Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudtátok, hogy a magánnyugdíj-...

Tudtátok, hogy a magánnyugdíj-megtakarításaink nem is a miénk, hanem az államé? Burkoltan a Fideszé?

Figyelt kérdés

Legalább is Rogán szerint: [link]


Pedig régen még kedveltem ezt az embert.


2010. dec. 9. 20:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Nekem nem veszik el, mert nyilatkozom, hogy maradok magánpénztári tag, nem működik rosszul, mert ha rosszul működne, nem lenne hozam, de ha van felvehető hozam, akkor nem lehet rossz.

A Fidesz más intézkedéseket is tehetett volna, például nem szavaznak maguknak fizetésemelést, nem csökkentik az adót a gazdagoknak, stb...

2010. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

22.01. Te írsz hülyeséget,nem én. Nincsenek millióim,és a nyugdíjam is alig elég a megélhetésemre.

Ha hülyeség az,hogy ebből a pénzből fedezik a gazdagok adócsökkentése miatti hiányt,akkor te nem vagy képben.

Ha az államháztartási hiányt fedezik belkőle,abban benne van az adócsökkentés miatt kb. 300 milliárd hiány is. Ha ez,nincs kevesebb a hiány is.

Azért nem árt gondolkodni is,mielőtt a politikusok minden szavát elhiszed.

2010. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem tőlem vette Rogán az ötletet és gyakorikerdesek.hu-t olvas. Egy hónapja ezt pofázom, hogy az nem a tiéd, nem most a tiéd, hanem abból lesz nyugdíjad, ha el nem veszti a pénztár... Ugyanis az is benne van a pakliban, hogy 10 év múlva lesz egy újabb válság, amiben bukik minden bank mégnagyobbat, minden biztosító és állam szinte mindent. 10 év alatt helyreállnak az országok anyagilag, és 20 év múlva pont azoknak lesz csak rendes nyugdíja aki az államiban van.

Persze mindez lehet fordítva is, hogy az állam bukik. De ha az állam bukik, akkor a pénztárak is, amik a pénz egy nagy részét magyar államkötvényben tartják...

2010. dec. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

22:53 - Tudod, ennyi erővel ne legyen bankszámlád és ne legyen lekötött pénzed, mert azt se az állam kezeli, legyen mindened az államnál, annál az államnál, amelyik nem tud az állampolgárairól gondoskodni...

Ne haragudj, te nagyon hülye vagy.

2010. dec. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ez tényleg ilyen hülye? Fogalma sincs azt egészről!


"A magán-nyugdíjpénztári vagyon ügyéről Rogán Antal úgy nyilatkozott: még ma is sokan azt gondolják Magyarországon, hogy ez az ő saját megtakarításuk. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy ezt a pénzt az emberek nem használhatták fel bármikor, bármire.


Igazából az történt, hogy összekeverték a magán és az állami nyugdíjrendszereket. Mégpedig úgy, hogy a kötelező befizetést, amelyet amúgy az állami kasszába kellett volna betenni, átirányíthatták magánnyugdíjpénztárakba."


Igazából az történik, hogy amiért az állampolgár megdolgozott, azt ők szépen felhasználhatják bármire! -.-

Nem szabadna nekik azt sem elfelejteni, hogy ezt a pénzt nem használhatnák fel bármire! Úristen és még van vagy 3,5év a következő választásokig! -.-

2010. dec. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A magánnyugdíj, mint olyan, nem létezik. Ellopták, NEM A FIDESZ!


Magánnyugdíjpénztár tag vagyok, a befizetéseim jelenleg a 75%át érik, mint amit befizettem. Hol a pénz? Miről beszélünk?

2010. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Csipkebokor ***** válasza:
Szemérmetlen csúsztatásokat kiabálnak az intézkedés miatt. A magánokba KÖTELEZŐ volt a belépés, most lehet választani. Mi akkor ez a nagy felzúdulás? Az eddig befizetett visszamegy az állami nyugdíjalapba, a hozamot (ha van!) ki-ki kézhez kapja, ha ráfizetéses volt, az állam kiegészíti. Mindenki jól jár, kivéve a magánnyugdíj-pénztárak tulajdonosai! Ide ők irkálnak, szemfényvesztő módon?!
2010. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"22:53 - Tudod, ennyi erővel ne legyen bankszámlád és ne legyen lekötött pénzed, mert azt se az állam kezeli, legyen mindened az államnál, annál az államnál, amelyik nem tud az állampolgárairól gondoskodni... "


A bankszámlámra NETTÓ(!!!) fizetésem érkezik. Adókat és járulékokat levonták, és az kerül oda. Na azzal tényleg ÉN rendelkezek. Én mondom meg a banknak, hogy mit csináljon vele. Tudod mi a különbség a nettó és a bruttó közt? Neked a nettó fizetésedbe beleszámít a mnyp-be utalt pénz? Ugye nem? A mnyp-nek mit tudsz mondani a pénzedről? Hogy 3 portfólió közül melyikbe fektesse? Hogy mennyit nukjon neked? Mert a max. 20% (reál)nyereség 13 év alatt igencsak nevetséges nyugdíjat fog neked eredményezni.

Ne haragudj, de te abszolút agymosottnak tűnsz. Bár, legyen csak mosott, a többi feltétel hiányzik. Maradj csak a mnyp-nél. Mintegy 30 év múlva viszont ne kucsnorogj, hogy rosszul döntöttél (=rossz agymosási programot választottál), mert TE választottad. Én sem fogok hozzád fordulni.

2010. dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
20 év múlva már nyugdíj sem lesz!!!
2013. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!