Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít szegénynek és ki...

Ki számít szegénynek és ki gazdagnak?

Figyelt kérdés
Van ismerősöm akinek eléggé jó a fizetése(500E), de ő nem számít gazdagnak. Inkább a középosztályba lehetne sorolni.
2010. dec. 19. 08:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

abszolút értelemben én 150ezerig (nettó) beszélnék szegénységről, 300ezerig középosztályról, és afölött gazdagságról. a milliomos, milliárdos vállalkozók nem játszanak ebben a felosztásban, sok szempontból nem is tagjai a társadalomnak. :)


az ismerősöd akkor valamit rosszul csinál, ha az az 500 az nettó, én abból még úgy is megélnék, ha elnyomnék havi 20 gramm kokaint.

2010. dec. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Bruttó 500
2010. dec. 19. 09:15
 3/24 A kérdező kommentje:

"a milliomos, milliárdos vállalkozók nem játszanak ebben a felosztásban, sok szempontból nem is tagjai a társadalomnak"


Mert a milliomos rétegből is van rokonom.(vállalkozó)

2010. dec. 19. 09:15
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Istenem,bár ennyit kereshetnék becsületes munkával. három műszakban toljuk mindketten,és nettó 200-at se érjük el,mégis van lakás,kocsi,LCD,márkás cipő,melegítő...akkor mi szegények vagyunk???
2010. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%
bruttó 500 az egyáltalán nem sok, az kb annyit jelent hogy egyedül is fenn tudja tartani magát, nem pedig az van, hogy ketten dolgoznak, és ha az egyik kiesik, akkor elúszik minden.
2010. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ja kb.
2010. dec. 19. 09:48
 7/24 anonim ***** válasza:

sztem se gazdag az 500 ezres keresetű, ne viccelj, az egy abszolút középréteget képvisel, de ha belegondolsz még azt se annyira, mert abból mondjuk meg tud élni oké, de azért 2-3 millás utazásokra már nem igen tud elmenni félévente vagy amikor éppen kedve tartja


az igazán gazdag réteg csak egy nagyon 1-2-3 %, na de ott nem százezrekben lehet mérni ezt, meg nem fix fizetésük van nyilván, hanem ott milliárdos vagyonokról beszélhetünk, és kb az a réteg, amit egy másik kérdéshez is írtam, hogy amikor a gyereknek új BMW X5-öst vesznek karácsonyra, mert ezt szeretne, na de ezt a kiadást meg se érzik nagyjából természetesen (a házat már szalagavatóra megkapta)


hát valahol itt kezdődik a gazdag réteg, én azt hiszem ...

2010. dec. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
de szociológiai szempontból állat kíváncsi vagyok a válaszokra, remélem jó sok lesz ....
2010. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Szegénynek számít: kétségtelenül a minimálbéres

Gazdagnak pedig: hát havi 500-zal már tud gazdag lenni az ember csak tudni kell bánni a pénzzel.

2010. dec. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
dehogy tud, gondolj bele, számolgass utána, csak tankoljon meg heti 2x (és ez még nem is sok), sé máris hol tart a pénzével? ne viccelj, hát ma 500 ezer Ft sokat nem ér sajnos, nemhogy gazdag lenne (amúgy ismerek én olyan gazdag tiniket, akik 200 ezret simán elvernek egy szombat esti szórakozás alkalmával pl)
2010. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!