Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki fiatalon foglalkozik politikával?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mostanában egyre több fiatal kezd politikával foglalkozni és ezt nagyon sokan támadják.


Ennyi erővel lehetne támadni az 1956-os egyetemi hősöket is, mert politizálni merészeltek, vagy éppen a Márciusi ifjakat is, akik ostoba és hiteltelen módon forradalmat robbantottak ki.


A fiatalok mindkét esetben fontos gerincét alkották a harcnak és ők is politizáltak. Szerintem hü*lyeség is lenne elvárni egy gyerektől, hogy ne tegye, hiszen ők a fiatalság, a lendület és most is olyan világot élünk, ahol minden nagyon feszült, a lelkek mélyén valami nagyon gyűlik és ezt szerintem ők is megérzik és tenni akarnak vele szemben.


Sőt, inkább szerintem azokkal a fiatalokkal van baj, akik nem tekintik fontosnak, hogy mi történik a politikában (ennek sem látom értelmét, hiszen az ő jövőjük is benne van, ha nem főleg az övék), mert úgy sincs hozzá közük és inkább fiú létükre felvesznek rózsaszín pólókat, fülbevalókat és feszülős nacit és elmennek be*baszni a haverokkal.


2011. jan. 7. 08:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Én is fiatal vagyok ugyan, de elég határozott véleményem van a kérdésről.


Különösen itt a gyakorin megfigyelhető, hogy sok olyan fiatal van, akinek nagyon határozott meggyőződése van valamiről, de az teljesen megalapozatlan.

Például szerintem aki úgy általában a történelemmel nincs tisztában, az ne politizáljon. Rengeteg olyan kérdést tesznek itt fel, amire a sima gimnáziumi történelemoktatás megadta volna a választ, ha tanultak volna.

Rengetegszer találják fel a spanyolviaszt.

Elég sok olyan megoldás van, amiről már bebizonyosodott, hogy nem működőképes. Jómagam is számtalanszor keveredtem itt vitába fiatalokkal, hogy nézze már meg, ugyanazt akarja csinálni, mint amit két rendszerrel előbb csináltak. És ami elbukott.

Sajnos eddig talán még egyszer sem sikerült valóban konstruktív vitába bocsátkoznom más fiatalokkal. Általában egyszerűen csak közölték, hogy az iskolai történelemoktatás agymosás és én agymosott vagyok (????). Az, hogy esetleg bele is gondolhatna abba, amit a másik mond, kizárt.


Az a baj, hogy ma nagyon sok fiatal vallja ezt. Nulla tapasztalattal baromi magabiztosak és mindenki más elmehet a búsba, kivéve ha ugyanazt mondja, mint ő.

Tudod mit? Akkor az ilyenek inkább menjenek el feszülős naciban be*baszni a haverokkal. Mert nem előre mozdítják a kérdést, hanem inkább hátra :S

2011. jan. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Itt nem hiszem, hogy éppen az egyetemistákkal/főiskolásokkal van a gond, hanem a középiskolás érzelmi politizálással. Hiszen középiskolásként azt láttam, hogy osztálytársaim még azt mondták nagyban, amit otthon hallottak. Nagyon kevésnek volt saját véleménye. Az egyetemisták már más szemmel gondolkodnak. Egy részük már megpróbálja eltartani magát, ezért olyan dolgokban is érintettek, mint az szja. A gazdasági ágon tanulók pedig még a gazdasági kérdésekben is állást tudnak már foglalni(persze itt nem azokra gondolok, akik azért vannak egyetemen, mert jó meleg van).
2011. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Ennyi erővel lehetne támadni az 1956-os egyetemi hősöket is, mert politizálni merészeltek, vagy éppen a Márciusi ifjakat is, akik ostoba és hiteltelen módon forradalmat robbantottak ki."


aki reálisan gondolkozik, az meg is teszi...


mondjuk 56 határeset, mert az utána jövő Kádár-korszak azért klasszisokkal jobb volt, mint az elötte lévő, de lehetséges, hogy ezt el lehetett volna érni sokszázezer ember halála nélkül is...

48 meg egyértelműen katasztrófa. mindaza nyitás, lazulás, amit a Széchenyi vonal hozott, egycsapásra vált semmivé, évtizedekre vetett vissza mindent. (arról nem is beszélve, hogy jó magyar szokás szerint még rendesen sem tudtuk csinálni a dolgot...)

2011. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Nem baj, de jó lenne, ha önálló véleményt tudna kialakítani és nem fenntartások nélkül menni a választott tömegtábor után! amúgy jó lenne, ha értené is amit hirdet!
2011. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Nem baj, de jó lenne, ha önálló véleményt tudna kialakítani és nem fenntartások nélkül menni a választott tömegtábor után! amúgy jó lenne, ha értené is amit hirdet!"



Amit itt leírsz, az egyáltalán nem a fiatalságból fakadó vonás. Szerintem az emberek 95%-a ilyen, nem kell ehhez fiatalnak lenni.

2011. jan. 7. 10:31
 6/13 anonim ***** válasza:
én tudom magamról, hogy fele ennyi idősen sokmindenről egészen más véleményem volt. főleg azért, mert egy csomó mindenről, összefüggésekről, fogalmam sem volt. időnként, ha találkozom egy-egy akkori megnyivánulásommal, jó lenne visszamenni és elmesélni magamnak miért is beszélek ordas hülyeségeket...
2011. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem baj ha fiatal, csak még tapasztalatlan. Sőt még tanítanám is a politika sötét oldalát is, hogy lássák mi miért történik. Csak hagyatkozzanak a tényekre és majd kialakul. A gond az hogy sokszor magát a tényeket kritizálják,elferdítik és a tapasztalatlanság okán megvezethetőek.Persze ez elmondható a korosabb emberekről is.


Ökörköri

2011. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"A gond az hogy sokszor magát a tényeket kritizálják,elferdítik és a tapasztalatlanság okán megvezethetőek"


Itt az élő példa a holokauszt tagadása ellen már törvényt hoztak mivel pont olyanok állítják hogy semmi nem történt akik harmincévesek sincsenek. Nem ezt vitatják hogy nem többmillió ember halt meg ami tény, hanem hogy egyáltalán nem létezett szervezett emberírtás.

2011. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Külföldi ***** válasza:
24%
Én 14 vagyok, és sokkal jobban értek a politikához, mint sok felnőtt, és sajnos azt kell, hogy tapasztaljam, hogyha valami olyan érvet hozok fel egy adott témában, amire az idősebb nem tud válaszolni, akkor csak azt mondja, hogy "Hülye vagy te még ehhez, menj vissza az oviba..."
2011. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
aki kijelenti magáról, hogy ért a politikához, az valszeg nem ért hozzá! Plusz először érettségizz le töriből, tanulj társadalomismeretet stb.
2011. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!