Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem veszélyes ez a hazug duma...

Nem veszélyes ez a hazug duma a kormány részéről, miszerint Magyarország nagyhatalom és engedelmeskednek neki más országok?

Figyelt kérdés

Nagyotmondó hírekben közölték ezt a kormány alá rendelt közmédiában és más felületeken.


Ez még visszaüthet. Nem amiatt, mert majd megmutatja a külföld, hogy valójában nem az, hanem mert a sok naiv szavazója a kormánypártnak rákattan erre a mesére és akkor képtelen vágyaik támadnak. Pl. Magyarország hódításra is termett, ha nagyhatalom és akkor majd direkt azt fogják követelni a kormánytól, hogy hódítson. Kérdés, hogy a nyomás alatt megteszi ezt, mert különben akkor elvesztené a presztízsét és a szavazóit, hisz akkor kiderülne mégsem nagyhatalom az ország.


A rosszabb forgatókönyv, hogyha a nagyhatalmizás ellenére nem elégíti ki ezen vágyakat a kormány, akkor leteszik és olyan politikust vagy pártot állítanak az ország élére, aki a nagyhatalmi mániának kész eleget tenni és valami ilyen lépést lépne mondjuk a szomszédos országok ellen.


III. Napóleon is megnyerte magának a francia népet, hogy az ország élére álljon, s ismét császársággá formálja azt. De a támogató nép megkövetelte ezért tőle, hogy folytassa a napóleoni hagyományt és hódítson, tegye Franciaországot abszolút nagyhatalommá. Engedett a nyomásnak és ez lett a veszte, ugyanakkor Franciaország sem úszta meg kevesebbel.



dec. 22. 15:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
31%

akkor talán le kellene állni a tiszafröcsögéssel és nem vádolni olyannal a kormányt amit nem mondott


sírjanak üvöltve a német liberálisok meg a francia liberálisok meg az amerikai liberálisok, magyarországon a magyarok döntik el hogy akarnak élni

dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
11: a Tisza Párt semmit nem mondott erről, a Mandiner és Fideszes politikusok mondták. Egyébként odakinn is az emberek maguk döntik el hogy akarnak élni, de nekik több módjuk van rá, mert jóléti államok. Magyarország nem az.
dec. 22. 15:54
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem hülyülök mindegy mit mond a Fidesz úgysem fogja őket leváltani soha senki, bebetonozták magukat 5-ös válaszoló voltam
dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%
tehát aki gazdag az mondja meg, hogy ki fogja be a pofáját?
dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
13: az biztos, hogy bebetonozták magukat, de amit tesznek, mondanak az nem helyes és nem igaz. Ez a nagyhatalmasdi egyáltalán nem az.
dec. 22. 15:58
 16/21 anonim ***** válasza:
Mivel Európa vezető nemzete a magyar, így kénytelenek engedelmeskedni.
dec. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"odakinn is az emberek maguk döntik el hogy akarnak élni"


Ez már eleve egy valótlan állítás. Kimennek, tüntikéznek egy kicsit aztán folytatódik tovább az elnyomás.

dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
16: mégis mitől az?
dec. 22. 16:32
 19/21 anonim ***** válasza:
Attól hogy Európa legerősebb nemzete.
dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
19: Hogy lenne a legerősebb?? Ez mi ez a képtelenség??
dec. 22. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!