A Demens nyugdíjasoktól miért nem veszik el a szavazati jogot?
#1
"Ők biztos nem mennek el szavazni."
Én személyesen ismerek embert, aki elmegy. De ha őt megkérdezed, akkor ő "nem demens".
"Ezzel szemben az egészséges nyugdíjasok sokkal inkább ráérnek utána nézni, hogy mi van a hírek mögött"
Csak technológiai ismeretük nincs hozzá. Nekik az utánajárás az, hogy ráérnek egész nap nézni az M1-et, hogy egyből értesüljenek a legfontosabb "hírekről".
Azt azért látjuk, hogy ez nem a megfelelő utánajárás.
#3
"közösségi támogatást igénybe nem vevő polgároknak kellene csak járnia"
Ez megkérdőjelezhető. Ha kizárólag azt, aki kapott támogatást, akkor a társadalomnak az a része szavaz, aki eddig nem kapott támogatást, így nyilván a támogatások ellen fog dönteni, miközben a szociális hálónak pont lényege, hogy támogassa azokat, akiknek szükségük van rá.
#6
"Én egyébként alapból csak érettségizetteknek adnék szavazati jogot, ráadásul a bizonyítvány átlagával súlyozva."
Szintén megkérdőjelezhető. Ezzel az a probléma, hogy akinek nincs szavazati joga, de akar, annak évekig tart eljutnia oda, hogy legyen. Normális esetben a szavazásnak olyannak kell lennie, hogy könnyen "be tudjon valaki lépni".
A súlyozás azért problémás, mert egy erős gimnáziumban máshogy értékelnek, mint egy gyengében.
Ahogy az egyetemi végzettség hasonlóan nem túl logikus döntés.
#9
"Másrészt a 18 éves, világról zéró tapasztalattal rendelkező, tetteinek következményeit még átlátni nem képes, jogilag felnőtt is megkapja ezt a jogot."
A különbség annyi, hogy a 18 évesnek utána egész életében itt kell élnie, vagyis annyit legalább felfog, hogy a döntésének elég nagy súlya lehet.
A nyugdíjas - még ha a legrosszabb döntést is hozzá -, akkor is mondhatja, hogy neki már mindegy.
"aki a GYIK-on ilyen kérdést tesz fel, annak alapvetően nincs erkölcsi, morális alapja leadni a szavazatát"
Ellenkezőleg, ez a kérdés erkölcsileg és morálisan mindenkiben fel kellene, hogy merüljön, aki kicsit is fontosnak tartja az ország jövőjét.
#12: A 18 éves bőven dönthet úgy, hogy megfogadja élő klasszikusunk tanácsát, és lelép az országból. Igaz, attól még viselheti döntésének következményeit.
A nyugdíjas figyelembe veheti a családjának a sorsát. Biztos van, akinek már minden mindegy - vajon ő mennyire hajlandó szavazni?
#13
De az a 18 éves nem is fog szavazni, ha lelépni tervez, mert neki már mindegy. Az emberek azon része szavaz, aki úgy gondolkodik, hogy neki nem annyira mindegy.
Ha a nyugdíjas figyelembe venné, akkor annak megfelelően szavazna, ahogy a családja fiatalabb tagjai, hogy őket segítse, viszont nem ilyen story-kat hallunk, hanem olyanokat, ahol szabályosan kitagadják a nyugdíjasok a fiatalabbakat, ha nem úgy szavaznak, ahogy ők. Szóval pont az általad hozott logikával ellentétesen szavaznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!