Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit megvernek, utána a...

Ha valakit megvernek, utána a rendőrség felveszi a jegyzőkönyvet, az orvos kiadja a látletet (8 napon belűli sérülések) akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sajnos a mostohafiam tett velem ilyet. Válófélben vagyunk az apjától és a gyerek beleavatkozott a családi dolgokba. Az apjának adott igazat. Veszekedés nem volt, csak beszélgetés. A gyerek-25 éves-megfogott és lehúzott a lépcsőn az udvarra. Fejsérüléseim keletkeztek.

Ha megteszem a feljelentést, elindítják az eljárást, utnna mi a teendő és nekem lesz-e fizetnivalóm. Remélem ügyvéd nélkül is ki tudok állni magamért.


2008. júl. 23. 03:25
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Feljelented a saját mostohafiadat?! Ha ezt tette nyilván volt valami oka, nem?!
2008. júl. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
nagyon jól teszed..jelentsd csak fel! nem tudom mit képzel magáról az a "gyerek" h nőt bánt.. elég szánalmas..én szurkolok neked
2008. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom voltál -e már orvosnál. Ha jól tudom a látleletért fizetni kell, most nem tudom mennyi. Aztán menj a rendőrségre ott tedd meg a feljelentést attól függően,hogy mit írtak a látleletre 8 napon túli sérülésnél már nem csak szabálysértés a dolog, hanem bűnügyi feljelentés. A rendőrségen neked már nem kell fizetned. Utána majd kap a mostoha fiad levelet arról,hogy eljárás indul ellene stb... s megy minden a maga útján. Ha nem is fogadsz ügyvédet azért ha megtetted a feljelentést lehet érdemes lenne eggyel beszélned. Keress fel valami jogvédő irodát vagy ilyesmit. A rendőrök ebben is biztos tudnak segíteni. Ha ezt akarod akkor már most kellett volna a látlelet. Mert minél késöbb mész annál kevésbé leszel hiteles.
2008. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%
még valami. Az első válaszolónak üzenem semmi köze hozzá miért történt. Ha megtörtént és te úgy akarod akkor ezt kell tenni. Nem az volt a kérdésed,hogy megérdemelted-e.
2008. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!