Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor 2002-ben egy...

Orbán Viktor 2002-ben egy viszonylag erős orszàgot adott át Medgyessy Péternek?

Figyelt kérdés

Az első Orbán-kormány néhány intézkedése:


"A polgári kormány egyik első intézkedéseként állította vissza a családi pótlék alanyi jogosultságát.[16]


A polgári kormány újra bevezette az előző kormány által megszüntetett gyermekgondozási díjat (gyed), melynek maximális értéke 2001-ben 80 ezer forintra emelkedett, majd kiterjesztették 3 évre.[17][18]


Az infláció az 1998-as 14,2%-ról a Fidesz vezette koalíció kormányzása alatt 5,2%-ra csökkent.


A munkanélküliségi ráta az Orbán-kormány idején az 1998-as 8,4%-ról 2002-re 5,8%-ra csökkent.


A kormány eltörölte a Bokros-csomag részeként az MSZP-SZDSZ-kormány által bevezetett általános tandíj-kötelezettséget. Ingyenessé tette a gyermekükkel otthon levők számára a diploma megszerzését, képzési formától függetlenül."


Stb.


Forrás:

[link]


febr. 16. 18:45
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Talán.
21 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
2002-ben a Fidesz vereséget szenvedett az országgyűlési választásokon, így Orbán Viktornak át kellett adni a hatalmat az akkori győztes Medgyessy Péternek (MSZP). De vajok az első Orbán-kormány egy viszonylag erős országot épített 1998-2002 között, és azt adta át?
febr. 16. 18:48
 2/9 A kérdező kommentje:
*vajon
febr. 16. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Igen, 1998-2002 között kifejezetten jó volt, akkor Orbán valóban tenni akart az országért.
febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Bokros előtte bőven lefaragott az államadósságból. Orbán stabilabb országot kapott mint ami volt. Az első Orbán-kormány az első két évben sikeresen folytatott gazdasági szigort, de 2000-től fordult a szociális szempontok felé, amelynek következtében a költségvetési hiány jelentősen növekedett.


2001-re konszenzus keletkezett a baloldali érzelmű választópolgárokban és a baloldali értelmiség körében, hogy az Orbán-kormány ámokfutását meg kell állítani. Egy: mert súlyos demokráciadeficitet eredményezett. Kettő: mert gazdaságpolitika címen hitbizományok osztogatása folyt, miközben a szociális leszakadás fenyegette a nyugdíjasokat meg az alacsony jövedelmű nagycsaládosokat, és az a veszély keletkezett, hogy a jövőszakmák, az egészségügy, valamint az oktatás és képzés leértékelődik, nagy gyorsasággal kiürül. Három: mert a külpolitikában a nemzetközi elszigetelődés jeleit is lehetett érzékelni. Nem volt megnyugtató a viszony az Egyesült Államokkal, a környező országokkal megromlottak a kapcsolatok, s nem volt a kormánynak elképzelése az egyre inkább erősödő ázsiai országokkal folytatandó politikáról sem; a határon túli magyarság szétszakítása pedig folyamatossá vált.


2002 tavaszán az erős média- és pénzügyi háttérrel rendelkező kormánykoalíció - mindenki meglepetésére - elvesztette a választásokat.

febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, voltak gondok 2002-ben az államháztartással.

Nem véletlen, hogy nem emelik inkább a CSP-t. Tandíjat nem vezettek be, de hosszú éveken át jelentősen lefaragták az államilag finanszírozott helyeket.

febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem, ugyanis volt több olyan "apróság" megörököltek a Fidesztől és külön-külön is brutális problémák voltak.

Az egyik ilyen volt a kamattámogatott lakáshitelek tömkelege. Az első Fidesz kormány idején bevezetésre került, az ügyfél felé fix kamatozású ( a fix kamat fölötti különbözetet az állam vállalta) hitelállomány megnőtt és 2002-2003-ra az állami kamattámogatás mértéke a GDP-hez képest százalékokban volt mérhető és a költségvetés a GDP-nek csak kb a fele volt. Ennek kivezetése elég nagy port kavart, mivel a kamatok instant 3+ %-kal emelkedtek. Ez annyira sz@r kondíció volt, hogy ehelyett mindenki a a szintén Fidesz által bevezetett devizahitelezés lehetőségével élt és a többi innen már történelem...


2002-ben az MSZP nyakára maradt egy jelentős adósságtétel is: a MÁV,BKV és volán tárasaságok 100,3 milliárd forintnyi hiánya ami a 2002-es költségvetés bevételi oldalának 2%-ával egyenlő.


Röviden:Orbán 2002-ben olyan országot adott át, ahol a költségvetésben 5-8%-nyi lyuk volt ilyen-olyan formában. A probléma kezelését az MSZP sikeresen elbszta...

febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

Az első Orbán kormány alatt rendben volt a költségvetési egyensúly és csökkent az államadósság.

2010tol is újra csökkenő pályara állt a hagyományos szocialista adósság felhalmozás után.

A covid idejét és a legutóbbi évet leszámítva

febr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7


Kruplitaps.

tegnapelőtt 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

#8 nem szavaztam a fideszre de ezek tények. Google a barátod

Igaz, itt a legtöbb embert nem zavarja meg az indulat vezérelt gondolkodásában de hátha nem mindenki ignkralja a valóságot

Tessék:



[link]

tegnapelőtt 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!