14 év fidesz után miért kell rendbehozni a gazdaságot?
Nagy Márton azt nyilatkozta rendbe kell hozni a gazdaságot mert semmi sem jó, ezért nincs pénz...
Most akkor az elmúlt 14 elhibázott politikája a hibás?
Na de akkor miért szavazzak olyan pártra aki 14 év alatt tönkretette a gazdaságot?
Fideszesek, ti miért szavaztoka fideszre?
Még rosszabúl akartok élni? Vagy mi?:)
Nyilvánvaló, hogy Nagy Márton úgy értette, ahogy az 1-es írta.
Ne arra gondolj, hogy most aztán jól lebuktatta magát a Fidesz.
Ez tipikusan olyan helyzet, amikor az ellenzékiek egy darabig ezen fognak lovagolni, a Fideszesek meg csak röhögnek rajtuk.
És a szomorú az, hogy ilyen hülyeségekkel el van fedve a valódi probléma, most a semmin lehet megint vitatkozni egy darabig.
Olyan, mintha ellopnál kedden délután egy biciklit, de valamiért azzal gyanusítanának, hogy szerda hajnalban loptad el és erről szólna a per, hogy te szerda hajnalban egyáltalán nem loptál semmit.
"Dől be a német gazdaság, ami viszi magával egész Európát."
Olaszoknak vannak saját márkáik, plusz világméretű, hatalmas turizmus. Franciaország szintén, csak sokkal nagyobban. A skandináv országok bőven elvannak magukkal. És lehetne még sorolni, legfeljebb ilyen kelet-európai putrikat tud bedönteni a német gazdaság hanyatlása, mint a miénket, ahol nincs semmi, csak néhány külföldi gyár.
mivel az egész világ nagyon globális, ezért bármi történik a világban az a világ más táján is befolyásolást eredményez.
amikor a húszik hajókat lőttek palesztin háború miatt, a kereskedelmi hajók megkerülték afrikát és pl a német tesla és az esztergomi suzuki gyár rövid időre leállt.
vagy az izraeli robbantó csipogók is mekkora köröket mentek végig a világban.
nyilván van bőven pancserkodás a magyar politikában is, legfőképp az elkapkodott intézkedések okoznak nagy bizonytalanságot a gazdaságban és ennek következménye pl a forint érték romlás, de ne tekints a világra úgy mint ha a világ más eseményei nulla befolyást hoznának.
Azért mert nincs gazdaságpolitika ma Magyarországon.
Eddig sem volt, csak eddig nem volt gond, mert korábban a nemzetközi környezet jó volt.
2010 és 2019 között a világgazdaságban egy nagy konjuktúra, stabil növekedés volt. Emellett számolatlanul jött az EU-s pénz, aminek bár nagy részét ellopták, de így is pörgette a gazdaságot. Ennek köszönhetően Magyarországon is volt némi fejlődés, amit a Fidesz hamisan a saját sikerének állít be.
Na, mióta a nemzetközi környezet már kevésbé húzza felfelé Magyarországot, és valódi stratégiára, gazdaságpolitikára lenne szükség, nem elég úszni az árral, látszik, hogy a Magyar kormány totálisan nem érti a gazdaságot, és nem is akarja.
Mivel a Fidesz mindig is felülről, kézi vezérelt módszerrel irányított mindent, a gazdaságot is csak így tudják. De a gazdaság nem így működik, itt nincs olyan, hogy hozunk egy rendeletet, és annyi lesz a növekedés stb.. Mivel nem értenek a gazdasághoz, ezért nem elég, hogy a módszer rossz, a döntések is rendre elhibázottak, tovább fokozva a nehézségeket.
Egy példát írok: akksigyárak. Valaki kitalálta (valószínűleg hasra ütve), hogy erre nagy szükség lesz, ezt kell csinálni. Erre minden minden erővel elkezdtek akksigyárakat építeni, csak mert így döntött valaki. Aztán kiderült, hogy akkora kereslet mégsincs a villanyautókra, az ötlet elbukott. Az ország viszont rengeteget pazarolt azzal, hogy bukott dologba fektettek.
értem a hazai balliberálisok logikáját
orbnék gazdaságpolitikája azért szar, mert 8 milliós országként nagyban függünk a külső hatásoktól
gyurcsányék (az utolsó tisza kormány) gazdaságpolitikája meg azért volt jó, mert külső-belső környezettől függetlenül szar volt
Nagy Márton: Az egyetemre nem jártam be.
Nemzetgazdasági miniszter pozícióra miért vesznek fel egy ilyet? Orbán gazdasági főtanácsadója volt.
már csak az a kérdés, hogy a 17-es válaszoló hazugságot terjeszt, vagy hazugságot gyárt
" Majd Nagy Márton tartott előadást, pontosabban órát az egyetemen. Miután megköszönte a bemutatását, egy nagyon fontos dolgot leszögezett: a bemutatásából egy meglehetősen lényeges dolog kimaradt. Ugyanis negyedévesen kezdett el nyolc órában dolgozni, és ötödévesen „nagyon nagy hézagokban” járt csak az egyetemre. „Ez nem azt jelenti, hogy minden hallgatóknak is így kell tenni, sőt, bízom benne, hogy azóta sokat javult az egyetemek színvonala. De eléggé untam az egyetemet, és szociális okokból is dolgoznom kellett. Azzal, hogy az egyetem alatt dolgoztam, óriási előnyre tettem szert. Úgy tudtam diplomát szerezni, hogy közben egyetemi oktatóknak tudtam már segíteni munkájukban."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!