Szerinted van reális esély a revizióra?
"Úgy,hogy a külföldi magyar kissebbség ha egyes területeken többségben van,akkor kikényszerítik a népszavazást,és ha ott többséggel megszavazzák(nemtudom milyen nagy többség kell)akkor már nem sok mindent tudnak tenni!"
A Szovjetunió felbomlásakor Kárpátalján népszavazást tartottak arról, hogy a terület legyen autonóm a frissen kikiáltott Ukrajnán belül. Valami 85%-os arányban igennel szavazott a népesség, Kijev viszont magasan tojt rá és Kárpátalja ma sem autonóm.
Szóval ha annak a kisebbségnek nincs jelentős befolyása az állami, vagy közéletben, vagy egyszerűen a hétköznapokban, és nem képes ténylegesen kikényszeríteni valamit, pl. sztrájkkal, munkabeszüntetéssel, kereskedelem stb. szabotálásával, akkor nemzetközi támogatás nélkül az ilyen népszavazósdi semmit sem ér.
Ilyen helyzetben pedig sem a szlovákiai, sem az ukrajnai, sem a szerbiai magyarság nincs. Az erdélyi talán, de bennük sem hiszem, hogy lenne annyi elszánás. (Legalábbis annyi erdélyi magyarban biztos nem, hogy tényleg gondot okozzanak Bukarestnek.
"Addig meg lehet támadni,de egy demokratikus államban azt nem(vagy iszonyatos nehezen)tudják megakadályozni,mivel népuralom-néphatalom van,és úgy a demokrácia megdöntése lenne!"
A térség országai évtizedekkel ezelőtt elfogadták a népek önrendelkezési jogát. Ehhez képest milyen jogaik vannak a határon túli magyaroknak?
Akkor meg miről is beszélünk? Ha nem akarják figyelembe venni, és nincs rajtuk elég erős nyomás (amit a határon túli magyarság képtelen kifejteni és több irányba Magyarország is), akkor nem fogják figyelembe venni.
A népszavazósdiban én sem hiszek.
Ne feledjük, az 1938-41 közötti revíziós sikereket is a nagyhatalmi játszmának köszönhetjük, az akkori magyar külpolitikai vonalvezetés okosan kihasználta a Németország által felforgatott európai viszonyokat, és annak oldalvizén evezve vissza tudott szerezni az elcsatolt területekből.
Kárpátalja vonatkozásában éppen ezért lehet esélyünk a jövőben a revízióra, az ukrán állam fennmaradása ugyanis erősen kérdéses Moszkva hatalmi aspirációi következtében. Ügyesen kell helyezkedni.
"A népszavazósdiban én sem hiszek."
Ezt én nem mondtam. Csak annyit mondtam, hogy önmagában édes kevés.
Viszont ha mondjuk az ENSZ elkötelezi magát, hogy bármi lesz a népszavazás eredménye, azt betartatja, akkor az a legcélravezetőbb megoldás.
"Ne feledjük, az 1938-41 közötti revíziós sikereket is a nagyhatalmi játszmának köszönhetjük, az akkori magyar külpolitikai vonalvezetés okosan kihasználta a Németország által felforgatott európai viszonyokat, és annak oldalvizén evezve vissza tudott szerezni az elcsatolt területekből."
Ez is egy módszer. De békét nem feltétlenül teremt. Ugyanaz lesz a helyzet, csak fordul a kocka.
Félreértés ne essék, én örülnék egy ilyen kockafordulásnak, de ha már rendezzük a helyzetet, akkor rendezzük úgy, hogy igazságos legyen, és ha nyögvenyelősen is, de mindenki elfogadja!
"attól, hogy ide irkáljátok az elméleteiteket, nem kapjuk vissza az elcsatolt területeket! ez már fölösleges szócséplés!"
Állította ennek bárki is az ellenkezőjét?
Azért a két helyzet között van egy hatalmas különbség.
Ha ezt megtennénk ma, akkor annak örülhetnénk, ha nem veszi a nemzetközösség agressziónak és nem jönnek a nyakunkra tankokkal. A szlovákok, a románok és a szerbek részéről viszont nagyon is esélyes, hogy megindulnak. Az viszont teljes mértékben hogy esélytelen, hogy megtarthassuk, ha csak úgy, ukmukfuk bevonulunk. Ez nem így működik. Ma pláne nem.
Nekünk az ukrán állam felbomlása esetén az oroszok oldalán lenne a helyünk, az ő támogatásukkal lehetne realizálni Kárpátalja (vagy legalább annak magyar többségű részeinek) visszaszerzését.
"A szlovákok, a románok és a szerbek részéről viszont nagyon is esélyes, hogy megindulnak."
Az vicces lenne, Slota tankjaitól valahogy nem tudok megijedni! :D A szerbeket sz*rrá verték a balkáni háborúkban, nincs azoknak már kedvük háborúzni. A románokat meg ugyanúgy szorítják a ruszkik Moldova miatt, szóval nem nagyon ugrálhatnának azok sem.
"Nekünk az ukrán állam felbomlása esetén az oroszok oldalán lenne a helyünk, az ő támogatásukkal lehetne realizálni Kárpátalja (vagy legalább annak magyar többségű részeinek) visszaszerzését."
Na így már esélyes, bár szerintem még így is necces.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!