Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Orbán támogatta régen a...

Ha Orbán támogatta régen a sztrájkokat (pl: vasútas-sztrájkok), akkor most miért akarja csökkenteni a a sztrájk-jogot?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 20:10
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
2010. dec. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Aki kétszer írja pontos j-vel, hogy akadályozza az nem elírás. Kicsit nézd át a helyesírás könyvet és jó lesz:-))

Azért egy leendő diplomás embertől elvártható ha már kikerül az egyetemről/főiskoláról legalább helyesen írjon nem? De lehet hogy túl sokat várok..igazad van!!

2010. dec. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Ja és hogy hozászóljak a témához én is épp két vizsgaidőszakon szívtam a sztrájkkal mmunka mellett jártam mégis meg tudtam oldalni, hogy félévenként 16 vizsgatárgyból levizsgázzak. Érdekes nem? Csak akarni kell, nem hőbörögni folyton.
2010. dec. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nem nagy elvárás a helyesírás, de jajj most mi lesz tévesztettem egy j-ly-s szót húúha. Ami talán a legkönnyebben keverhető dolog. Az hogy két napja ezen lovagolsz csak kukacoskodás, okoskodás.


Az meg, ne haragudj, de alapvető elvárás, hogy ha ha kifizetek egy szolgáltatást, akkor azt igénybe akarom venni, főleg akkor ha fontos.

2010. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

:-) Nem okoskodás csak jó tanács, hogy nézz utána. Nem mindenhol lesz ott a word hogy kijavítson, ha meg vezető beosztásban leszel egyszer halál ciki hogy ilyenekkel nem vagy tisztában.


És a témára vissztérve: Ne adja az isten hogy Neked egyszer majd a csládodért kelljen sztrájkolni mert nem fogtok tudni megélni. Rájönnél milyen szar dolog ha nincs pénzed. Majd ha kereső ember leszel talán megérted. De amig csak tanulsz és nem dolgozol addig nézd már el másnak hogy enni szeretne meg befizetni a számláit.

Hajj fiatalság...semmit nem tudtok az életről, mindig csak az Önös érdek, mindenki más felesleges ezen a világon....csak a vizsgáim uramisten... Nem baj meg fogod érteni ha majd elkezdesz dolgozni, hogy ha nem mindent raknak alád a szüleid akkor NEHÉZ a világ.

2010. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"ha felborült vizsgarend miatt bukom a vizsgáimat és átkerülök államiról fizetősre a sztrájkolók majd kifizetik a tandijamat?"

és még erre a mondatodra visszatérve: bizony biozny egyenlőre a sztrájkolók adójából csücsülsz az államilag támogatott nappali tagozaton. Ha nem dolgoznának kevesebb adózó ember lenne és kevesebbet költenénk az állami támogatásra. Lehet hogy be se jutottál volna. Szóval becsülj meg más embreket is, akik lehetővé teszik hogy tanulhass fizetés nélkül.

2010. dec. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Majd ha kereső ember leszel talán megérted. ...mindig csak az Önös érdek, csak a vizsgáim uramisten"


Majad ha újra felkell venned egy tárgyat, mert ők sztrájkolnak, talán megérted, ha olyan tárgy akkor +1 év, ha pedig még pár tárgynak aktuális előfeltétele, akkor még azokat is bukom az eredetivel együtt. 2-3 ilyen vizsgaidőszak és elfogytak az államilag támogatott félévek, a tandij meg nem olyan kevés.

De igazad van, önző vagyok mert nem érdekel hogy miből él.

De aki sztrájkol nem önző véletlenül? Őt talán érdekli, hogy le tudok e vizsgázni vagy nem...Neki nincs elég pénze, akkor mindenki más aki a tömegközlekédéstől függ dögöljön meg?

2010. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

- átteszed a vizsgádat máskorra (3 lehetőség/alkalom van megadva ill. egy vizsga 2 vagy 3 UV)

- elmész vizsgázni amikor a levelezősök (33 másik időpont)

- megbeszéled a tanárral hogy sztrájk van (képzeld megérti mert Ő is emberből van) és feltesz még pluszba vizsgaidőpontot

Figyelj egyszerűen nem tudom elhinni hogy nem tudod megoldani. Kommunikálni kell. A sztrájkkal együtt, munka mellett mindenféle tantárgy-tologatást elkerülve sikerült leállamvizsgáznom. Neked ugy hogy nem dolgozol, háztartást nem vezetsz, nem dolgozol 12 órás műszakban pl, nincs gyereked hogy nem sikerül 4 alkalomból, vagy 3 ból levizsgázni?

Bár nem igazán érdekel, csak ne legyél ennyire szűklátókörű. Lehet hogy olyan melóhelyed lesz ahol majd sztrájkolni fogsz, kérlek ne tedd meg, nem kell a pénz majd családodnak mert gondolj bele hány ember vizsgáját és miegyéb dolgát teszed tönkre.

Néha belegondolhatnál a másik oldalba is.

2010. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"...Neki nincs elég pénze, akkor mindenki más aki a tömegközlekédéstől függ dögöljön meg?"

Igen ezt hivják sztrájknak. Figyelemfelkeltésnek.

pl. Taxisblokád. olvass utána. Pedig akkor is mentek vizsgázni emberek szerintem....

2010. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Figyelj egyszerűen nem tudom elhinni hogy nem tudod megoldani."

Szerintem nem vagy teljesen tisztában azzal, mivel is jár egy vizsgaidőszak. Nem az adminisztrációs része sok.

Nem gondolod, hogy úgy fogom összeállítani a vizgáimat, meg átpakolgatom, csak azért mert jajj szegénykék sztrájkolna..

És azzal tisztában vagy, hogy mi múlik egy vizsgán?

Jó igazad van, nem leszek szűklátókörű, gondoljunk más emberekre is.

Mi van azzal aki a munkahelyére nem jut el, mert épp nincs vonat, buszra meg vagy fel fér, vagy nem? Neki nem kell etetni a családját?

Mi van azzal az ismerősömmel, aki egy állásinterjú 2.körére nem tudott visszajönni pestre, mert előttevaló nap éjjel jelentették be, hogy "ja bocs sztrájkolunk". Igazad van, neki sem lett volna szüksége arra a pénzre...


Tudod nagyon szép és jó, hogy lehet sztrájkolni, ha vmi nem tetszik, csak egyes esetekben , mint ahogy a tömegközlekedésnél van akit ez elég hátrányosan érint.


Az, hogy mit kezek a vizsgaalkalmaimmal nem tartozik ide. Annyira nincs sok vizsgaalkalom, hogy ne vegyem rossznéven ha egy sztrájk miatt nem tudok elmenni. Főleg úgy, hogy még szimpátiát sem érdelemnek az ott dolgozók: a sofórök, ellenőrök bunkók, a pénztáros még csak köszönni se tud, és még lehetne sorolni.


El kellene gondolkozni azért azon, hogy ha másnak jelentős kárt okozol(/okozhatsz), akkor mennyire etikus a sztrájk.

És mivel egyetemistaként nem vagyok olyan hűűde tele pénzzel, ha a kifizetett (eléggé drága) bérletem 2hétig sz.rra sem tudom használni az már "jelentős" kár.

2010. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!