Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem tud soha...

A kormány miért nem tud soha kijönni a pénzéből, miért adósodik el folyamatosan?

Figyelt kérdés

[link]


Főleg hogy akármennyi pénzt is nyomtatna magának



ma 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos túl sokba kerül Deutsch kokója, Szájer vazelinje, és a celeblányok órabére akik Juci csiklóját dörzsölgetik.
ma 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

dolgozzatok többet had legyen mégtöbb pénzük, jah és válasszátok meg őket élethosszig :D

birka banda

ma 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Fidesz gyűlésen:


"Párttagok, öntsünk tiszta vizet a pohárba, tegye fel a kezét aki a lányokat szereti!"


"Nem rád gondoltunk, Judit!"

ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem a kormány adósodik el hanem az állam. A hitel önmagában nem rossz, az államadósság pedig hiteleket jelent.

Azzal van gond ha a hitelt nem olyasmire költötték amiből utána haszon keletkezik. Egy ember vagy cég sem kerül bajba attól ha hitelt vesz fel, az a gond ha ezt nyaralásra veszi fel valaki és egyszerűen elkölti, majd nincs semmivel sem több pénze. A cég ha beruházásra költi és azzal jobban tud dolgozni, több bevétele lesz, akkor a hitellel együtt is jobban fog állni, mint előtte nélküle. Ahogy te is ha autóra vagy lakásra veszel fel hitelt azzal nincs gond, hiába lesz nagy az adósságod utána.

Az államadósság nem most keletkezett, azt hozta magával a rendszerváltás előttről az ország. Folyamatosan kell visszafizetni a hiteleket és új hiteleket vesznek fel helyette. Még azzal sincs baj ha nagy az államadósság, a japánoknak kb. az éves GDP 3-szorosa az államadóssága.

A fidesz-kdnp kormányzat azzal kezdte, hogy nem használták fel a még előttük Bajnai kormánya által felvett imf gigahitelt, hanem visszafizették, majd évről évre elkezdték csökkenteni az államadósságot. Nem azzal hogy kevesebb lesz a tartozás, hanem egyre nőtt az állam bevétele. Neked sem ugyanaz ha van 2 millió forint hiteled és a havi fizetésed 300 ezer Ft, meg ha a fizetésed már 1 millió Ft. Az adósságod azonos, de mégis jobban élsz, mert közben több pénzed van másra is mint az adósságot törleszteni.

A covid alatt egész Európában nagyon megnőtt az államadósság, nálunk is. Most kezdik el újra csökkenteni ahol sikerül.

Az országok pedig nem nyomtathatnak maguknak akármennyi pénzt, mert azzal az értéke csökken és ugyanúgy nem tudják kifizetni a tartozást, mint előtte.

ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"A fidesz-kdnp kormányzat azzal kezdte, hogy nem használták fel a még előttük Bajnai kormánya által felvett imf gigahitelt, hanem visszafizették, majd évről évre elkezdték csökkenteni az államadósságot."

Pontosítsunk, a fidesz kormány használt fel az IMF hitelKERETből, de nagyrészt kiváltotta kötvényekkel. Az államadósságot pedig nem csökkentették, hanem annak aránya csökkent a gazdaság (és nem az államháztartás, bár van együttmozgás) méretéhez képest.


"A covid alatt egész Európában nagyon megnőtt az államadósság, nálunk is."

Ez így helytálló, de ahogy helyesen levezetted nem azzal van a gond, hogy mekkora az adósság, hanem hogy mekkora a kifizetendő adósságszolgálat és sajnos abban nem állunk jól: [link]


"Az országok pedig nem nyomtathatnak maguknak akármennyi pénzt, mert azzal az értéke csökken és ugyanúgy nem tudják kifizetni a tartozást, mint előtte."

Attól függ, hogy milyen az adósságszerkezet. A magyar állam javarészt a saját lakosai felé van eladósodva forint alapú államkövtények formájában és azon belül is nagy hányadot képviselnek a nem infláció követő fix kamatozású papírok. Az infláció gerjesztésével az államháztartásnak kevesebb reálkamatot kell kifizetnie a tartozásaira, kvázi el tudja inflálni az adósságát. Ennek vannak kontraproduktív vonzatai is amiért ez napjainkban nem is igazán valid adósságcsökkentő módszer, de például 2021-ben ez még működni látszott. Elég sokat lehetne erről beszélni, de röviden azt is ide lehet tenni, hogy a devizahiteleink is sokat nőttek, amikre pedig még káros hatással is van a forint elértéktelenedése, szóval mindig mérlegelés tárgya, hogy mikor mennyire érdemes beleharapnunk az egyik ujjunkba azért, hogy a másik felszabaduljon.

ma 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

érdekes, hogy a baloldaliak szerint az oktatásra költött pénzeket a gazdaság arányában, miközben az adósságot nominálisan kell számolni :))


amikor ezzel szembesítem balos ismerőseimet, akkor kb végigfigyelhetem a gyász fázisait :DD

persze kivéve az elfogadást

akkor keres magának a telexen egy újabb oltári nagy baromságot amivel kifoltozhatja a pókhálószerű világképét

ma 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!