Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Helyes, hogy a munkanélküli...

Helyes, hogy a munkanélküli ellátást a lakókörnyezet rendezettségéhez kötik?

Figyelt kérdés

Ezzel pont a legelesettebbeket, a legszerencsétlenebbeket zárják ki az ellátásból. Mert mi van, ha én egy fáskamrában vagy egy putriban lakom? Biztos nem rendezett a lakókörnyezetem. Akkor már ne is egyek? Vagy lopjak? Ha elterjed nálunk ez a felfogás, hogy segélyt csak "rendes" emberek, azaz többnyire nem cigányok kapjanak, az egyrészt nagyon kegyetlen lehet, másrészt bűnözőket termelhet. Tényleg jó lesz ez?


Az új rendelet további részletei pl. itt:


[link]


2010. dec. 17. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
atyaég...
2010. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon helyes ez a rendelet. A cigányok is dolgozhatnak napi 10 percet az udvarukkal.
2010. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
A fáskamra előtt is össze lehet sepregetni, és a havat is el lehet lapátolni. Ha már szerencsétlen munkanélküli, akkor legalább a környezetére legyen igényes, az nem kerül semmibe.
2010. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Ilyet én még speciel nem hallottam,de nincs kizárva.Na de ha munkanélküli járadékról beszélsz,akkor azt a ledolgozott időd után kellene kapnod és nem a lakásod kinézete alapján.Végül is ez nem szociális segély akkor ha a munkaügyi közp.folyósitja.Ha meg ott nálatok igy hivják a segélyt akkor nemtudom a választ.
2010. dec. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

"Helyes, hogy a munkanélküli ellátást a lakókörnyezet rendezettségéhez kötik?"


Helyes. Eddig pont fordítva volt:


[link]


"Mert mi van, ha én egy fáskamrában vagy egy putriban lakom? "


Akkor is lehetsz tiszta és tarthatsz rendet. Lumpen elemeket az eddigi felfogás termelt.

2010. dec. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
19.10: Hát igen, ez a link nagyon illik ide, legalábbis nagyon alátámasztja a véleményedet, meg másét is, aki így látja. Biztos van ebben is igazság. Én a saját tapasztalatomból indultam ki, ismerek pár hajléktalant is, meg nagyon szegény embereket a szüleim környezetében, és ebből én valahogy megértem, hogy van a nyomorúságnak egy oly szintje, amikor már mindegy mindegy, és az embernek a legkisebb gondja is nagyobb annál, hogy szép tiszta-e a környezete. Persze az igaz, hogy ezen a szinten is vannak különbségek, még a hajléktalanoknál is van, aki jobban rendben tartja a nájlonkunyhóját. De én ezt már valahogy nem várnám el tőlük.
2010. dec. 17. 20:03
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Visszakérdezhetek?

Normális dolog az, hogy nem tudnak munkát és élhető fizetést biztosítani emberek tömegeinek, míg minisztereink kb. a semmiért úsznak a milliókban, mint Dagobert bácsi?

2010. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

20.53: Én kettéválasztanám ezt. Azt én is nagy pimaszságnak tartom, ahogy nálunk az "elit" él, amiket megenged magának, különösen ilyen lesújtó teljesítmény mellett.


Viszont én ebben a munkabiztosításban nem hiszek. Te is látod, hogy van ebben az országban a munkaképes korúak közt is jóval több mint 1 millió ember, aki a modern körülmények között mindenféle munkára alkalmatlan. Ma két diploma, meg 3 nyelvtudás kell ahhoz is, hogy a kávét főzd valakinek az előterében egy irodában. De akkor mit csinálhat az szerinted, aki írni-olvasni is alig tud, nem képes egy helyben órákat ülni, beteges, iszákos, nem dolgozott 20 éve vagy soha, és nem ért semmihez? Ha te fejre állsz, akkor se fogsz ezeknek az embereknek semmiféle munkahelyet teremteni. El kell őket tartani valahogy.

2010. dec. 17. 21:41
 9/16 anonim ***** válasza:

20:03


"van a nyomorúságnak egy oly szintje, amikor már mindegy mindegy"


Tévedés. A nyomorúságnak NINCS ilyen szintje. Amikor minden mindegy, az vagy depresszió (ami az orvosra tartozik), vagy alkoholizmus (szintén orvosra vagy egyéb szakintézményre tartozik), vagy lumpenség.


"és az embernek a legkisebb gondja is nagyobb annál, hogy szép tiszta-e a környezete"


Akinek nincs munkája, annak tehát a padló közepére kell piszkítania, mert "kisebb gondja is nagyobb"? Demagóg vagy.


"De én ezt már valahogy nem várnám el tőlük."


Itt a kérdés nem a hajléktalan kunyhója, hanem az, hogy végre nem a részegeseket meg a parkettát eltüzelőket fogja jutalmazni állambácsi, hogy hajrá, csak így tovább, szarjatok a szoba közepére, és azért még több pénz jár, ellenben ha netán összeszednéd magad, akkor jól megbüntetünk, mert hogy veszed a bátorságot, burzsuj - hanem épp fordítva, az állam azoknak segít, akik segíteni próbálnak magukon.


Ez az alapvető különbség egy baloldali és egy jobboldali gondolkodás között. A jobboldal szerint a teljesítményt és a helyes szándékot kell értékelni, önmagában a nyomor nem érdem, a nyomorból való kiemelkedésre irányuló akarat pedig nem bűn.


A baloldal azért szereti a nyomort jutalmazni és visszanyomni a kiemelkedni akarókat, mert csak akkor tudja megtartani az ügyfélkörét, ha mindig van elég nyomorult, aki rászorul állambácsi támogatására. A baloldal célja az, hogy kineveljen és fenntartson egy "hátrányos helyzetű" réteget, ami aztán a segélyeit féltve rá van szorulva a baloldalra és hűségesen mindig rá szavaz. Ezért van az, hogy a baloldal, miközben telehisztizi a világot a "kisemberek" meg a "megalázottak és megszomorítottak" nehéz sorsával, aközben igyekszik a számukat szinten tartani vagy növelni. Pl. arra nevelve a segélyből élőket, hogy ne akarjanak változtatni a sorsukon.

2010. dec. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

21:41


"Azt én is nagy pimaszságnak tartom, ahogy nálunk az "elit" él"


Ócska demagógia. Mondjunk EGY országot a világ 200 országa közül, ahol nincsenek hajléktalanok vagy nagyon szegény emberek. És utána mutassunk EGY országot, ahol a miniszterek nem keresnek jobban az átlagnál. Utána lehet hőbörögni.


Az meg külön demagógia, hogy mindenki folyton a politikusokkal jön, miközben egy nagyvállalat felső vezetői (nem beszélve a tulajdonosokról) sokkal nagyobb jövedelmet élveznek sokkal kevesebb felelősséggel, valamint népszerűtlenség és közutálat nélkül, mint a politikusok.



"ebben az országban a munkaképes korúak közt is jóval több mint 1 millió ember, aki a modern körülmények között mindenféle munkára alkalmatlan."


De azért talán a lakásukat fel tudják seperni, meg a kertjüket el tudják rendezni, ugye? Vagy ahhoz is nyelvvizsga és diploma kell?

2010. dec. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!