A munkáshitelt miért nem 25 éven aluliak hitelének nevezik?
Nem félrevezető. Pont az a lényege hogy aki tanul az nem veheti fel. Aki ebben a kormában - 18-25 éves kora között tanul az általában vagy plusz képzésen szerez még szakmát vagy egyetemista. Nekik másféle juttatás van, az a diákhitel.
Diákhitelt sem vehetsz fel egy bizonyos kor felett akkor se ha tanulsz.
1.
45 felett nem vehetsz fel diàkhitelt.De nincs is sok 45 feletti egyetemista.
mert akkor nem hasonlítana a kommunista munkás érára a név.
és a fidesz ezt nem szeretné,mert kommunisták ők
Hogy minél prolisabban hasson.
Mert a szavazóik tipikus nagyképű prolik, akik gyárban dolgoznak, tanulatlanok.
Ugyanolyan igénytelenül hangzik, mint a közmunkás vagy babaváró hitel.
Ezekkel tud azonosulni a sok proli.
Meg azt akarják sugallni, hogy aki dolgozik az jól fog élni, megéri dolgozni.
Pedig ezek csak hitelek, tehát röghöz kötnek.
Ez a korhatár az egyik nagyon álságos dolog. Diszkrimináció. Így kilóg a lóláb, hogy van egy korosztály, amit meg akarnak nyerni szavazóként.
Ahogy itt valaki említette, a diákhitel is ilyen eset, aki tanul az diák, bármennyi idős. Mondjuk a diákhitel kamatai már túl magasak lettek, már csak az fogja felvenni, akinek muszáj. Mostanában mondják is sokan, hogy velük, a diákhitelesekkel fizettetik meg a munkáshitelt.
Vagy a lakhatási támogatás, a 150 000 forintos, ami 35 éves korig van. Mert? A 35 év feletti nem dolgozik? Nem jöhet jól egy 35-60 év közöttinek is a lakhatási támogatás?
Nagyon megosztó ez az egész. A magyar lakosság egyik felének jár valamilyen támogatás, a másik felének nem. Nem csoda, hogy az emberek egymásnak esnek. Ezt szándékosan alakítják így, oszd meg és uralkodj.
Aztán csodálkoznak, hogy sokan nem fizetik be az adót, hanem már megint egyre többen feketéznek, vagy külföldre jegyzik be a vállalkozást, mert nem akarják ők állni mások helyett a számlát, az adóbevételek pedig rendre elmaradnak a várttól.
Vagy direkt sokan már nem magyarországi forásból veszik meg a tartós termékeket, hanem külföldről rendelnek mindent, a fogyasztás pedig bezuhant.
Csak találgatnak bambán, hogy biztos nem fogyaszt a magyar, biztosan csak ül a pénzén. Nem, hanem csak nem a magyar gazdaságot gyarapítja a pénzével, hanem más országét.
#9 A diákhitelnek 2 változata van. A diákhitel 1 amiről te beszélsz, az a szabad felhasználású hitel, az mindig is piaci kamatozású volt bizonyos kedvezménnyel.
A diákhitel 2 viszont amit tandíj fizetésére lehet felvenni az teljesen kamatmentes.
A diákhitel 1 kamata az előző kormányzat idején is ekkora volt: "A kamat mértéke így 2007. december 31-éig a DK igazgatóságának döntése szerint továbbra is évi 9,5 százalék lesz. "
Innen sikerült lejjebb vinni a kamatokat és volt már sokkal alacsnyabb is: " Így 2014. január 1-től a - szabad felhasználású - diákhitel1 aktuális kamatlábát 6,50 százalékban, a diákhitel2 kamatát pedig 7,75 százalékban határozta meg a társaság, a jövő év január 1-je és június 30-a közötti időszakra." de ekkor még volt kamata a diákhitel 2-nek is, 2%. Utána mentek lejjebb 4% alá is 2016-ra már. Sajnos az utóbbi években a kamatok nagyon elszálltak és tényleg magas most ez az érték, remélhetőleg csökkenni fog ismét.
Azonban jó lenne ha a kétféle diákhitelt együtt vennéd figyelembe és nem csak azt a felét ami magasabb kamatozású. Ezzel az erővel ugyanígy hasonlítani lehetne a diákhitel 2-nek a nulla% kamatához, de az is éppen ilyen téves lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!