Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona felveszi még a gárdamellé...

Vona felveszi még a gárdamellényt?

Figyelt kérdés
Az Országgyűlés alakuló ülésén még nagyon fontosnak tartotta. Azóta a jobbik megszakította a kapcsolatot az agonizáló gárdával, és Vona egy interjúban Ináncsit (gárdafőparancsnok) alkalmatlannak minősítette. De hol van a szintén nyilvánosan mellényt viselő Morvai Krisztina, Szegedi Csanád, a több korábbi rendezvényt levezető Pörzse Sándor és a többiek? Most mindenki mélyen hallgat ebben az ügyben. A mór megtette kötelességét, a Mór mehet...
2010. nov. 30. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Majd a következő választások előtt leporolják :-)
2010. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Talán ki is vasalják...
2010. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
majd négy év múlva.
2010. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma olvastam, hogy épp fasírtban van a Jobbik a Gárdával.
2010. nov. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Hát igen......szavazók toborzására jó volt nekik a gárda,de a parlamentben már nem "menő" a sok hibbant.
2010. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Igen, mivel Ináncsi nem Kiss. :)

Kiss karizmatikusabb, jobban össze tudta fogni a gárdát, mint Ináncsi, ezért minősítette Vona alkalmatlannak erre a posztra, és ezért ápolja a kapcsolatot a Kiss Róbert által kiszakadt csendőrséggel.

Ütötték és ütik az asztalt most is. Attól, hogy a médiában ezt nem hallani. Vona és Szegedi azért vette fel a mellényt, hogy ország-világ előtt nyilvánvalóvá tegye, hogy szolidaritást vállal a Gárdával. Pörzse, Morvai és a többiek az Új Magyar Gárda megalakulásakor az ünnepély adta lehetőség miatt vették fel. Maguk sosem voltak Magyar Gárda vagy Új Magyar Gárda tagok.


Egyébként pár napja döntött a bíróság, megszüntette az Új Magyar Gárda perét, azaz _NEM_ a Magyar Gárda jogutódja az Új Magyar Gárda. Ergó az alkotmányos keretek között működő legális szervezet.

2010. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
17.53: Érdekes, erről nem hallottam. De mégis furcsa, hogy a Jobbik így ejtette őket.
2010. nov. 30. 17:55
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha nagyon fáznak akkor igen
2010. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Igen, minden héten felveszi, abban szokott maszturbálni miközben a Gárda korábbi felvonulásairól készült felvételeket nézi. Miután elélvez, egy óráig sír.
2010. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A 2010. október 13-án hozott bírósági végzés megállapította, amit a nemzeti oldal jogvédői már egy éve hangoztatnak, hogy sem az Új Magyar Gárda sem a Magyar Nemzeti Gárda nem jogutódja a Magyar Gárdának (amit egyébként soha senki nem oszlatott fel, mivel nem bejegyzett szervezetről van szó).



Idézet a végzésből:


„Megállapítható, hogy a vádiratban foglalt napiparancsok, szabályzat, tagtoborzás és avatási ünnepségek, a Gárda kiskunlacházi jelenlétére vonatkozó kijelentések nem tartalmaztak sem valamely kisebbség, etnikum ellen irányuló erőszak kilátásba helyezését, sem olyan jellegű megfélemlítő elemet, mint a korábbi, különböző településeken történt demonstrációk. Nem tekinthető ilyennek a 2/b. vádpontban jellemzett azon felvonulás sem, mely a Nemzeti Hadsereg bevonulására emlékezett, ez ugyanis olyan véleménynyilvánítás, melynek értéktartalmáról a bíróság nem foglalhat állást.


Önmagában a megjelenés, a személyi összetétel azonossága vagy nagyfokú hasonlósága nem indokolja azt, hogy a Magyar Köztársaság hatóságai a büntetőjog eszközeivel akadályozzák valamely feloszlatott társadalmi szervezet vagy társadalmi szervezetnek nem minősülő közösség tagjainak újraszerveződését.


A vádirat alapján vizsgálva az Új Magyar Gárda Mozgalom az egyesülésről szóló törvény 5. §-a alapján létrejött olyan személyösszesség, amely nem azonos a feloszlatott társadalmi szervezettel egyrészt azért, mert nem minősül társadalmi szervezetnek, másrészt azért sem, mert a feloszlatott egyesület és mozgalom törvénysértő működését nem folytatja, így nem tekinthető a feloszlatott társadalmi szervezett leplezett továbbvezetésének sem.”


Fontosnak tartjuk kiemelni, hogy a Magyar Gárda tekintetében korábban az I. fokú döntést hagyták helyben a magasabb fokú bíróságok, tehát a rendelkező részben azt soha nem egészítették ki a Mozgalom feloszlatásával. Az indokolásban megfogalmazottak pedig nem kényszeríthetők rá az alperesre, mivel azok csak a végrehajtandó rendelkezést támasztják alá.


Hunyadi Gábor


Jobbik Jogsegélyszolgálat

www.jobbikjog.jobbik.hu

2010. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!