Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem undorító, amit a Fidesz...

Nem undorító, amit a Fidesz csinál?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul, hogy fokozatosan minden állami cég élére új embereket nevez ki.

Mondjuk én nyilvánvalóan elfogult vagyok, mert éppen most családtagokat és ismerősöket küldtek el néhány állami cég vezetéséből (pl. egy kisebb színházból).

De milyen alapon mégis? A cég(ek) nullszaldósan illetve nyereségesen működtek, az illetőknek pedig semmi közük sem volt az MSZP-hez. De még ha lett is volna, ha egyszer nyereségesen és jól működtetnek egy céget, akkor miért is kell őket kirúgni?

Számomra ez nagyon undorító lépés a fidesztől.


Mondjuk az élet igazságot szolgáltatott, mert (mivel jól végezték a munkájukat) van néhány ajánlatuk magáncégektől, ahova szerencsére a fidesz keze nem ér el. Úgyhogy anyagilag nem fogjuk megszenvedni ezt, engem erkölcsileg sért nagyon a dolog.


Dolgozom egyetem mellett, és most elhatároztam két dolgot:

1.) Nem sok pénzem van a magánnyugdíj-pénztáramban, de nem érdekel még ha 2 napot is kell sorba állnom, csak azért is megmaradok magánnyugdíj-pénztár tagnak. És inkább tőzsdézzék el a pénzem, ami amúgy eddig azért rendesen növekedett.

2.) Ha végzek az egyetemmel, és a helyzet nem változik, ki fogok költözni külföldre. Én nem kívánok ehhez a szánalomhoz aszsisztálni.


2010. dec. 22. 15:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

" de a tényleges munkavégzőket meghagyják, mert azoknak a tapasztalatára, tudására szükség van, hogy működjön a rendszer."

tehát akkor szerinted kihalásos alapon kéne működnie a rendszernek? Ja és eddig is k*rvára működött a rednszer -.-

ezt nyögjük már x évtizede

2010. dec. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azt teszik amit tenniük kell.Persze ez nem tetszik a tűz közeli komcsiknak,ezért mindennel megpróbálkoznak a Fidesz besározására,és a szegényebb,lecsúszott magyar rétegek ezt be is veszik.Nem furcsa hogy én,aki már sokmindent megéltem,a rendszerváltást követően a tudásomhoz mérten meggazdagodtam,amiben a nyolc év komcsi irányítás sem tudott kárt tenni,egyetértek a Fidesz dolgaival?Várj tíz évet,azután neked is jobb lesz.Ha viszont más lesz hatalmon,két éven belül éhenhalsz,hacsak nem vagy gazdag,mint én.
2010. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Aha, aki bármilyen állami cégnél a vezetés része az mind MSZP-barát komcsi. Mert ugye őket mind eltávolították.


Ahogy leírtam a családtagaim és ismerőseim anyagi helyzete se fog megváltozni, mivel jó szakemberek, ezért kaptak ajánlatot hasonló pozícióba, hasonló pénzzel, mint az adott állami cégnél.


Jó, az MSZP magát az országot szarul kezelte, de ugye vannak állami vállalatok, amik jól (nyereségesen) működtek. Na, azoknak a vezetőit minek kell leváltani?


Ezt nem tudom felfogni.

2010. dec. 23. 17:34
 14/14 anonim ***** válasza:
Ez az amit ne vess a Fidesz szemére,mivel az mszp ugyanezt csinálta.De nem furcsa hogy minden héten lecsuknak pár mszp képviselőt?Azért ezen gondolkozz el,és nézz HÍR tv-t.
2010. dec. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!