Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít szegénynek és ki...

Ki számít szegénynek és ki gazdagnak?

Figyelt kérdés
Van ismerősöm akinek eléggé jó a fizetése(500E), de ő nem számít gazdagnak. Inkább a középosztályba lehetne sorolni.
2010. dec. 19. 08:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Abszolút értelemben akkor szegény valaki, ha a létminimum alatt él/ nem tudja előteremteni az alapvető szükségleteihez szükséges pénzt (élelmiszer, ruházkodás, stb.). Azt, hogy mi számít alapvetőnek, meg kell határozni pl. fogyasztói kosár vizsgálattal szokták ezt megtenni.


Relatív értelemben akkor szegény valaki, ha a társadalom többi tagjához képest szegény. Ez alapján ugye elég eltérő szegénységküszöböket lehet megállapítani. Ha pl. mindenki az országban 100 milliót keres évente, de én csak 30-at, akkor szegény vagyok? :)


Ez a két leggyakoribb megközelítése a szegénységnek, de van még (pl. objektív/szubjektív, tartós/átmeneti, stb.).

2010. dec. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a gazdagság meghatározásához nem elég csak a jövedelmet nézni. Szóval ettől, hogy ennyit keres még nem lesz feltétlenül gazdag az illető, sok más tényezőt figyelembe kell venni.
2010. dec. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

"Szóval ettől, hogy ennyit keres még nem lesz feltétlenül gazdag az illető"

Én nem állítom, hogy gazdag.

Szerintem is a középréteghez tartozik.

2010. dec. 19. 10:40
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy azt állítottad. :) Csak nem tudtam máshogyan megfogalmazni.
2010. dec. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"dehogy tud, gondolj bele, számolgass utána, csak tankoljon meg heti 2x (és ez még nem is sok), sé máris hol tart a pénzével? ne viccelj, hát ma 500 ezer Ft sokat nem ér sajnos, nemhogy gazdag lenne (amúgy ismerek én olyan gazdag tiniket, akik 200 ezret simán elvernek egy szombat esti szórakozás alkalmával pl)"


Ha adsz címet meg pontos infót, akkor elmehetünk kirabolni őket:D


Viccet félretéve szerintem aki 500-at keres, amikor 60 a minimálbér az jó hogy gazdagnak számít, mert ahogy előttem is írták nem létminimum alatt él, mint ahogy az ország lakosságának egy jó része.

2010. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
17:43- azért nem hiszem h így lenne,m az egy dolog h hivatalosan ennyi van bejelentve de nyilván tudod te is h 60-ból képtelenség megélni, sőt akár csak egy lakást se lehetne fenntartani ... szóval az az 500 baromira nem sok, és baromira nem számít gazdagnak az, aki ennyit keres, ekkora összeg elmegy a mindennapos kiadásokra, és még úgy is meg kell nézni, mire adja ki a pénzt, ebből nem dobálózhat csak úgy!
2010. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

első vagyok, 150-ig mondtam a szegénységet, de vezessük be a nyomor kategóriát, mondjuk 100 alatt.


viszont a minimálbért egyáltalán nem tudom még csak értékelni sem, kajára és egy albérleti szobára nem elég, még újratermelni sem lehet azt az energiát belőle, amiből bejárhat az ember dolgozni. azt én nem tudom mi alapján számolták ki, lehet hogy az ukrán vagy a román árakat vették alapul, mindenesetre nagyon el lett b*szva. :)

2010. dec. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

18:57 Jó persze aki minimálbért keres az valószínűleg nem egyedül él, de igazából az is kérdéses, hogy 500 bruttóból az ember milyen életet akar, illetve Pesten vagy vidéken él e.


Lehet annyi pénzből nem futja havonta külföldi utakra, de legalább az alapvető dolgokra (rezsi,ruha,kaja,benzin) van pénze aki ennyit keres és nem kell nyomorognia.


Én örülnék ennyi fizetésnek.

2010. dec. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Pesten.

Vidéken mikor kap az ember ilyen bért ha csak sima alkalmazott.

2010. dec. 20. 15:16
 20/24 anonim válasza:
100%

szerintem halmozottan szegény embernek számít az aki 25-30 ezer forintból él havonta.

Szegénynek számít az aki 80.000. forint a havi bekeresett

Minimálszegény-nek számít az aki 150.000 ft a bekeresetük.

és

Módosnak számít aki 150.és 200000-között keresnek.

Efölött pedig a gazdahgság

ha engem kérdeztek.

Üdv:

Mr.Rambo

2010. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!