Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nem röhej már amit a...

Ez nem röhej már amit a fidesz csinál?

Figyelt kérdés

Akart az mszp és az lmp egy népszavazást a magánnyugdíjpénztárról, de az OVB nem engedte. Utánanéztem és a 10-ből 5 fideszes és 1 kdnp-s. [link]


Míg ők voltak ellenzékbe addig kellet népszavazás. Ha azt csinálják amit a nép akar akkor miért nem engedik? Megkérdezik a népet, hogy biztos jó e. Ja nem biztos, hogy elfogadnák a törvényt az emberek. Akkor mégse a nép akarja.


2010. nov. 15. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem a Fidesz sajátossága, hanem a mindig aktuális ellenzéké.
2010. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem véletlenül töltötték fel saját emberekkel az OVB-t (is). De azért kíváncsi lennék a kérdésekre is. Tényleg nem voltak egyértelműek?
2010. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem röhej. Nagyon jól tisztába vannak a népszavazás rájuk nézve hátrányos következményeivel.A népszavazás csak addig volt fontos nekik, mikor keresztbe lehetett tenni az ellenségeiknek.
2010. nov. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Üdv Abszurdisztánban!
2010. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
köhömm...A nép szavazta meg a Fideszt!Vagy nem?
2010. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem röhej, hanem siralmas. És nem a Fideszre nézve, hiszen ők egyszer már kimutatták a foguk fehérjét kormányon, aztán láttuk, hogy (sértődött) ellenzékként micsoda kétszínű aknapolitikát folytattak. Sokkal inkább siralmas azokra a választókra nézve, akik mindennek ellenére hagyták magukat még jobban megvezetni.
2010. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"köhömm...A nép szavazta meg a Fideszt!Vagy nem?"

Ha igen akkor miért félne a Fidesz a népszavazástól?

Vagy miért nem választások előtt mondták meg a programjukat? Ja hogy nem is volt. Most már van.

AKKOR NEM BIZTOS, HOGY MEGLETT VOLNA NEKIK A 2/3. Őrültek volna már annak is ha nyernek.

2010. nov. 15. 18:33
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem röhej!

Ez a diktatúra alapjainak lerakása, amelyből kinő a királyság és már csak a jég kell a Dunán a koronázáshoz. Másrészt a néptől (nemzettől) erre kaptak felhatalmazást.

Kétharmados többségnél nincs szükség népszavazásra, mert amit a Fidesz nem akar, azt a nép se akarja.

Mi mindig későn gondolkodunk és utólag már nagyon okosak vagyunk.

2010. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

18.37: Én már előtte is tudtam, mondtam, hogy ez lesz, de senki nem hitt nekem. Itt a gyk-n is sipítoztam, de többnyire lehúztak. Emlékszem, hogy még azt se akarta elhinni senki, hogy egyáltalán kétharmados többsége lesz a FIDESZ-nek. Pedig én sok válaszban ezt is levezettem.


Egyébként tényleg érdekes az itteni közönség átalakulása is. A választás után még pár hónapig sokan védelmükbe vették a FIDESZ-t, elbagatellizálták a problémákat. Most meg már úgy látom a válaszokból és a kérdések értékeléséből, hogy szinte egyetértés van abban, hogy ez a párt és a vezére önkényuralmat építi ki. Igen, úgy tűnik, hogy ez most már eső után köpönyeg, de azért ha sokan felismerik, hogy baj van, marad egy kis esély a változtatásra.

2010. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Talán előre kellett volna gondolkozni, most már esszük, amit főztünk.

Mondom úgy, hogy eszem ágában nem volt a Fideszre adni a voksom, mert biztos voltam benne, hogy ez lesz. Persze kétharmad szerint hülye voltam.


Most már mindegy, ki kell húzni még három és fél évig valahogy. Aztán lehetne esetleg egy olyan választás, ahol az emberek valóban informálódnak.


Azt sem értem, aki amiatt sír, hogy a Fidesznek nem volt programja, nem tudhatták, hogy ezt fogja csinálni. Basszus hogy lehet megválasztani egy program nélküli pártot? Pláne kétharmadnak???

Azt hiszem, jól bemutatkozott a magyar társadalom...

2010. nov. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!