Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lenne rá lehetőséged, hogy...

Ha lenne rá lehetőséged, hogy új pártot alapíts, mit "tűznél a zászlódra"?

Figyelt kérdés
Trollok kíméljenek!
2011. jan. 22. 15:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

"Miért szerinted úgy kevesebb a drogos, ha nincs legalizálva? Ugyan már, ne legyél ilyen naív! Amúgy is így az állam meg tudná adóztatni és lenyúlná a hasznot a dealerek elől. A csomagra meg rá lehetne írni a hatását úgy mint a bagónál! Az sem ártalmatlanabb."


Azért mert a cigaretta árusítható, még nem lesz jó, ha a drogokat is legalizáljuk. Szívem szerint betiltanám a cigit is, mert az is nagyon sok károsodást okoz. És igen, sok embert a törvény tart vissza tőle, javaslom olvasgass pár tanulmányt a témában. De elég ha csak körbenézel az iskolákban. Már az általános iskolában is cigarettáznak, viszonyt a kábítószert még nem próbálják ki.


"Milyen magyar kultúráról beszélsz? Kit érdekel egyáltalán a néptánc, a népzene, a rovásírás, a díszmagyar és egyéb állatságok?! Hahó! Ébresztő! A globalizáció már elvégezte a dolgát! Európában max csak az egyes népek nyelve tér el! Amúgy is csak egy egyesült Európa tudja felvenni a versenyt Kínával, USA-val és Oroszországgal!"


Szerencsére közel sem ilyen rossz a helyzet. Nagyon sok turistát vonzanak a magyar hagyományok, tehát komoly bevételi forrás. Valamint természetesen nem csak így vehetjük fel a versenyt velük, hiszen egy erős gazdasági unió bőven elé lenne erre a célra.

2011. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
72%

A drogliberalizációról csak annyit, hogy így, hogy törvényes a cigi, rengetegen dohányoznak. Mert könnyen hozzá lehet jutni, magas ára ellenére is. He nem árulhatnák minden egyes boltban és kocsmában és lecsuknák akit rajta kapnak, valóban úgy hiszed, hogy ugyen ennyien élnének vele? Akkor már nyilván teljesen szétszívtad az agyad.


"Milyen magyar kultúráról beszélsz? Kit érdekel egyáltalán a néptánc, a népzene, a rovásírás, a díszmagyar és egyéb állatságok?!"


Engem érdekel. És mindenki mást, aki nem globalista fonnyadt agyú liberális. Még nyugaton is!


"Hahó! Ébresztő! A globalizáció már elvégezte a dolgát! Európában max csak az egyes népek nyelve tér el!"


Ez sajnálatos. De szerencsére még vannak emberek, akik nem lesznek divatból egyformák (gondolkodásmódra értem).


"Amúgy is csak egy egyesült Európa tudja felvenni a versenyt Kínával, USA-val és Oroszországgal!"


Attól még nem kell egyformának lenni.

2011. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:06


"Szívem szerint betiltanám a cigit is, mert az is nagyon sok károsodást okoz."

Igen, én meg a kávét is. Csakhogy a dolog nem ilyen egyszerű. Feketén így is úgy is menni fog.


"Már az általános iskolában is cigarettáznak, viszonyt a kábítószert még nem próbálják ki."

Miről beszélsz, ember? Én most 24 vagyok és egy Budapesttől 30 km-re lévő kis faluban lakom. Már akkor drogoztak amikor az ottani általános iskolába jártam, és az falu. Tényleg ennyire naív vagy?


"Nagyon sok turistát vonzanak a magyar hagyományok, tehát komoly bevételi forrás."

Igen és szerinted a magyarokat mennyire érdekli? Eltekintve a turbó magyaroktól? A városban élők le se sz.rják! Már bocs. De itt nálunk falunk is ue. a helyzet. Amiről te beszélsz az a Hortobágy, stb... De ott is csak a pórnép foglalkozik ezzel.

"...hiszen egy erős gazdasági unió bőven elé lenne erre a célra."

És szerinted az úgy politikai unió nélkül működik? Most is az van! Csak éppen nem tud kiteljesedni fiskális unióvá a politikai unió hiánya miatt. És nézd meg mekkora galiba van emiatt: adósságválság, a rászoruló tagállamok nem tudják leértékelni a valutáikat, ezzel hátrányba kerülnek. Most akkor két út van: teljes politikai, gazdasági(monetáris és fiskális) unió - ez segítene az előbbi problémán vagy hagyjuk az egészet a fenébe, de akkor meg jó alacsony lesz az életszínvonal és orosz, amerikai vagy egyéb gyarmat leszünk. Amúgy még az Orbán is föderatív Európát akar!

