Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Élete végére Kádárnak tényleg...

Élete végére Kádárnak tényleg mardosó lelkiismeret furdalása volt, papot hivatott és megbánta bűneit, vagy csak szellemileg leépült annyira, hogy összeomlott az addigi politikáját és életútját tekintve?

Figyelt kérdés

Hogy látjátok, amilyen politikát vitt az kényszerpálya volt, amit bárki ül is a főtitkári székbe el kellett végezni. Így egy rokonszenves realista vezető viszonylag nagyobb károk nélkül lehozta ezt?


Vagy cserben hagyta 1956-ot, Nagy Imrét, a demokráciát, az országot kiszolgáltatta az orosz-szovjet kommunista vezetésnek Kádár azaz hatalmáért minden megtett, hogy '56-tól '89-ig megtartsa? Még a Szovjetunió "halálos szájra csókját" is bevállalta Brezsnyevvel.



jan. 14. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Az utóbbi. De élete végén vszleg tényleg lelkiismeret-furdalása volt Nagy Imréékkel kapcsolatban. Egyébként 1972-ben, amikor 60 éves lett, felajánlotta a visszavonulását (nyugdíjba vonulását) az MSZMP PB-ban, de a PB-tagok arra szavaztak, hogy maradjon.
jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az igazság az hogy Magyarország egy bábállam volt és a Szovjetunió volt akkor a Mindenható ők mondták meg mit és hogyan kell csinálni s Kádár elvtárs volt ennek a végrehajtója , s hiába volt ő Magyarország első számú embere az igazi föfönök az a Szovjetunió Kommunista Pártjának főtitkára volt Hruscsov-Gorbacsovig .


Egy Kádár János-rol szóló könyvben olvastam hogy idézem

" Tette amit tennie kellett, másképp nem csinálhat ott "


Tehát szóval Moszkvában megmondták elvtársak ezt kell csinálni és kész vitának helye nem volt .

febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy élete végén mardoso lelkiismerete kínozta őt az tetten érhető az utolsó beszédében amit a Központi Bizottság előtt mondott el 1989. április 12-én , sőt utána 1989 május végén levelet írt a KB tagokhoz kérte őket hogy mielőbb tisztázzák a helyzetét .


Rettegett , paranoiás és üldözési mániaja volt élete végén hogy őt mindjárt letartóztatják és elviszik a háza előtt bőrönddel a kezében s várta hogy elvigyék őt majd végül a volt kollégái győzték meg arról nincs mitől tartania nem fogja őt senki elvinni , visszakisérték őt a beteg ágyába

febr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendszere azért omlott össze mert hatalmas volt Magyarország adósságállománya ( kb 20 millió forint ) ami azért volt mert nyugattól folyamatosan vettük fel a kölcsönöket a jobb életszínvonal fenntartásáért - ezért nevezték Kádár rendszerét Gulyáskommunizmusnak ugyanis a többi szocialista országhoz képest Magyarországon kicsit jobb volt élet S ez az ami később a '80-as évek végére az összeomláshoz vezettek .
febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Volt egy ilyen hallgatólagos közmegegyezés miszerint

" A rendszer eltűri hogy az emberek a saját jólétükkel foglalkozzanak cserébe elfogadják a fennálló hatalmat és elfelejtik annak eredetét "


Vagyis hogy Figyelj ide elvtárs: fogd be a szádat , ne kritizáld a rendszert maradj csendben és lesz neked hétvégi telek , autó...stb

febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Élete végén mind fizikailag mind lelkileg teljesen leépült s ez a folyamat az 1988 májusi MSZMP országos pártértezletén ahol felfelé buktatták Kádár elvtársat egy semmilyen hatáskörrel nem bíró elnöki címet kapott gyakorlatilag kivették a kezéből a hatalmat amit 32 éven át birtokolt - betegsége ezután kezdett rosszabbodni :

1988 novemberétől egészen 1989 februárjáig betegszabadságon volt miután egy kézmütétet kellett végrehajtani rajta mivel a kezét mozgató ideg megbénult.


1989. február 20-án

Megnyitja a Központi Bizottság ülését és fel is szólal


1989. március - április

Életút interjú a Magyarország hetilaponak


1989. április 12-én

A hírhedt utolsó beszéd


1989.április 26.

Egy orvosi konzilium megállapítja hogy Kádár János elvtárs egészségi állapota nem teszi lehetővé hogy a pártban végzett munkáját ellássa


1989. május 8.

Egészségi állapotára való tekintettel felmentik őt minden tisztségéből


1989. május 26-án

77. születésnapján levelet ír a KB tagokhoz amiben kéri helyzetének mielőbbi tisztázását


1989. július 3.

Otthonában a fürdőkádban fekve eszméletét veszti s rohannak vele a Kútvölgyi úti kórházba ahol tüdőgyulladást diagnosztizálnak nála , összeomlik a légzése és a keringése


1989. július 6. csütörtök

Reggel 9.16 perc

Életének 77. évében elhunyt Kádár János elvtárs...R.I.P

febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mikor hivatott papot magához betegágyához? Vagy ez csak mendemonda?
febr. 5. 13:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!