Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Titeket nem...

Fideszesek! Titeket nem háborít fel, hogy a parlament jogállamiságot és emberi jogot sértő törvényeket fogadott el?

Figyelt kérdés

A visszamenőleges hatályú törvénykezés egy jogállamban sem állja meg a helyét. Erre semmilyen indok sem elfogadható. Ki látott még olyat, hogy a szabályokat a meccs lefújása után módosítják?! Elég a józan paraszti ész, hogy belássuk, ez a gyakorlat elfogadhatatlan és kegyetlen megtorlásért kiált.

Az Európai Unió Alapjogi (=emberi jogi) Chartája, 11. cikk:

"A véleménynyilvánítás és a tájékozódás szabadsága:

(1) Mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához. Ez a jog magában foglalja a véleményalkotás szabadságát, valamint az információk és eszmék megismerésének és közlésének szabadságát anélkül, hogy ebbe HATÓSÁGI SZERV beavatkozhatna, továbbá országhatárokra való tekintet nélkül."

Ezzel ellentétben, a Médiatörvény értelmében, a Nemzeti Média- és Hírközlési HATÓSÁG bármilyen médiatartalmat letilthat, szankcionálhat, helyreigazíttathat, ami szerinte a közrendet, közerkölcsöt, közérdeket vagy a kiegyensúlyozottság elvét sérti. De ezek a fogalmak annyira általánosak, hogy a Médiatanács gyakorlatilag úgy korlátozhatja mások véleménynyilvánításhoz való jogát, ahogy csak kedve tartja. Hát ez nem szúrja ki a szemeteket?! Képesek vagytok lenyelni, hogy a törvényhozás, Alkotmányban és nemzetközi egyezményekben garantált, emberi jogainkat eltörli?!

Ne gyertek nekem a Gyurcsánnyal és bandájával!!! Elfogadhatatlan volt az is, amit ők csináltak. De nehogy már erre hivatkozva engedjük meg Orbánnak és őrült híveinek, hogy emberi jogainktól megfosszon minket, állattá silányítva minket ezáltal. Közjogi értelemben ez történik. Attól vagyunk emberek, hogy vannak jogaink, és ragaszkodunk hozzájuk. Az ókori rabszolgák, a középkori jobbágyok, a koncentrációs táborokba terelt zsidók, a Gulagra deportált áldozatok sem élhettek emberként.

Erre a gazdasági válság sem adhat magyarázatot!!! Miért lesz jobb az anyagi helyzetünk, ha megtagadják tőlünk legalapvetőbb emberi jogainkat?! Miért lesz stabilabb az Állam, a gazdaság és a költségvetés attól, hogy megszüník a jogállamiság?!

Amiket fent írtam, azok tények. Mind benne vannak a Magyar Közlönyben. Aki nem ismeri fel őket, az végtelenül buta. Aki pedig felismeri ezeket a tényeket, de elfogadja, az pedig még véletlenül se demokrata, még véletlenül se keresztényi erkölcsű, még véletlenül se hazafi.

Tényleg belementek ebbe a játékba, és eldobjátok minden erkölcsi tartásotok?! Nagyon remélem nem! Nagyon remélem, hogy csak Fidesz őrült meg, és ti nem követitek őket ezen az úton!


2011. jan. 9. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Meg is lészen az majd torolva ne aggódj. Fogja még a Hír TV élőben közvetíteni Orbán Viktor kivégzését.
2011. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Nem, mert azt is tudom, mi van mögötte. Te azt nem írtad le ide. Én meg nem fogom, mert unom, hogy sorra nyílnak UGYANAZOK a témák. Többnyire azzal a céllal, hogy lehessen háborogni egyet, meg provokálni a jobboldalt. Ez a hiteltelen vádaskodás megy a baloldali médiában is hetek óta, szal mit akarsz? Nem volt neked elég jó beleírni a már meglévő párszáz "fújkormány, fújmédiatörvény, fújvisszamenőlegestörvény" témába, inkább nyitottál még?


