Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyes, hogy a munkanélküli...

Helyes, hogy a munkanélküli ellátást a lakókörnyezet rendezettségéhez kötik?

Figyelt kérdés

Ezzel pont a legelesettebbeket, a legszerencsétlenebbeket zárják ki az ellátásból. Mert mi van, ha én egy fáskamrában vagy egy putriban lakom? Biztos nem rendezett a lakókörnyezetem. Akkor már ne is egyek? Vagy lopjak? Ha elterjed nálunk ez a felfogás, hogy segélyt csak "rendes" emberek, azaz többnyire nem cigányok kapjanak, az egyrészt nagyon kegyetlen lehet, másrészt bűnözőket termelhet. Tényleg jó lesz ez?


Az új rendelet további részletei pl. itt:


[link]


2010. dec. 17. 17:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

21.43: Köszönöm, hogy ilyen világosan, érthetően kifejtetted. Nekem tényleg baloldali a gondolkodásom (nem MSZP-és, még mielőtt kikapnék) olyan értelemben, hogy sajnálom a szegényeket, az elesetteket, és én nem szoktam a fejükhöz vágni, hogy b'szd meg, magadnak köszönheted, még ha talán így is van. Mert akit a fagyhaláltól kell megmenteni, vagy maga alá pisil, stb., ott én már ne okoskodjak, hogy hogy kellett volna.


Ezzel együtt van létjogosultsága, logikája ennek a jobboldali megközelítésnek is, amit kifejtettél. Hát most egy darabig ezt fogjuk kipróbálni.

2010. dec. 17. 21:51
 12/16 A kérdező kommentje:
21.47: És mutass egy országot, lehetőleg Európában, ahol ennyit és így lopnak a felső vezetők!
2010. dec. 17. 21:53
 13/16 anonim ***** válasza:
55%
Én csak azért jövök a politikusokkal előszeretettel, mert azt a "munkát", amit ők "dolgoznak", sokan jobban és hasznosabban is el tudnák látni, egy cégvezetőnek (versenyszféra, nem állami) azért velük ellentétben érdekében áll némileg a dolgozók és az ügyfelek megfelelő "kiszolgálása", mert versenyben van a többi céggel, és ha van nála jobb, elpártolhatnak tőle, ezt meg nem engedheti meg magának.
2010. dec. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ma 21:53


Pl. a TI korrupciós indexén Európában Magyarországnál rosszabb a helyezése Csehországnak, Lettországnak, Szlovákiának, Horvátországnak, Macedóniának, Olaszországnak, Romániának, Bulgáriának, Görögországnak, Szerbiának, Albániának és Boszniának. Mondhatod, hogy nem értesz egyet ezzel a felsorolással, de akkor bizonyítékokat kérek, nemcsak nyafit.

2010. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

22:55


"és ha van nála jobb, elpártolhatnak tőle"


Mert a politikustól nem, mi? Észlény.

2010. dec. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
23.14: OK, nem nyafogok tovább, elismerem, hogy ez így jó, így van rendben, így demokratikus, és minket irigyel fél Európa korrupcióban is!
2010. dec. 18. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!