Befog e válni a Japánoknál ,hogy 4 napos a munkahét és ennek örömére többet lehetnek otthon és szexelhetnek ? Több lesz a gyermekszületés ? Magyarországon nem vezetik be ezt ?
a nőknek nincs szüksége férfira, a férfiaknak meg nincs szüksége családra
ezért nem születnek gyerekek a nyugati világban
A fejlettebb nyugati országokban gyakran magasabbak az életköltségek, ami visszatarthatja a családokat a több gyermek vállalásától. Ezzel szemben a keleti országokban alacsonyabbak lehetnek az életköltségek. Japánban a gyermekmunka nem olyan elterjedt, mint néhány más keleti országban, de sajnos még mindig létezik.
Sok keleti országban a család és a gyermekvállalás nagyobb hangsúlyt kap.
Magyarországon a 4 napos munkahét se segítene a gyermekszületések számában. De pl Japán kb össze sem hasonlítható Magyarországgal, mint ahogy a 2 kormány közt is oltári nagy különbségek vannak.
Még valami:
Igazából azon van a hangsúly, hogy szereted-e a munkádat. Ha pl. egy tudós vagy, aki imádja a természettudományt, akkor nem is dolgozol, hanem a szenvedélyednek élsz.
Ha imádod a mangákat, és te magad is mangát rajzolsz, akkor a lőtéri kutyát nem érdekli, hány napos a munkahét. Csinálod, mert szeretsz rajzolni.
De, ha gyári munkás vagy, és utálsz oda bejárni... Na, igen, akkor már nem mindegy, hogy 4 napot dolgozol-e vagy 5-6 napot...
#5
Ja, de ez csak az átlagpolgár.
Egy influenszer jól él.
Nem nagyon lesz változás, egyrészt azért, mert nincs elég bölcsőde vagy gyermekgondozó szakember és ha van is, akkor meg hosszúak a várólisták, emellett az oktatási költségek is rémesen magasak. Ráadásul elöregedő társadalom, és a nukleáris családokban már nem lakik együtt a három generáció, így nem is nagyon tudnak és nem is akarnak "főállású" nagyszülők lenni, nem akarnak besegíteni a gyereknevelésben.
Ez azért is rossz, mert a fiatal nemdiplomás nők körében születik a legtöbb gyermek (20-30 évesek körében), és ők lassítják le a csökkenő születésszámot. Azonban mivel nemdiplomássk és fiatalok, ezért nagyon alacsony a jövedelmük és bizonytalan a gazdasági életük. Hiába házasok, a férjeik is hasonló, bizonytalan körülmények között élnek, ergo nincs sok bevételük, mégis sokat kell dolgozniuk. Viszont így el van lehetetlenítve, hogy megfelelő oktatást kapjanak, mert nincs elég pénzük, és az idősek se kifejezetten segítenek, hogy vigyázzanak a gyerekekre, amíg a szülők naphosszat a munkában rostokolnak.
Ezért valószínű, hogy nem fog változni a helyzet, mert túl sok dolgon kéne változtatni, és nem csak költségeket kéne csökkenteni vagy több szakembert képezni, hanem már magának a háború utáni, második generáció mentalitásának is meg kéne enyhülnie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!