Olvass utána, de lehetőleg ne olyan helyeken, ahol csak uszítani akarnak és kiragadnak dolgokat (hvg, origo.)


Ha meg nem értesz egyet, alkotmányos jogod tüntetni. Ha jó tudom, a médiatörvényes 14-én lesz.

2011. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Előző!


Szerinted az előzmények felhatalmazást adnak Orbánnak a Magyar Alkotmány és az Európai Unió Alapjogi Chartájának nyílegyenes áthágására?

Szerinted a jogállamiság felrúgása és a véleményszabadság törvényi korlátozása javít gazdasági helyzetünkön?

Miért??????????????????????????????????????????????????????????

2011. jan. 9. 21:59
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Olvass például az MNO.hu fórumán. Azok a hozzászólások sem rosszabbak, mint amik itt vannak.

Sőt, ha odaírsz, ott fideszesek válaszait fogod kapni, ha már így kikötötted a kérdésedben.


Ha nem akarsz utánanézni, hanem elvárod, hogy én mondjam meg, itt, akkor bocs, nem fogom. Miért tenném? Ha tényleg érdeklődő vagy, megnézed/megkérdezed ott, ha csak te is fröcsögni akarsz, akkor meg eleve felesleges ide bármit is beírni.

2011. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
teljesen egyetértek 75%-al
2011. jan. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Olvass például az MNO.hu fórumán. Azok a hozzászólások sem rosszabbak, mint amik itt vannak.

Sőt, ha odaírsz, ott fideszesek válaszait fogod kapni, ha már így kikötötted a kérdésedben.


Ha nem akarsz utánanézni, hanem elvárod, hogy én mondjam meg, itt, akkor bocs, nem fogom. Miért tenném? Ha tényleg érdeklődő vagy, megnézed/megkérdezed ott, ha csak te is fröcsögni akarsz, akkor meg eleve felesleges ide bármit is beírni."


Hol marad a válasz haver? Se az első, se a második kérdésemre nem válaszoltál. Kibújsz a kérdés alól, és közben engem oktatsz ki. Ezzel a viselkedéssel csak degradálod a Fidesz táborát. Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, menjél te egy másik fórumra, mert itt mások a szabályok. Itt feltesznek egy kérdést, és a kérdésre válaszolnak. De látom, te se ezen oldal, se a nyugati demokráciák szabályait nem tiszteled.

2011. jan. 10. 00:55
 7/11 A kérdező kommentje:

"Sverdans válasza:


teljesen egyetértek 75%-al"


Ez megint nem a kérdésre adott válasz. Kész röhej, komolyan!

2011. jan. 10. 00:56
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Az ,hogy te kiemelsz egy két dolgot és pampogsz itt nekünk az nem jelent semmit.

Erre nincs válasz.

2011. jan. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak erős idegzetűeknek. :

[link]

2011. jan. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező!


Te azt kérdezted, hogy felháborít-e. Megmondtam, hogy nem.

Válaszoltam a kérdésedre.


A szabályokat meg neked is tudnod kellene, mert amit a kérdés alá írtál, az viszont már máshol is előfordul, sok témában. Nem rémlik az, hogy "ne nyiss meg még egyszer ugyanolyan témát, ha már van?"


A többire, ami színtiszta provokáció, miért köteles bárki is válaszolni? Ajánlottam neked egy oldalt, ahol biztosan megkapod a válaszodat, ráadásul teljeskörűen.


De még ahhoz is lusta vagy, hogy ITT körülnézzél. Pláne, hogy oda benézzél, inkább elvárod egy ilyen sértegetés után (alább idézve), hogy toljanak a feneked alá mindent?


"Amiket fent írtam, azok tények.(...)Aki nem ismeri fel őket, az végtelenül buta. Aki pedig felismeri ezeket a tényeket, de elfogadja, az pedig még véletlenül se demokrata, még véletlenül se keresztényi erkölcsű, még véletlenül se hazafi."


További kellemes dühöngést, az MNO-nál jobb oldalt nem találsz a kérdésednek, ha igazi FIDESZESEKET akarsz.

2011. jan. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!