Miért baj az, hogy már sok gyárban robotokat használnak?
PL most ugye itt lesz a Mercedes gyár. Ott rengeteg robotot fognak használni.
Ugye a gyárnak érdeke a minél nagyobb profit. Ha ugyanazt a munkát emberekkel végeztetnék akkor többe kerülne. A gép 24 órán keresztül működik, nem kér fizetést, gyorsabban dolgozik. Egy normális vezető tudja, hogy ezekre szükség van. Ez hozzá tartozik a fejlődéshez. Most ennyi erővel akkor ipari forradalom is minek.
Az, hogy a benzines terjed el annak már okai vannak. (olaj társaságok) Elektromos autókat már annyira nem akartak fejleszteni mert az olaj társaságok nem engedik.
Itt inkább az elektronikán van a hangsúly. Legyen benzines, de jól felszerelt. Ugyanakkor az elektromos nem annyira környezetszennyező.
"ráadásul az élet célja is, hogy fejlődjünk."
Az életnek nincs célja, de a legkellemesebb "cél" amit el tudunk képzelni neki, az az, hogy boldogok legyünk. A Nyugati kultúra szerint van az, hogy a boldogság eléréséhez fejlődni kell, de mint látjuk, gyakorlatban ez már nemigazán működik.
"Miért káros a társadalomra, hogy nem tekerjük az ablakot?"
Nem az ablak letekerése káros a társadalomra, hanem az, hogy a fizikai munkásokat kirugjuk és nem alkalmazzuk, hanem helyettük robotokat használunk.
Ez két okból is káros:
1. Azokat az embereket akik fizikailag nagyon tehetségesek de nem akarnak tanulni, gyakorlatilag éhhalálba vagy egy nagyon boldogtalan életbe taszítjuk
2. Könnyen úgy játhatunk, mint a Mátrix című filmben
"Jaj mi van, front? Mi ez a "nyugati kultúra pfuj pfuj" minden kérdésnél?"
Az, hogy sokan ellenzik a fejlődést. Az ilyeneknek el kellene menni afrikába vagy É-koreába egy hétre. Aztán rájönnek, hogy nem is olyan rossz a fejlődés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!