Magyarországon vannak bukott politikusok vagy csak külföldi országokban?
Bukott politikusok mindenütt vannak és a bukásnak sokféle módja van, nálunk is vannak jó páran.
Gyurcsány vezeti a sort aki saját magát se tartotta alkalmasnak az ország vezetésére, ezért lemondott a miniszterelnökségéről mielőtt a pártja hatalmasat bukik a következő választáson.
Dávid Ibolya és Herényi Károly aki ellen még bírósági eljárás is folyt (bűnösnek mondták ki őket 2016-ban jogerősen) és akiknek köszönhetően megszűnt az mdf pártja.
Van jó pár mszp-s politikus akik börtönbe is kerültek, de ott van mellette pár fideszes is hasonló miatt.
Bukott politikus Kovács Béla a jobbik volt EP képviselője, akit kémkedésért ítéltek el és a letöltendő börtön elől Moszkvába szökött.
Bukott politikus Márki-Zay Péter is - bár ő teljesen más módon, a bukása az volt, hogy amikor vesztett az ellenzéki összefogás 2022-ben aminek az élén akkor ő állt, akkor egyedül maradt és a "szövetségesei" is azonnal hátat fordítottak neki majd mindenért őt hibáztatták.
Ha tudnád egy évig halasztani azt a dolgozatot, jövőre a lehetőségek egész tárháza nyílna meg számodra.
Ugyanis bukik a fidesz, és börtönbe megy/ vagy megszökik a vezetőségének döntő része.
1. Medgyessy Péter – Az MSZP-s miniszterelnök 2002-ben került hatalomra, de 2004-ben saját pártja „megpuccsolta”, így távoznia kellett.
2. Gyurcsány Ferenc – Az őszödi beszéd kiszivárgása és a 2006-os zavargások után fokozatosan elvesztette népszerűségét, 2009-ben lemondott.
3. Bajnai Gordon – Bár miniszterelnökként sikerült stabilizálnia a gazdaságot 2009–2010 között, 2014-ben az Együtt pártjával elbukott a választáson.
4. Simicska Lajos – Nem politikus a klasszikus értelemben, de az egykori Fidesz-közeli oligarcha és médiavállalkozó látványosan összecsapott Orbán Viktorral, majd politikai és üzleti befolyása is megszűnt.
5. Vona Gábor – A Jobbik elnökeként 2018-ban próbált néppártosodni és kormányváltásra készülni, de a párt nagy vereséget szenvedett, és lemondott.
6. Lázár János – Egykor a Fidesz egyik legbefolyásosabb embere volt, de 2018 után háttérbe szorult, és elvesztette politikai súlyát, bár később visszatért a közéletbe.
7. Mesterházy Attila – Az MSZP egykori elnöke és 2014-es miniszterelnök-jelöltje hatalmas választási vereséget szenvedett, majd a párt szétesett alatta.
8. Schiffer András – Az LMP alapítója és vezetője, aki 2016-ban váratlanul visszavonult, és azóta nincs aktív politikai szerepe.
9. Botka László – Az MSZP 2018-as miniszterelnök-jelöltje, aki idő előtt visszalépett, és azóta csak Szeged polgármestereként aktív.
10. Pukli István – Az oktatási tüntetések egyik arca volt, de amikor pártot próbált alapítani, politikai karrierje gyorsan kifulladt.
Természetesen a "bukás" relatív fogalom, és többüknek azóta is van valamilyen politikai vagy közéleti szerepe.
Plusz mondhatnánk még Novák Katalint is. Szél Bernadettet, Varga Juditot, Szentkirályi Alexandandra visszaléptetése is egy bukásnak mondhatjuk.
#5 A nagyjával egyetértek, azonban Lázár semmiben sem bukott.
Kiválóan vezette a miniszterelnökséget a ciklus végéig és a 2018-as választást követően már a saját kérésére nem töltött be magasabb pozíciót. Ha bukott volna akkor nem kerül vissza miniszteri posztra 4 évvel később.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!