Az államok miért nem engedik meg,hogy valaki rendelkezhessen a bére felett?
Az én béremből például olyan sok TB-t vonnak,hogy abból a pénzből simán fizetnék fenék kinyalós privát EÜ biztosítást.
Illetve, van jövedelembiztosításom is, ami kvázi olyan, mint a munkanélküli segély, ugyanis munkanélküliség, tartós betegség esetén lehet igényelni.Viszont kétszer annyi időre jár, mint az állami munkanélküli segély.
Én, szívesen szervezném magamnak a nyugdíj megtakarítási tervet is.
Cserébe,megkapnám a bruttó béremet a bankszámlámra havonta.
Nyilván, a lehúzós illetékek, ÁFA és hasonlók alól nem lehet kibújni, de az ember miért nem döntheti el,hogy a megkeresett bére felett,hogyan rendelkezik?
Miért ne dönthetne valaki úgy,hogy nem kér állami nyugdíjat, állami egészségügyet,állami munkanélküli segélyt, de cserébe a bére után nem lesznek levonások?
Mert az ilyen jogcímeken beszedett lóvékból telik yachtra.
Az egészségügy és a nyudgíjrendszer pedig romokban.
Eu-s szabály, hogy valamelyik tagországban kell, hogy legyen társadalombiztosìtásod.
PS: Joggal lehet kritizálni Magyarországon egyes àllami szolgáltatások színvonalát, de ettől függetlenül te is igénybe veszed. Pl a járdán vagy az úton te is mész
hát még tőlem mennyit vonnak Írországban
annyit mint az otthoni ITs nettó fizum volt
ezvan, költözz el oda ahol nem ellopják hanem látsz belőle vmit
"PS: Joggal lehet kritizálni Magyarországon egyes àllami szolgáltatások színvonalát, de ettől függetlenül te is igénybe veszed. Pl a járdán vagy az úton te is mész"
A kérdező nem erről beszélt, hanem a biztosítàsos levonásokról.
Az általad említett dolgokat az állam elvileg az Szja-ból, az áfából meg egyéb adókból kéne fedezze, nem az egészség vagy nyugdíjbiztosításból. Azokat pedig a kérdező nem érintette, a kérdése így teljesen jogos
Mert Európában élünk és itt az a nagy vívmány, hogy ennyire szociálisak vagyunk és elvárjuk az államtól, hogy adjon mindenre kiterjedő TB-t, segélyt, nagy nyugdíjat stb, ezért például itthon is simán elvonják a fizetés 33%-át.
Ha ezt elengednék, és pl az USA féle "mindenki annyit ér, amit ki tud fizetni" elv felé fordulnánk és mindenki fizetéstől függően 0-24% adót fizetne (az átlag 10%-ot fizet), akkor jöhetne az a világ, ami ott van: pl hogy a nép nagy részének nem lenne TB-je, mert azon spórol.
Igazából egyik se jó rendszer, de az biztos, akkor lenne itt Magyarországon nagy demográfiai fejre állás, hogyha nem lenne állami, mindenre kiterjedő TB-je senkinek se. Minimálbéres, dohányzó, munka előtt és után egy-egy sört bevágó ÁtlagJóskának hiába szabadulna fel a TB levonásból keletkező pénze biztos nem biztosításra kötné, már ha piaci alapon lenne biztosító, aki ilyen kondíciók mellett hajlandó lenne vállalni, mint ügyfél - persze a kockázati tényezők miatt drágább díjért.
"a járdán vagy az úton te is mész"
Na mondjuk pont az utakat ne emlegesse nekem senki.
Fizetünk egy vagon adót, gépjármű adót, a benzin árának fele adó, cserébe mindenhol kátyú, lekopott jelzések, nem működő lámpák, eleve balesetveszélyesen kialakított csomópontok.
Amit megcsinálnak az is trágya minőség, nem elég hogy szar, de legalább 2-3-szorosan túlárazott is. M3-ast most csinálják, de olyan okádék lett a felülete, hogy normális országban ezért a vállalkozó költségén újra húzatnák az egészet.
Gyalog meg életveszély. Nem takarított járdák, lefagyott felületek, gyalogátkelőhelyek lekopva, világításuk sincsen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!