Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nincs szólásszabadság,...

Ha nincs szólásszabadság, akkor hogy történhetett meg, hogy tegnap többezren tüntettek, és erről még be is számoltak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 17:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

ertulo: aha, értem, szóval csak higgyünk vakon, hogy ugyan kiiktattak minden lehetséges ellenpólust és féket, és gyakorlatilag majdnem teljesen teljhatalmat adtak maguknak, de biztos nem élnek vissza vele. Ha meg igen, akkor buktuk. Ez lenne az érvrendszered.


Hát gratulálok hozzá, bocsi, hogy nem mindenki van annyira elájulva viktoréktól, hogy ennyire vakon megbízzon bennük és az önmérsékletükben, aminek eddig is rengeteg szép számú példáját adták.

2011. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26%

15:06


"Baromi jó duma, csak nem igaz, és az se fedi a valóságot, hogy kizárólag balliberálisok tiltakoznak a médiatörvény ellen."


Mondj hazai tiltakozót, aki nem liberális vagy baloldali.

2011. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
19%

16:40


"gyakorlatilag majdnem teljesen teljhatalmat adtak maguknak"


Megszűntek az ellenzéki pártok? Nem lesz választás? Nem szidhatod te is szabadon a kormányt?


Egyszerűen elkényeztetett gyerek vagy, akinek fogalma sincs demokráciáról vagy diktatúráról. A hozzád hasonlókat tanulmányútra kellene küldeni egy diktatúrába, hogy megtudják, milyen az.

2011. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%

a médiatörvényről beszéltünk, tee...


ott meg a saját maguk által 9 évre (!!) választott csak fideszesből álló médiahatóság gyakorlatilag egymaga dönthet kedve szerint a frekvenciákról, írhat felül pályáztatásokat, módosíthatja azokat menet közben, tehet titkossá, intézkedhet olyan homályosan meghatározott gumiszabályok által, amik nehezen belőhetőek, hogy akkor mi is számít alájuk, szóval ha valaki nem tart "biztonsági távolságot", azaz nem ügyel gondosan arra, hogy semmi gázosba ne menjen bele, akkor igen könnyen ráhúzható a rendelkezés, és máris röpködnek a durván vaskos büntetések, amikkel rövid időn belül simán padlóra lehet küldeni médiumokat, ha épp úgy tartja kedvük. Felhatalmazták magukat, hogy a szerkesztőségek belső információit bekérhessék, beleértve üzleti titkokkal és az informátorok neveivel együtt.


Lényegében csináltak egy jó nagy dorongot, amivel kedvük szerint sózhatnak oda marha nagyokat, ha épp úgy látják jónak, és hogy mikor látják jónak, az csak rajtuk múlik.


Persze lehet vakon hinni benne, hogy áhh, csak nem fognak ezzel a hatalommal majd visszaélni, áhh dehogy, nem olyanok ezek, eddig se töröltek el mindent az útból, ami kritizálni merte őket, alkotmánybíróságtól a költségvetési tanácson át - csak miért is kéne ennyire elvakultan megbíznunk hőn szeretett viktorkánkban és csapatában?

De biztos majd a szerkesztőségek se fogják érezni a nyomást, hogy ha a kormánynak nem tetsző dolgokba mennek be, akkor bármikor lecsaphatnak rájuk, hogy attól lódulnak...

2011. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

tényleg az a gáz, hogy az itteni agyatlan fideszes barmok visítanának a leghangosabban, ha csak töredék ilyeneket valamelyik másik párt, mondjuk anno az mszp-szdsz 2/3os koalíció mert volna meglépni. Micsoda visítozás lenne, hogy ezek a komcsik mit képzelnek, visszahozzák a régi rendszert.

De így, hogy viktorka csinálja, mindjárt rögtön jó lesz...

2011. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
16:40-es.Ne haragudj,de nekem ez a párt adta meg a lehetőséget annak idején,hogy a tudásommal sikereket érjek el.Támogatták a vállalkozásokat,ezáltal munkahelyek is lettek.Csak az én gyáramban 60 embert alkalmazok átlag nettó 200 ezer forintos fizetéssel.Ha most hüledezés lenne,és valakit érdekel,elmondom majd ez hogy lehetséges.Az mszp próbálta nehezíteni a működést,de csődöt mondott,mint mindig.Ezért sem hiszek semmit az ellenzéknek el,mert ők csak befeketíteni próbálják a kormányt.A médiatörvényről már akkor tudta mindenki,hogy szar,mikor még csak tervbe volt.Nevetséges.A Fidesz az egyetlen párt ma,akik felfele tudják ezt az országot vinni.Nekem meg a dolgozóimnak már bebizonyította,most épp az adócsökkentéssel.Elképzelhető hogy még tudok pár embert alkalmazni így.Én megtettem a magamét itt az országban,érdemi vitát csak azzal folytatok,aki érti miről beszélek.A többi fórumozgató meg csak mocskolódjon tovább,nagy kárt nem okoznak vele senkinek,csak magukat járatják le,bár mivel anonim,még azt sem.
2011. jan. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%

ertulo:


most gyakorlatilag azt írtad le, hogy igen, én bízom bennük, ezért vakon mindent elhiszek nekik, hogy majd így jó lesz, és több nem érdekel. Ez a te érved. Ezzel a fajta hitre épülő felfogással sokat kezdeni érvekkel, értelmemmel tényleg nem lehet.

2011. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
amúgy én nem tudom, hogy mennyit kereshetnek nálad a gyárban az emberek, ha nekik csökken az adójuk, de jól kereső gyári munkások lehetnek.
2011. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
ja látom, átlag 200 ezer nettóval. az szép, lehet hogy a végén még mennék hozzád dolgozni:)
2011. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
73%
Erről a támogatásról jut eszembe, még az mszp ideje alatt is volt széchenyi kártya is, sőt voltak államilag támogatott az MFB által folyósított kedvező kamatozású hitelek. Az utóbbit induló vállalkozásnak is kiadták, mint ahogy most is. No nem mintha én nagyon preferálnám az mszp-t. Most pont a fidesz az, aki az összes támogatási, és pályázati pénzt kivonta a forgalomból április óta nem voltak kiírva pályázatok, és majd szeptemberre fogják újra folyósítani a pályázati pénzeket. Az adócsökkentés tök jól jön a már működő tőkeerős vállalkozásoknak, a kicsik ebből olyan sokat azért nem éreznek. A kormánypárt másfél millió munkahelyet akar teremteni, de pl az építőipar még mindig nem preferált iparág, ami rengeteg alulképzettet tudna foglalkoztatni, a mezőgazdasággal se sokmindent kezdtek ami szintén a képzetlen munkaerőnek adhatna munkát, ezen felül járulékemelés volt, ami a bérköltség növekedésével jár. Magasabb bérköltség mellett a kkv szektorban nem fognak több embert foglalkoztatni. Járulék csökkentésre lett volna szükség..... A médiatörvényt meg effektíve úgy elb@szták ahogy van. Hajrá Magyarország, Hajrá fidesz!!!!
2011. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!