Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem arányos a népszavazá...

Miért nem arányos a népszavazás? Lent

Figyelt kérdés
tehát ahány ember szavaz egy pártra, arányosan annyi mandátumot kap.
2011. jan. 23. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

"tehát ahány ember szavaz egy pártra, arányosan annyi mandátumot kap."


mert 2 millióan szavaztak a fideszre (asszem)

akkor nem ülhet 2 millió fideszes a parlamentbe

be se férne

2011. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem a Kérdező úgy érti, hogy a választás miért nem "egylapos".


Nem tudom miért.

2011. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
első ott van h ARÁNYOSAN.
2011. jan. 23. 16:52
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

gondolom a népszavazásra csak véletlenül került a nép, mert máskülönben nem igazán tudom értelmezni a kérdésedet.

ez a nem arányos mandátumkiosztás megkönnyíti a kormányalalkítást, mert általában a győztes jár jobban vele. gondolj bele, ha mondjuk a fidesz-kdnp nem kapta volna mega a szavazatok legalább felét, és a választási rendszerünk teljesen arányos lenne, akkor vagy kisebségi kormányzás lenne, vagy új választásokat írtak volna ki, hiszen a jelenlegi parlmenti pártok teljesen összeférhetetlenek.

2011. jan. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
A kérdező tanuljon meg fogalmazni. A népszavazás nem arányos. Amire gondolsz, az a parlamenti/önkormányzati. Azért nem tisztán listás, mert.. mert csak. Így alakult. Angliában ha jól rémlik, nincs is lista. Más kérdés, hogy szerintem a tisztán listás rendszer jobb.
2011. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

igazából ez egy szükségmegoldás.

az eredeti rendszer szerint egy-egy területnek van képviselője. ez van pl. most is angliában és az vele gond, hogy baromi aránytalan eredmények jönnek ki. elég csak belegondolni, gyakorlatilag 50%-nál (rendszertől függ, de ennyitől már biztosan) kicsit nagyobb országos támogatottsággal az egész parlamentet meg lehet egyazon párt tagjaival tölteni.

a magyar rendszer ennél egy fokkal jobb. itt van esélyük a kisebb támogatottságú pártoknak is bejutni.


amit te mondasz, azza az lenne a probléma, hogy az egyes embereknek nem lenne képviselőjük. egyik képviselőhöz sem tartozna az országnak egy-egy része. ez az adott terület érdekérvényesítésében okozna gondokat. persze nem szeretjük a politikusokat, de ettöl függetlenül azért nem árt az, ha bizonyos kérdésekben van kihez fordulni. ha nincs saját képviselőd, akkor kihez fordulsz?

2011. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
A választások részben arányosak.Részben pedig a többségi elv alapján működik.Tehát vegyes rendszer.Most nem fogom leírni melyiknek mi az előnye/hátránya.Mielőtt hülye kérdéseket tennél fel kicsit informálódj.
2011. jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Részben pedig a többségi elv alapján működik."

Nálunk a győztes 39%-ot kapott. Ez többség?

2011. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BlackSword ***** válasza:

dubiis libertas!

Szerintem Te pedig tanulj meg értelmezni egy szöveget... Szerintem arra gondolt a kérdező, hogy a listát kellene megszüntetni... és csak az egyéni választókerület maradna...

De abba most belegondolni is szörnyű lenne... Lenne2 vagy 3 ellenzéki politikus...

2011. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nálunk a győztes 39%-ot kapott. Ez többség?"


Lesz@rom hogy nálatok ki nyert mennyivel,az már egészen más tészta.A választási rendszerről beszéltem,amiről te látszik hogy semmit nem tudsz,csak pofázni.

2011. jan. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!