Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Titeket nem...

Fideszesek! Titeket nem háborít fel, hogy a parlament jogállamiságot és emberi jogot sértő törvényeket fogadott el?

Figyelt kérdés

A visszamenőleges hatályú törvénykezés egy jogállamban sem állja meg a helyét. Erre semmilyen indok sem elfogadható. Ki látott még olyat, hogy a szabályokat a meccs lefújása után módosítják?! Elég a józan paraszti ész, hogy belássuk, ez a gyakorlat elfogadhatatlan és kegyetlen megtorlásért kiált.

Az Európai Unió Alapjogi (=emberi jogi) Chartája, 11. cikk:

"A véleménynyilvánítás és a tájékozódás szabadsága:

(1) Mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához. Ez a jog magában foglalja a véleményalkotás szabadságát, valamint az információk és eszmék megismerésének és közlésének szabadságát anélkül, hogy ebbe HATÓSÁGI SZERV beavatkozhatna, továbbá országhatárokra való tekintet nélkül."

Ezzel ellentétben, a Médiatörvény értelmében, a Nemzeti Média- és Hírközlési HATÓSÁG bármilyen médiatartalmat letilthat, szankcionálhat, helyreigazíttathat, ami szerinte a közrendet, közerkölcsöt, közérdeket vagy a kiegyensúlyozottság elvét sérti. De ezek a fogalmak annyira általánosak, hogy a Médiatanács gyakorlatilag úgy korlátozhatja mások véleménynyilvánításhoz való jogát, ahogy csak kedve tartja. Hát ez nem szúrja ki a szemeteket?! Képesek vagytok lenyelni, hogy a törvényhozás, Alkotmányban és nemzetközi egyezményekben garantált, emberi jogainkat eltörli?!

Ne gyertek nekem a Gyurcsánnyal és bandájával!!! Elfogadhatatlan volt az is, amit ők csináltak. De nehogy már erre hivatkozva engedjük meg Orbánnak és őrült híveinek, hogy emberi jogainktól megfosszon minket, állattá silányítva minket ezáltal. Közjogi értelemben ez történik. Attól vagyunk emberek, hogy vannak jogaink, és ragaszkodunk hozzájuk. Az ókori rabszolgák, a középkori jobbágyok, a koncentrációs táborokba terelt zsidók, a Gulagra deportált áldozatok sem élhettek emberként.

Erre a gazdasági válság sem adhat magyarázatot!!! Miért lesz jobb az anyagi helyzetünk, ha megtagadják tőlünk legalapvetőbb emberi jogainkat?! Miért lesz stabilabb az Állam, a gazdaság és a költségvetés attól, hogy megszüník a jogállamiság?!

Amiket fent írtam, azok tények. Mind benne vannak a Magyar Közlönyben. Aki nem ismeri fel őket, az végtelenül buta. Aki pedig felismeri ezeket a tényeket, de elfogadja, az pedig még véletlenül se demokrata, még véletlenül se keresztényi erkölcsű, még véletlenül se hazafi.

Tényleg belementek ebbe a játékba, és eldobjátok minden erkölcsi tartásotok?! Nagyon remélem nem! Nagyon remélem, hogy csak Fidesz őrült meg, és ti nem követitek őket ezen az úton!


2011. jan. 9. 21:12
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

23:34 illetve 01:37!


"Kérdező!


Te azt kérdezted, hogy felháborít-e. Megmondtam, hogy nem.

Válaszoltam a kérdésedre."


Hazudsz. Nem mondtad meg. Teljesen elszakadtál a valóságtól. Hol áll az a nem? Sehol. De még utalás sincs rá. Arról beszélsz, hogy mennyek az MNO-ra, de arról nem, hogy felháborítanak e az emberi jogokat és jogállamiságot sértő parlamenti intézkedések. Egy szóval sem. Tagadod a látható, nyílvánvaló valóságot. Megborult az elméd. Ilyen nyílvánvaló hazugságra csak az őrültek képesek.


