Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne kilépni az EU-ból?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 00:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
12%

Nem vagyok ellene, hogy kilépjünk mert a saját érdekeik szerint "segítenek" nem pedig a magyar viszonyoknak megfelelően. Pl magyar mezőgazdaság szétverése, pedig ebben lenne lehetőség, csak akkor nem kéne senkinek a holland paradicsom.


Viszont hogyan lenne azután?

Nem látom át, nem tudom elképzelni, pedig lehet, hogy van benne ráció.

2011. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
34%
Nézd. Most csak egy példát írok, ma a kiváló minőségű szabolcsi almát, makói hagymát kihordják mondjuk olaszba ott felcímkézik és eladják mint olasz termék. Mert az ő fosuk ezekkel nem versenyezhet. Nekünk meg hordják be az eu silány szarát valutáért. Hát nem értem mit nem tudsz azon elképzelni ha ezentúl ők ennék meg a szarjuk nekünk pedig maradna a minőségi termék annak az árnak töredékéért amiért ma veszed.
2011. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

A kilépés most összeomlással járna.

Más kérdés, hogy vagy nem kellett volna belépni, vagy esetleg igen, de nem így.

Jelenleg olyan sok szállal kötődünk a rendszerhez, hogy nem lehetne gazdasági összeomlás nélkül kilépni.

Talán lehetne tudatosan olyan fokozatosan önállosodó gazdasági modellt kialakitani, amely végül részben, vagy egészében elválik az EU tól, és független lesz, de ezen sokat kellene dolgozni.

Mondjuk érdemes lenne szerintem. Magyarországnak függetlennek, és semlegesnek kellene lennie, és maradnia.

2011. jan. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Helmet, ez a válasz tetszik! Köszi!
2011. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az EU önmagában nem egy rossz dolog még nekünk sem, családomban már többen is élveztük az előnyeit (még ha nem is nagy számokban, de van rokonom, aki ennek köszönhetően tud most minden probléma nélkül külföldön EU-tagállamban dolgozni az egészségügyben).

Az, hogy hol tart kis hazánk, az elmúlt 20 év magyar politikusainak köszönhető, az összesnek.

2011. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
12:25 - Én még mindig minőségi szabolcsi almát eszek, a nagyszüleimtől kapjuk minden évben.
2011. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 EG0 ***** válasza:
76%

Ha a mindenkori magyar kormány képes lenne azt a hiánycélt tartani, amit az EU elvár, akkor nem is nagyon lenne szükségünk az EU-ra. :-)

Mivel azonban alapvetően sokkal nagyobb társadalmi, és így gazdasági problémáink vannak, mint pl. a németeknek, ezért addig örüljünk, amíg nem b*sznak ki minket, mint a bukott tanulót az iskolából.


Egyébként Európában vannak olyan jómódú országok, amik nem tagjai az EU-nak, és köszönik, jól vannak (pl. Norvégia, Svájc).


Szóval térjünk erre a kérdésre akkor vissza, amikor a foglalkoztatottsági, ipari, államháztartási adataink lényegesen jobbak lesznek.

2011. jan. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!