2011. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

"Attól még nem kell egyformának lenni."

És ki mondta, hogy egy föderatív EU egyforma lenne? Az USA sem egyforma! Délen teljesen más szokások vannak mint északon!


"De szerencsére még vannak emberek, akik nem lesznek divatból egyformák (gondolkodásmódra értem)."

A normálisak sz.rnak a nagy magyar hülyeségre.


"És mindenki mást, aki nem globalista fonnyadt agyú liberális. Még nyugaton is!"

Nagyon el vagy tévedve! És nem vagyok liberális!

2011. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy nem, de a drogliberalizáció az ugye kéne mi?

De miből gondolod, hogy ha legális lenne, akkor nem árulnák feketén olcsóbban?

Így sem tudok végigmenni úgy egy buszpályaudvaron, hogy ne fussak bele 3-4 csempészcigiárusba.


Egyébként a hagyományőrzés mitől nagymagyar hülyeség? Azért, mert te azt mondod? Vagy mert a szétszívott agyú haverjaid azt mondják?


Orbán pedig egy félbolond fαszkalap

2011. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"De miből gondolod, hogy ha legális lenne, akkor nem árulnák feketén olcsóbban?"

Árulnák, de nem annyira mint most. Nekik jobban megéri úgy, még ha kevesebb az árrés rajta, minthogy baromi sok büntetést fizessen!


"Egyébként a hagyományőrzés mitől nagymagyar hülyeség?"

Az, hogy sehol senkit nem érdekel csak a nagymagyarokat. Főleg az, hogy a lakosság nagyobb része városi és ott még inkább tojnak bele.


"Vagy mert a szétszívott agyú haverjaid azt mondják?"

Nem vagyok drogos, még csak ki sem próbáltam. De hát, végülis a prekoncepció jobbikos tulajdonság.


"Orbán pedig egy félbolond fαszkalap"

Hát lehet, de láthatod, hogy a radikális idiótákon kívül mindenki európa párti még, ha a retorikája mást is sugall.

Vona meg egy nagy fa.sszopó! Egy álszent kötschög! Még ő prédikál a magyarságról, amikor arra nem volt képes, hogy a kettős állampolgárságról való szavazásra ott legyen és egy olcsó kifogással elintézte...

2011. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
6%

Lehet a kérdésre válaszolni vagy az az időszak már lezárult?

Nos, hogy mit tennék meg fő célkitűzésként, attól függ, mi lenne a célom a párttal. Ha olyan pártot szeretnék alapítani, ami jót tesz Magyarországnak, akkor én is az izolacionizmus mellett tenném le a voksomat és megpróbálnék a jelenlegi helyzettől (nemzetközi szerződések, kötöttségek, tagságok) nem nagyon elszakadva, a lehetőségekhez képest protekcionista gazdaságpolitikát folytatva védeni az itthoni gazdálkodók érdekét, illetve valahogyan beleverném a társadalomba, hogy az oktatásügy nem arról szól, hogy tartsunk el minél több ingyenélő tanárt és léhűtő diákot, hanem ez valóban fontos és így kezdenék bele nagyszabású reformokba.

Aztán ülnék az irodában azzal a 4-5 párttaggal, aki hajlandó ilyen elvek mentén gondolkodni és elemeznénk, miért nem kíváncsi ránk senki. Úgyhogy ha olyan pártot szeretnék, aminek értelmezhető mértékű tagsága van és mondjuk legalább önkormányzati szinten számíthatok némi támogatásra, akkor egy ordító, fröcsögő, mindenen hőbörgő pártot alapítanék. Az, hogy melyik oldalon állna, mindegy is. Valószínűleg egy nacionálliberális, szociálkapitalista párt lenne, hogy mindenki megtalálja benne a maga számítását, de a lényeg az lenne, hogy valamennyi párt valamennyi intézkedése ellen hangosan tiltakozna, nemzetárulást kiáltana és közben fasisztázna, illetve elítélné a nemzet vagyonát kiárusító liberális kormányt, akárki is legyen épp hatalmon. Programot nem írnék, az nem érdekel senkit, viszont adóeltörlést ígérnék, mellette pedig önellátó gazdaságot és azt, hogy mindenre több pénz jut, mert elkobzom az országot csődbe juttató politikusok vagyonát, nem adok segélyt senkinek, csak az igazi, nagy magyaroknak (igen, azoknak, akik a "magyar" szót csak nagy kezdőbetűvel tudják leírni), de közben szociálisan érzékeny leszek és integrálok mindenkit, akit csak lehet, ráadásul az embereket is közvetlenül bevonnám a kormányzásba. Ja, és természetesen emelném a nyugdíjakat és már 40 évesen nyugdíjba mehetne mindenki.

