Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem undorító, amit a Fidesz...

Nem undorító, amit a Fidesz csinál?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul, hogy fokozatosan minden állami cég élére új embereket nevez ki.

Mondjuk én nyilvánvalóan elfogult vagyok, mert éppen most családtagokat és ismerősöket küldtek el néhány állami cég vezetéséből (pl. egy kisebb színházból).

De milyen alapon mégis? A cég(ek) nullszaldósan illetve nyereségesen működtek, az illetőknek pedig semmi közük sem volt az MSZP-hez. De még ha lett is volna, ha egyszer nyereségesen és jól működtetnek egy céget, akkor miért is kell őket kirúgni?

Számomra ez nagyon undorító lépés a fidesztől.


Mondjuk az élet igazságot szolgáltatott, mert (mivel jól végezték a munkájukat) van néhány ajánlatuk magáncégektől, ahova szerencsére a fidesz keze nem ér el. Úgyhogy anyagilag nem fogjuk megszenvedni ezt, engem erkölcsileg sért nagyon a dolog.


Dolgozom egyetem mellett, és most elhatároztam két dolgot:

1.) Nem sok pénzem van a magánnyugdíj-pénztáramban, de nem érdekel még ha 2 napot is kell sorba állnom, csak azért is megmaradok magánnyugdíj-pénztár tagnak. És inkább tőzsdézzék el a pénzem, ami amúgy eddig azért rendesen növekedett.

2.) Ha végzek az egyetemmel, és a helyzet nem változik, ki fogok költözni külföldre. Én nem kívánok ehhez a szánalomhoz aszsisztálni.


2010. dec. 22. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

de

ja és ez pontosan az 500ik ilyen kérdés

most jobb?

2010. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Aha, jó volt kiírni magamból.

Meg ez a személyes példám, és talán érdemes volt rá felhívni az emberek figyelmét.

A magánnyugdíjpénztárakat, a médiatörvényt, az Alkotmánybírósás jogainak csorbítását mindenki látja és tapasztalja, én csak el akartam mondani, hogy még a kicsi állami cégeknél is leváltanak minden vezetőt.

2010. dec. 22. 16:10
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

barátom, ez minden egyes kormányváltásnál így működik -.-

ha kimész külföldre, akkor meg édesmindegy a nyugdíj nem?

2010. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Lényegében minden kormányváltás után tisztogatás volt. Két év tisztogatás, egymásra mutogatás, azután két év kampány.

Mindenki sejtette, hogy ha meglesz a "2/3" akkor alapos nagytakarítás következik majd.

Lesz egyszer ez majd fordítva is...

2010. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

"Nem undorító, amit a Fidesz csinál?"


De az. Undorító. Együtt érzek veled.

2010. dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Hogy undorító-e? Igen! Nem csodálkozom, állami cégnél dolgozom. Az a lefejezés hadjárat, ami most megy! Pedig vannak a kirúgottak közt nagyon jó szakemberek, csak hát kell a hely a sógornak, komának.
2010. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Magánnyugdíjpénztárban maradásról már elfogadják a nyilatkozatokat! Aki akar, intézze el! Sok a maradni akaró (ott dolgozó ismerősöm mondta).
2010. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

amit itt nagyon nem vesznek figyelembe az emberek, hogy most nem csak a szokásos politikai tisztogatás van, hogy akkor az adott politikai jellegű vezetői pozícióba az azelőtti pártfunkcionárius helyett a sajátunkat rakjuk, akik meg működtetik az egészet, azok maradnak, mert valakinek az ügyeket is intéznie kell.

Itt viszont a működési szinteken is megy a teljes hatalomátvétel, teljesen hazavágva az állami cégek/közigazgatás működését, és totál terrorban tartva az x kormányváltás óta ott dolgozókat (több ilyen helyen dolgozó ismerős mesélt már milyen módon állt le az egész munkavégzés, mert mindenhova a saját kádereket pakolták, akik semmit nem tudnak, de rohadtul be vannak tojva, hogy az irányítást másra bízzák, így gyakorlatilag értelmes munka nem folyik)

2010. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem éppen a legjobb módszer,de pár éve az MSZP is pontosan ezt tette,de ők még tetézték avval,hogy a kormányzásuk alatt már nem is titkolva sikkasztottak..

Azt,hogy te magánnyugdíj tag maradsz az a te szíved joga..Megteheted..Ahogy sokan megtehetik azt,hogy államiba mennek..

Azt,hogy külföldre mész azt is megteheted..De gondolod,hogy külföldön nem ez megy??

Pontosan ez zajlik a világon mindenhol,csak nem abban élsz,és ezért nem igazán foglalkozol vele..

Én Angliában élek,és el se hinnéd mennyi mindenért kell fizetnem...Szóval a politikai manipuláció mindenhol jelen van..

Nem a FIDESZ találta ki..Az Mszp sem volt jobb..

2010. dec. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Nem éppen a legjobb módszer,de pár éve az MSZP is pontosan ezt tette,de ők még tetézték avval,hogy a kormányzásuk alatt már nem is titkolva sikkasztottak.. "


épp az a lényeg, hogy nem. MInden kormányváltásnál a politikai pozíciókat leváltják, és saját kádereket raknak oda, de a tényleges munkavégzőket meghagyják, mert azoknak a tapasztalatára, tudására szükség van, hogy működjön a rendszer.

Most azokat is szépen szórják, ilyen szintű tisztogatást eddig nem csináltak kormányváltásnál.

2010. dec. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!