Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A lakosság mikor érti meg,...

A lakosság mikor érti meg, hogy a hatalom addig megy el, ameddig hagyják?

Figyelt kérdés

Tehát, ameddig mincs kritikai gondolkodás, társadalmi összefogás, szolidaritás, empátia, szellemi igényesség (közoktatás, kultúra, tudományos élet, közegészségügy stb.), élettér szeretet, addig a politikusok azt csinálnak, amit akarnak.


Pedig pl. békés úton is lehet változás (Dél-Korea 2017 környéke).



dec. 30. 21:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
De nem hagyják, hanem követelik! A magyarok többségénsk ez jó, ez kell. Ezt szavazzük meg 4 évente. Ott lehet véleményt nyilvánítani, és ez van, az emberek elnyomásban és kizsákmányolásban akarnak élni.
dec. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű. Ha figyelmesen újraolvasod a kérdésedet, ízlelgeted a szavakat, észre fogod venni a benne rejtőzködő ellentmondást.
dec. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"az emberek elnyomásban és kizsákmányolásban akarnak élni"

Vagy csak máshogyan definiálják a szabadság szót, mint azok, akik rendre kisebbségben maradnak...

dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy az emberek elnyomásban szeretnének élni. Az embereknek halvány lila dunsztjuk sincs arról, hogy miképpen szeretnének élni. Ezért azt várják, hogy ezt mások mondják meg nekik. Gyakorlatilag szükségük van az elnyomásra és elfogadják a kizsákmányolást, mert egy dolog van amitől mindennél jobban félnek és ez nem más mint a szabadság.
dec. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Az emberek konformisták.
dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
A média célja éppen az, hogy a lakosság hagyja elmenni a hatalmat addig, ameddig az akar.
dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"Az embereknek halvány lila dunsztjuk sincs arról, hogy miképpen szeretnének élni."

Dehogynem.

Arról nincs inkább halvány lila dunsztjus sem, hogy a saját elképzeléseiket hogyan lehet megvalósítani társadalmi keretek között, vagyis hogy hogyan kell ahhoz működtetni a társadalmat, a gazdaságot, stb., hogy úgy élhessenek, ahogyan szeretnének. És mivel nem is akarják kiképezni magukat minderről, másokra bízzák az ország irányítását.

dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Az emberek annyira félnek a szabadsággal járó ismeretlentől, hogy képesek akár nekitámadni is annak aki le akarja verni rabságuk láncait. Ezek a láncok ugyanis a biztonságot testesítik meg számukra.

Akinek vannak elképzelései és hajlandó cselekedni, az meg is tudja valósítani amit kigondolt. Hidd el az emberek többségének még alapvető hétköznapi pitiáner problémák megoldásáról sincs elképzelésük, nemhogy arról miképpen szeretnék megszervezni az életüket. Sokan egy darab csekket nem képesek feladni a postán, vagy egy egyszerű ebédet képtelen elkészíteni.

Igen, azért tenni kell, hogy ha valamit nem tudsz, azt megtanuld. Azért tenni kell, hogy kitaláld hogyan legyen és megszervezz, felépíts valamit. De az emberek "nem akarják kiképezni magukat" ezért inkább lemondanak a cselekvés szabadságáról és "másokra bízzák", hogy az megszervezze az életüket. Mert konformisták. És ha valaki szabaddá akarja tenni őket, akkor megvédik az elnyomóikat.

dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Igen, azért tenni kell, hogy ha valamit nem tudsz, azt megtanuld. Azért tenni kell, hogy kitaláld hogyan legyen és megszervezz, felépíts valamit. De az emberek "nem akarják kiképezni magukat" ezért inkább lemondanak a cselekvés szabadságáról és "másokra bízzák", hogy az megszervezze az életüket. Mert konformisták."

Ha meg akarsz tanulni valamit, akkor teszel is érte, hogy megtanuld. De egy csomó mindent nem érdemes megtanulni, mert sokkal jobban jár mindenki, ha a szakács főz, a tanár tanít, a mérnök meg házakat tervez, mint ha a szakács tanítani tanulna főzés helyett, a tanár házak tervezésével töltené az idejét, a mérnök meg a konyhában pepecselne, ahelyett, hogy házakat tervezne. Ez a felismerés szükségszerű volt ahhoz, hogy ne külön-külön barlangokban éljünk még ma is. Nevezheted konformizmusnak is, de akár együttműködési hajlandóságnak is, a többi emberbe vetett bizalomnak is, ahogy jólesik. Mindenesetre sehol se lennénk, ha mindig mindenben csak saját magunkra számíthatnánk.

dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Erről szól a társadalmi önszerveződés, ami már a kezdetleges kőkorszaki társadalmakat is jellemezte. Tehát szerinted akinek fontos a szabad akarat és az önrendelkezés, az önállóság, a műveltség, aki ambiciózus és cselekedni akar az legyen inkább a világi élettől elvonult polihisztor remete és ne is gondolkozzon társadalmi létben?
dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!