Jelenleg diktatúra van-e Magyarországon?
Álltalános iskolai Történelmi fogalomgyűjteményből idézem:
"Diktatura <lat.>: valamely személynek, vagy csoportnak az állam törvényeit figyelmen kívül hagyó, erőszakszervezetekre (hadsereg, rendőrség stb.)támaszkodó, kivételes törvényekkel szentesített korlátlan hatalma, a fennálló politikai rendszer védelmében.
Tágabb értelemben ˇˇ-nak nevezik a történelmi fejlődés egyes szakaszaiban (rabszolgatartó, feudális, tőkés) az uralkodó osztályok államilag szervezett hatalmát a lakosság zömétalkotó, dolgozó tömegek felett(> még proletárdiktatura)
Ha a 2/3 lenne a diktatúra "kritériuma", akkor Horn Gyula kormányzása idején is diktatúra volt. Ugyanis a koalicionak akkor is megvolt a 2/3
Szerencse, hogy a diktatúrának nem a 2/3 a kritériuma, hanem a fent említett 2, azaz kettő kritérium.
Amíg ezek nem teljesülnek, addig dikatatúra nincsen...
nem ez nem diktatura de eléggé hajaz rá.
lényegében amit kigondol Orbán az lesz. ha ő azt mondja hogy 95% lesz az szja akkor annyi lesz, ha ki találja hogy minden GY betüvel kezdödö embernek kell külön gy-adót fizetni akkor az lesz. mi állitaná meg ezeket a törvényjavaslatokat?
-parlament=fidesz
-államfő=fidesz
-alkotmánybíróság - nem szólhat bele olyan dolgokba amik érintik a költségvetést.
-népszavazás - ugyanugy.
lehet hogy nem mondhatjuk klasszikus diktaturának, viszont a lényege ugyanaz. amit mondanak az lesz. nincs ki elgáncsolja a hülye törvényeket se.
Egyébként az a furcsa, hogy én még nem tudom, hogy négy év múlva lelehet e váltani a kormányt, mert nem vagyok jósnő. Ezek szerint te nagyon jólértesült lehetsz.
Ha nem sikerülne őket leváltani, akkor valóban diktatúra lenne AZUTÁN.
Ez igaz.
Ekkora támogatottság mellett akár a "gravitációt" is meg lehet szüntetni. Ugyanakkor nem hagyták figyelmen kívül a szabályokat, nem vezettek be rendkívüli törvényeket, törvényesen megváltoztatták a meglévőket és nem támaszkodnak karhatalmi eszközökre.
A felhatalmazásukkal élnek. Van akinek ez nem szimpatikus. Ők négy év múlva, az urnáknál változtathatnak. Mi is kivártuk.
A mszp-szdsz bűnei nem mentesíti a fideszt a saját bűnei alól.
Azt nem várhatod el, hogy paragrafusokat soroljunk hiszen nem vagyunk jogászok.
De van néhány nem mszp-szdsz-es jogász aki szerint diktatúra a fidesz köztársasági elnök jelöltje Sólyom László.
Ma fidesz egypárt rendszeres diktatúra van, így lesz még kb.40 évig. Fidesz korlátlan hatalommal bír.
Aki alkotmány(a nem Mszp-s) bíróságot se tartja tiszteletben. Nem is értem mit nem értesz a magyar alkotmányt a magyar állam törvénye és a fidesz megsértette.
EU csatlakozással azt is vállalta Magyarország jogállam, a visszamenő hatályú törvény alkotás nem az. Ezért mennek Stassbourg-ba vele.
Persze a fideszes nyelvújítás szerint ez nemzeti demokrácia!
Tényleg ha már kezedben van az a fogalomtár leírnád nekem mi az a forradalom! Ezt a szót vajon helyesen használja O.V. urunk? Ha nem, felhomályosítanád? Rád biztos hallgat.
Remélem a jogászok ellátnak néhány paragrafussal is.
Ugyanabból a kötetből (Általános történelmi fogalomgyűjtemény, Holnap kiado 1990)
forradalom: a fennálló gazdasági-társadalmi-politikai rendszer többnyire erőszakos uton történő megváltoztatása. Eredményeként általában megváltoznak a gazdasági, társadalmi, politikai viszonyok és jelentős átalakulás megy végbe a szellemi élet területén. A ^^- jellegét az határozza meg, hogy milyen ellentéteket old fel, milyen viszonyokat szüntet meg, ill. hoz létre. Eszerint megkülönböztetünk polgári, polgári demokratikus és szocialista forradalmakat.
A néhai SZDSZ jogászainak kezdeményezéseivel várjuk meg az ítélete, diktatúrát pedig ráérünk akkor kiáltani, ha nem lehetne a kormányt leváltani négy év múlva.
Szerintem.
19:12
Te fantasztikusan jólértesült lehetsz, ha tudod, hogy az APEH kinek "dolgozik".
A karhatalom: 1. a társadalmi, és közrendet megsértő kísérletek meghiúsítására és leverésére szervezett fegyveres erő. - 2. Magyaro. - on az 1956. évi forradalom leverését követően az un. forradalmi munkás-paraszt-kormány által megszervezett fegyveres erő ("pufajkások"). Feladata az "ellenforradalmi" cselekmények meghiúsítása, és a hatalomra került rendszer védelme volt. Számos brutális akciót (salgotarjáni sortűz, stb) hajtott végre. Tagjait főként katonatisztekből, rendőrökből, az Államvédelmi Hatóság embereiből, és volt partizánokból toborozták. A Munkásőrség felállítása után megszűnt.
Az APEH nem ilyen szervezet, viszont a REBISZ-t pontosan ebben a szerepben alkalmazta 2006 oktoberében a "demokratikus" kormány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!