Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon vannak bukott...

Magyarországon vannak bukott politikusok vagy csak külföldi országokban?

Figyelt kérdés
Ha vannak neveket tud valaki írni. Egy dolgozatot írok a bukott politikusokról
jan. 31. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Bukott politikusok mindenütt vannak és a bukásnak sokféle módja van, nálunk is vannak jó páran.

Gyurcsány vezeti a sort aki saját magát se tartotta alkalmasnak az ország vezetésére, ezért lemondott a miniszterelnökségéről mielőtt a pártja hatalmasat bukik a következő választáson.

Dávid Ibolya és Herényi Károly aki ellen még bírósági eljárás is folyt (bűnösnek mondták ki őket 2016-ban jogerősen) és akiknek köszönhetően megszűnt az mdf pártja.

[link]

Van jó pár mszp-s politikus akik börtönbe is kerültek, de ott van mellette pár fideszes is hasonló miatt.

Bukott politikus Kovács Béla a jobbik volt EP képviselője, akit kémkedésért ítéltek el és a letöltendő börtön elől Moszkvába szökött.

[link]

Bukott politikus Márki-Zay Péter is - bár ő teljesen más módon, a bukása az volt, hogy amikor vesztett az ellenzéki összefogás 2022-ben aminek az élén akkor ő állt, akkor egyedül maradt és a "szövetségesei" is azonnal hátat fordítottak neki majd mindenért őt hibáztatták.

jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Ha tudnád egy évig halasztani azt a dolgozatot, jövőre a lehetőségek egész tárháza nyílna meg számodra.

Ugyanis bukik a fidesz, és börtönbe megy/ vagy megszökik a vezetőségének döntő része.

jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyenek, mint a ketteske 10 éve még viccesek is voltak a jóslataikkal, mára már inkább csak szánalmasak.
jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem az összes bukkott politkus felsorolása kellene államalapító szent László királytól kezdve
jan. 31. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Medgyessy Péter – Az MSZP-s miniszterelnök 2002-ben került hatalomra, de 2004-ben saját pártja „megpuccsolta”, így távoznia kellett.

2. Gyurcsány Ferenc – Az őszödi beszéd kiszivárgása és a 2006-os zavargások után fokozatosan elvesztette népszerűségét, 2009-ben lemondott.

3. Bajnai Gordon – Bár miniszterelnökként sikerült stabilizálnia a gazdaságot 2009–2010 között, 2014-ben az Együtt pártjával elbukott a választáson.

4. Simicska Lajos – Nem politikus a klasszikus értelemben, de az egykori Fidesz-közeli oligarcha és médiavállalkozó látványosan összecsapott Orbán Viktorral, majd politikai és üzleti befolyása is megszűnt.

5. Vona Gábor – A Jobbik elnökeként 2018-ban próbált néppártosodni és kormányváltásra készülni, de a párt nagy vereséget szenvedett, és lemondott.

6. Lázár János – Egykor a Fidesz egyik legbefolyásosabb embere volt, de 2018 után háttérbe szorult, és elvesztette politikai súlyát, bár később visszatért a közéletbe.

7. Mesterházy Attila – Az MSZP egykori elnöke és 2014-es miniszterelnök-jelöltje hatalmas választási vereséget szenvedett, majd a párt szétesett alatta.

8. Schiffer András – Az LMP alapítója és vezetője, aki 2016-ban váratlanul visszavonult, és azóta nincs aktív politikai szerepe.

9. Botka László – Az MSZP 2018-as miniszterelnök-jelöltje, aki idő előtt visszalépett, és azóta csak Szeged polgármestereként aktív.

10. Pukli István – Az oktatási tüntetések egyik arca volt, de amikor pártot próbált alapítani, politikai karrierje gyorsan kifulladt.

Természetesen a "bukás" relatív fogalom, és többüknek azóta is van valamilyen politikai vagy közéleti szerepe.


Plusz mondhatnánk még Novák Katalint is. Szél Bernadettet, Varga Juditot, Szentkirályi Alexandandra visszaléptetése is egy bukásnak mondhatjuk.

jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kit nevezzünk bukott politikusnak? Akit elvesztettek egy soron következő választást? Vagy akit kivégeztek politikai tevékenysége miatt?
jan. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 A nagyjával egyetértek, azonban Lázár semmiben sem bukott.

Kiválóan vezette a miniszterelnökséget a ciklus végéig és a 2018-as választást követően már a saját kérésére nem töltött be magasabb pozíciót. Ha bukott volna akkor nem kerül vissza miniszteri posztra 4 évvel később.

jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!