A régi nagy vezetők közül ki tudná rendbehozni,gatyába rázni Magyarországot?
Tegyük fel van egy időgépem amivel bármelyik nagy vezetőt idehozhatom.
A véleményetek szerint melyik régi nagy vezető tudná a megtépázott, elszegényedett Magyarországot minden téren rendbehozni és nagyhatalommá tenni?
(Természetesen lehet írni bárki olyat akit kihagytam és szerintetek ő lenne a legjobb)
Természetesen Kossuth Lajos, egy olyan kormányban, ahol ő viszi a nemzeti konzervatív vonalat, Széchényi a Londonos, liberális kapitalista pártot, és Petőfi, aki a Nemzeti Anarchista pártot.
Ezen triumvirátus felvirágoztatná az országot.
1#
És Táncsics Mihály vezetné a Táncsics radikális balpártot.
Nagyvalószínűséggel ezek közül bármelyiket visszahozod, képtelen lenne felfogni a mai magyarországi körülményeket, a társadalom másmilyen mivoltát, és a technológiai, gazdasági fejlettséget. Arról nem is beszélve, hogy Magyarországot nagyhatalommá tenni, hát, nemes cél, de lehetetlen. Egy kevesebb, mint 10 millió lakossal rendelkező országból nem lehet nagyhatalmat összehozni, maximum ilyen Svédország vagy Svájc jellegű jóléti országot. Az imperializmust hagyjuk meg az USA-nak, meg Kínának.
Ha már muszáj választani valamilyen történelmi figurát, én Samura, a vértesszőlősi ősemberre szavaznék. Már nem azért, mert ő neki sikerülne rendberakni az országot, inkább azért, mert mégis csak ő az egyetlen magyarországi ősember, akiről tudunk :)
4-es: a korabeli magyarországi politikai viszonyokhoz képest mindketten irtózatosan liberálisok voltak. Kossuthot mondjuk valóban nehéz "nemzeti konzervatívként" elképzelni, főleg azért, mert a szavadságharc bukása után eléggé erősen elutasította a magyar nemzet felsőbbrendűségét (sőt, aktívan kampányolt a magyarországi szláv és román kisebbségek autonómiájáért, lásd a Dunai Konföderációs tervét). Idézem:
"ha kérdeztek, mit gondolok Magyarország jövendőjéről? azt felelém, vagy nincs jövendője, vagy ha van, jövendője az, hogy a szomszéd kisebb nemzetekkel egy foderatiot képezzen, mely mindezen kisebb nemzeteknek politicai szabadságát s függetlenségét, bármely hatalom túlnyomó súlya ellen, nemzetiségét pedig beolvasztás ellen biztosítsa."
Namost ezt nemzeti konzervatívnak semmiképpen nem mondanám :D
Széchenyi Kossutthal szemben tűnik egyedül konzervatívnak, a korszellemhez képest ő is liberális volt, csak míg Kossuth radikális liberális volt, Széchenyi inkább csak reformista liberális.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!