Igen, azt hiszem, ez lenne az a párt, ami széles támogatottságra tenne szert.

2011. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
24%

Ezt még lehagytam!


"Egyébként a hagyományőrzés mitől nagymagyar hülyeség? Azért, mert te azt mondod?"

Hány szórakozóhelyen hallottál már magyar néptáncot? Hány ember járkál díszmagyarban (eltekintve a Szőnyi Kinga és echo-s társaitól, ami szerintem nevetséges)? A radikálisokon kívül nem tesz magasról a rovásírásra? Beszéltél a hagyományokról, amelyekért a külföldiek jönnek. Elárulók egy nagy titkot! Az egyik rokonom hortobágyi csíkos, és ők is és az ismerősei is les.zarják azt amit csinálnak. Ennyit a nagy hagyományőrzésről.

2011. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy sehol senkit nem érdekel csak a nagymagyarokat. Főleg az, hogy a lakosság nagyobb része városi és ott még inkább tojnak bele."


Azért nagymagyar, mert érdekli, vagy azért érdekli, mert nagymagyar?

Mert én sok embert ismerek, akikre egyáltalán nem lehet kijelenteni, hogy nagymagyar, mégis érdekli és foglalkozik vele. Városiak is!


"Nem vagyok drogos, még csak ki sem próbáltam. De hát, végülis a prekoncepció jobbikos tulajdonság."


De persze kardoskodsz a legalizálása mellett. Egyébként szerinted irreális egy olyan embernél, aki a drogliberalizálással fekszik, és azzal kel, az az előítélet, hogy szétszívott agyú füves?


"Hát lehet, de láthatod, hogy a radikális idiótákon kívül mindenki európa párti még, ha a retorikája mást is sugall."


Mit jelent neked az Európa párti? Imádom Európát, semmi bajom a Schengeni egyezménnyel (az EU független verziójával), tisztelem más országok kultúráját, de annál szorosabb kapcsolatot nem akarok. Nekem nem kell Európai Egyesült Államok.

2011. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"Azért nagymagyar, mert érdekli, vagy azért érdekli, mert nagymagyar?"

Is-is.


"Mert én sok embert ismerek, akikre egyáltalán nem lehet kijelenteni, hogy nagymagyar, mégis érdekli és foglalkozik vele. Városiak is!"

Igen, a kisebbség.


"De persze kardoskodsz a legalizálása mellett. Egyébként szerinted irreális egy olyan embernél, aki a drogliberalizálással fekszik, és azzal kel, az az előítélet, hogy szétszívott agyú füves?"

Igen, kardoskodom mellette, mert sokkal kevesebbet ártana mint most. Amikor az USA-ban alkoholtilalom volt, szerinted mi volt az eredménye? Egyáltalán nem csökkent a használatuk. Annyit értek el vele, hogy az állam elesett az illetékektől. Hoppá.


"Mit jelent neked az Európa párti?"

Azt, hogy az európai integráció elkötelezett híve. Ez ígyis úgyis végbe fog menni, ha tetszik ha nem. Gondolod, hogy akik ott ülnek a "tűznél" hagynák elúszni Európát? Gondolod, hogy nem úgy megy minden ahogy előre eltervezték? Ennyire nem kéne leírni Európát!


"...de annál szorosabb kapcsolatot nem akarok. Nekem nem kell Európai Egyesült Államok."

Nem értem mi ez a fóbia. Az USA-ban is külön kultúrája van az egyes tagállamoknak, ha ezért sírsz. Délen még mindig élnek a spanyol szokások. Louisana-ban még mindig beszélnek kreol franciául. De amúgy sem értem! A középkorban nem voltak nemzetállamok. Akkor egy királyság alá több nemzet tartozott. Volt egy közös nyelv, a latin, azt jónapot. Véleményem szerint a nacionalizmus egy lepra. Ne érts félre szeretem a hazámat. De európai is vagyok és most ez a dimenzió fontosabb. Egyáltalán honnan gondolod, hogy az integráció jelenlegi fokán képesek vagyunk megvédeni a kontinens érdekeit? Mindenhol azt hallani, hogy Európa egy papírtigris! És igazuk van! Mit értünk el az ún. "gazdasági" unióval? A világ első helyén van az EU gazdaságilag - ha eltekintünk a válságtól. De politikailag? Én nem veszem be ezt a pacifista dumát, hogy európa soft superpower! Az érdekérvényesítéshez erő kell, az pedig Európának nincs. Az USA gyámkodik felette, anélkül már az oroszok is "bejöttek" volna.

2011. jan. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!