki munka lesz az állásinterjún.

A fennmaradóknál pedig:

- fiatal nem kell, mert nincs tapasztalata, szülni akar.

- idős nem kell, mert már idős.

- ha bejárós lennél, nem kell, mert a bejárást nem akarják fizetni. Vagy nem fizetik, így neked annyiba kerül, hogy anyagilag nem éri meg elvállalni a munkát: helyközi közlekedés bérlete, helyi bérlet, egyik sem olcsó.

És az eddigi csúcsok: (és sajnos nem egy ilyennel találkoztam)

- Nem is akar felvenni senkit, sőt még elbocsátáson gondolkozik, de azért hirdette meg az állást, mert így van egy adatbázisa, és ha hirtelen munkaerőre lenne szüksége, akkor csak felhív valakit az adatbázisból.

- Szintén nem akar felvenni senkit, csak arra kíváncsi, hogy a meghirdetett munkakörre milyen bérigénnyel jelentkeznek (ha esetleg majd valamikor mégis felvenne valakit)

Ez aztán meg végképp vert mindent: Meghirdetett állásinterjú, kisvárosban, több munkakörre, telefonos jelentkezés után időpontra behívva. Megjelent legalább 60-70 ember (ülni max a földön lehetett volna) Mint kiderült az interjúztatók majd esetleg létrehoznak egy vállalkozást, valahol majd bérelnének egy helyiséget és ott nyitnának egy kávézót, vagy sörözőt, vagy éttermet, vagy valami hasonlót. Se vállalkozás, se konkrét terv, hogy milyen vállalkozás legyen, se hely, ahol működne (még terv szinten se) Na, ehhez kerestek alkalmazottakat.

2011. jan. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!