Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan alakulhatott 1983-ban...

Hogyan alakulhatott 1983-ban egy személyes magántulajdonú részvénytársaság? (Novotrade)

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 17:01
 1/7 A kérdező kommentje:
egyszemélyest akartam írni
2011. jan. 10. 17:01
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Sehogy,mert egyszemélyes RT nem létezett és nem is létezik.

A részvénytársaság több tualjdonosból áll mindig.

83-ban szinte minden üzemben alakultak GMK-k (Gazdasági Munkaközösség). A 80-as évek végefelé már alapíthatott valaki egyszmélyes vállalkozást. Ehhez jó összeköttetés kellett pártvonalon,sok összeügyeskedett pénz,ha pedig még futtaták is,akkor nyert ügye volt. Plda rá Csányi OTP-vezér,vagy Demján Sándor.

2011. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
úgy látszik, hogy ezek az emberek nem annyira nagy üzletemberek voltak, hanem inkább jó időben voltak jó helyen a megfelelő kapcsolatokkal.
2011. jan. 10. 17:39
 4/7 anonim ***** válasza:

"A Novotrade 1983-ban alakult, 92 gazdálkodó szervezet és négy bank hozta létre, mint részvénytársaságot.", mondja Rényi.


Szóval egyszerűen bejegyezték, és azzal meg is lett. De enyhén szólva nem volt egyszemélyes.

2011. jan. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na ez az, én is úgy tudom, hogy részvénytársaság volt, holott ez a cégforma 1983-ban "nem létezett".
2011. jan. 11. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 12:17


De hát mint láthatod, létezett. Nem lehetett csak úgy alapítani rt.-t (milyen tőkével?), viszont a jog ismerte ezt a cégformát, voltak is rt.-k.

2011. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Sehogy,mert egyszemélyes RT nem létezett és nem is létezik."


Már hogy ne létezne, létezett volna vagy létezhetne?

Egyszemélyes KFT is létezik, nem is kevés.

2016. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!