"A szabályokat meg neked is tudnod kellene, mert amit a kérdés alá írtál, az viszont már máshol is előfordul, sok témában. Nem rémlik az, hogy >>ne nyiss meg még egyszer ugyanolyan témát, ha már van?<<"


Mutass olyan kérdést, ami lényegileg ugyanaz, mint ez? A kérdés alatti rész pedig miért ne szerepelhetne más kérdés alatt is, ha más kérdéshez is odavág? Ennyire gyengék a szellemi képességeid?


"A többire, ami színtiszta provokáció, miért köteles bárki is válaszolni? Ajánlottam neked egy oldalt, ahol biztosan megkapod a válaszodat, ráadásul teljeskörűen."


Azért ezen az oldalon tettem fel a kérdést, mert ezen az oldalon várom rá a választ. A tények leírása és a demokrata értékek hangoztatása pedig csak a diktatúrákban jelent provokációt. Ha szerinted ez provokáció, akkor büszkén vállalom, és neked kell szégyellned magad, mert a diktatúra pártját fogod.


A "tényekről", amikre te így reagáltál, (...), íme a bizonyság:

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA:

"61. § (1) A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás és a szólás szabadságához, továbbá a közérdekű adatok megismeréséhez, valamint terjesztéséhez.

(2) A Magyar Köztársaság elismeri és védi a sajtó szabadságát és sokszínűségét.

(3) A demokratikus közvélemény kialakítása érdekében mindenkinek joga van a megfelelő tájékoztatáshoz a közügyek tekintetében.

(4) A Magyar Köztársaságban közszolgálati médiaszolgáltatás működik közre a nemzeti önazonosság és az európai identitás, a magyar, valamint a kisebbségi nyelvek és kultúra ápolásában, gazdagításában, a nemzeti összetartozás megerősítésében, illetőleg a nemzeti, etnikai, családi, vallási közösségek igényeinek kielégítésében. A közszolgálati médiaszolgáltatást az Országgyűlés által választott tagokkal működő autonóm közigazgatási hatóság és független tulajdonosi testület felügyeli, céljainak megvalósulása felett pedig az állampolgárok egyes, törvényben meghatározott közösségei őrködnek.

(5) A közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló törvény, valamint a sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól rendelkező törvény, továbbá a médiaszolgáltatások felügyeletéről szóló törvény elfogadásához a jelenlévő országgyűlési képviselők kétharmadának szavazata szükséges."

Ehhez kell még annyi kiegészítés, hogy a fent idézett jogszabályok még mindig hatályosak, és felsőbb szintű jogszabályok, mint a Médiatörvényben foglaltak.

AZ EURÓPAI UNIÓ ALAPJOGI CHARTÁJA:

"A véleménynyilvánítás és a tájékozódás szabadsága:

(1) Mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához. Ez a jog magában foglalja a véleményalkotás szabadságát, valamint az információk és eszmék megismerésének és közlésének szabadságát anélkül, hogy ebbe HATÓSÁGI SZERV beavatkozhatna, továbbá országhatárokra való tekintet nélkül."

Ezzel ellentétben, a Médiatörvény értelmében, a Nemzeti Média- és Hírközlési HATÓSÁG bármilyen médiatartalmat letilthat, szankcionálhat, helyreigazíttathat, ami szerinte a közrendet, közerkölcsöt, közérdeket vagy a kiegyensúlyozottság elvét sérti. De ezek a fogalmak annyira általánosak, hogy a Médiatanács gyakorlatilag úgy korlátozhatja mások véleménynyilvánításhoz való jogát, ahogy csak kedve tartja. (úgy tűnik muszáj ismételnem magam...)

Persze jogod van nem a kérdésre válaszolni, sőt, jogod van hülyeséget beszélni és nem meghallani az igazságot is. Nem én akarom korlátozni a jogaid, hanem az Orbán. Nem vagyok az ellenséged, hidd el! Én neked is, meg magamnak is csak jót akarok. De ehhez szembe kell nézni a tényekkel. Én megtettem ezt. Itt az alkalom, hogy te is megtedd. Ne félj a Viktor haragjától, mert már egész biztosan nem húzza soká. Állj az igazság oldalára, és akkor senki sem fenyegethet meg téged!

2011. jan. 10. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!