Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vonulnak az emberek...

Miért nem vonulnak az emberek az utcára tüntetni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, pl: britteknél a tandíj 3x-ára emelésével már rögtön utcán voltak.Írek az ellen tiltakoztak látványosan, hogy a kormányuk hitelt vegyen fel.


Nálunk az elmúlt 5 évben:

- a diákkedvezményt 87,5 -ről 50%-ra csökkentették

- bevezették a tandíjat

- bevezették a vizitdíjat (de már eltörölték)

- a nyugdíjjárulékkal sakkoznak

- míg nálunk egy liter benzin 350 Ft körül van, addig a szomszédunknál akár 250 Ft körül lehet venni literjét...

- eltörölték a szocpolt (bár ők a "felfüggesztjük a kifizetést" címszavakat használták) de biztos vagyok benne hogy olyan már soha többet nem lesz! És hová szüljek gyereket? Albérletbe? És féljek minden hónapban, hogy jaj, mikor fog utcára tenni a tulaj???


Egy csomó mindent elvettek tőlünk, és arra lennék kíváncsi, hogy mikor fogják a magyar lelkületű emberek azt mondani: "hogy ezt azért már nem! Ezt nem fogják lenyomni a torkunkon, mert nem engedjük... Ezt már nem hagyjuk!"?


2010. nov. 26. 00:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
te miért nem mész?
2010. nov. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Mert nincs értelme! Szerencsétlen hülye írek mit képzelnek ha tüntetnek akkor jobb lesz? Ha egyszer nincs pénz a tüntetéstől nem lesz!Ha az írek nem vesznek fel hitelt az infláció 1000 %-os is lehet!Utcára ilyennel csak az együgyű embereket lehet vinni.Mit gondolsz ha magyarország nem vett volna fel hitelt mi lenne? Széchenyiről nem hallottál?
2010. nov. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Vonulnak, csak a média nem közli, mert az ottani vezető székekben is már csak fideszesek ülnek és nem érdekük leközölni.


Csak mellékesen ma is volt valami 2 helyszínen is, szombaton ismét lesz, az elmúlt hetekben több demonstráció is volt, és terveznek még többet is, mondjuk ez csak Budapest, ezen kívül máshonnan nem hallottam szervezkedéseket.

2010. nov. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Tunteni, tiltakozni lehet de a politikusok fogjak eldonteni, hogy mennire vesznek figyelebe ilyeneket altalaban nem szokasuk sehol a vilagon mert akkor mindenki az utcan tuntetne ejjel-nappal hiszen mindenkinek van olyan dolog amit szeretne megvaltoztatni. A sztrajk egy komolyabb dolog de ott csak az alkudozas megy ha tudjak hogy adott csoport rendszeresen sztrajkol ha valami nem tetszik eleve ugy inditjak pl a bertargyalasokat, hogy legyen par szazalek szabad mozgasuk igy elhitetik, hogy kaptak engedmenyt pedig a farancokat kaptak csak azt adtak nekik oda amit eloszor is oda akartak adni. Azert tudomasul kell venni a lukakat valahogy be kell tomni es a nincsbol nem lehet adni!
2010. nov. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
01:46 - Ha a nincsből nem lehet adni, akkor nem kell a vagyonosoknak adócsökkentés se...
2010. nov. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Mert csúnyán venné ki magát, hogy hatalmas többséggel megszavazták a világ legkártékonyabb pártját, majd teleírták a összes netes fórumot fideszt éltető hozzászólásokkal, utána meg kimennek tüntetni a fidesz ellen. :D
2010. nov. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

A tüntetéseket az elmúlt években a Fidesz szervezte! Most biztosan nem fog szervezni egyet sem maga ellen!

Nincsenek szakszervezetek,akik eredményesen szerveznének nagytömegű tüntetést,eredményesen tárgyalnának a kormánnyal. Sztrájkok sem nagyon lehetnek,legfeljebb a nagy cégeknél.

Egy vállalkozó aligha díjazná,ha az emberei munka helyett tüntetni mennének. Hamar az utcán találhatnák magukat!

2010. nov. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

oké, oké.


De például az új (vagyis a régi) nyugdíjrendszer mindenkit érint, nemde? Vagyis egy cég igazgatóját ugyanúgy mint egy alkalmazottat...


Sajnos vidékre a kisebb tüntetések híre nem jut el. Az utóbbi amiről hallottam, az a családon belüli erőszak ellen volt, vagyis az nem is tüntetés volt, hanem csak kulcszörgetés 15 emberrel... :)))Amúgy Ti ezeket látjátok Pesten, vagy csak halljátok az esetleges útlezárások miatt? Vagy plakátolnak???


Lehet rosszul gondolom, de nagyobb nyomást is lehetne a döntéshozókra gyakorolni: Máv sztájk, volán sztrájk,BKV sztrájk, benzinkút sztrájk... szerintem "ennyi" elég is lenne... és akkor a cég vezetők/tulajdonosok sem tudnának kit hibáztatni, hisz benzin nélkül ők se jutnának be melóba, vagyis egy idő után...

2010. nov. 26. 08:56
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, nézd át az alábbi oldalakat (én se a híradókból hallottam, a blogot ismertem előbb, és onnan a másikat, én már nem tudom, hogy bukkantam rá):

[link]

[link]

2010. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Lesz tüntetés, december 12-én. Én megyek.
2010. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!