Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes-e egy kft-ben ügyvezet...

Érdemes-e egy kft-ben ügyvezető lenni és hogy lehet kilépni ebből az állásból?

Figyelt kérdés
Egy kft tulajdonos felkért ügyvezetőnek. Elég zürös cégről van szó és kevés a jutatott apanázsom is a cég ügyeinek intézéséért. Hogy lehet lemondani ezt a tisztséget, vagy kilépni?
2010. márc. 17. 06:58
 1/4 anonim válasza:
Szia! Ügyvezetőként gondolom tulajdon részed is van. Nah ha a tulajdon részed eladod akkor minden kötelezettségedtől megszabadulsz. :)
2010. márc. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nem feltétlenül kell ahhoz tulajdonrész, szerintem...


"Jól hangzik" de a helyzet az, hogy az ügyvezető felel a cég ügyeiért, mindenért, mindent ő ír alá, és később csak őt lehet elővenni hatóságok által, nyilván.


Tehát ha zűrösek az ügyek akkor különösen megfontolandó.

Sok gazdag ember ültet kis "balekokat" vagy bábokat ügyvezetőnek a cégei élére, a főnökök persze ők maradnak, de így mások végzik a piszkos ügyeket, és ők tiszták maradhatnak mindenféle későbbi eshetőségre...


Kilépni? Hát nem tudod hogy kell egy munkahelyről kilépni? Felmondasz és kész. Na jó, jogilag nem tudom pontosan, akkor lemondasz, merthogy az üv.-t biztos a tulajdonosok nevezik ki.

2010. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A válaszok jók, megfontolandók. Az a probléma, hogy a tagi beugrót más fizette helyettem és az érzésem - talán ez gondot okozhat a társaimnak.. Nekem viszont elegem van a szakadék felé rohanó cégemből és menekülhetnékem van az általam "vezetett" hajóról...

Elég az, ha írok a tagoknak egy felmondást és a "tőkerészem"-ről egy lemondást? Legfeljebb megemlítem, hogy a részemet az egyik tag megvásárolta és a továbbiakban az ö részét képezi. A tényleges irat-és pénzügyi átadást ugyanerre a taggal kívánom megejteni, az ügyvédem jelenlétében. Jó ez így?

2010. márc. 27. 04:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha van ügyvéded, mért nem őt kérdezed erről?

Tuti, hogy kapásból vágja az ilyeneket.

2010. márc. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!