A Fideszeseknek miért van mindenre magyarázatuk?
Ahelyett h biralnak a rezsimet...
A gyermekotthonokban nyomorognak erre h arról nem a zorban tehet.
Infláció követő adózás jön erre h egyet ért vele
Egyet ért h a családi pótlék meg mindig 30 euró holott nyugaton ennek sokszorosa volt már évekkel ezelőtt...
Az a baj, hogy orbán egy tök egyszerű kérdésre sem válaszol, hanem rögtön mellé beszél és vádaskodik.
#16 "Akár 300 órákat is dolgoztathatnak így havonta, heti 7 napot 12 órában, egyetlen vasárnapra eső kötelező pihenőnappal, és ez egyáltalán nem számít túlórának, a túlórapótlékot sem kell a munkáltatónak fizetnie. Dolgoztam ilyen helyen, minden hónapban 100+ órákat melóztam a alap beosztás felett, ráadásul jobbnak mondott részlegen, amivel még csak a középmezőnyben voltam."
Nem lehet senkit így dolgoztatni a jelenlegi törvények szerint még munkaidőkeretben történő foglalkoztatás mellett sem. Minél több hónapra van meghatározva a munkaidőkeret, annál nagyobb lehet az eltolódás a munkával töltött napok között, de alapszabály akkor is marad, hogy naponta maximum 12 óra a ledolgozható, minimum 4 óra viszont más munkanapra is szól. Ahogy a pihenőnapok kötelezettsége is megmaradt. Az lehetséges, hogy egyik héten hétfő kedden van pihenőnap, a másik héten meg szombat vasárnap, így egybefüggően van 10 munkanap, de tovább ez nem megy. A normál munkaidő felett évente maximum szabályozva van a túlmunka mennyisége és az rendkívüli munkának számít. A munkaidő keretben sem lehet több a munkaórák száma, az ideje változik, nem heti 5 nap és napi 8 óra, hanem a munkaidő keretben változóan alakítható. A túlmunka az ezen felül évente vállalható plusz óraszám nem más munkaidő keret esetében sem, mint másképp és összesen akkor végezhető el az évi 250 óránál több, évi 300 óra ha erre van kollektív szerződés és összesen évi 400 óra, ha a munkavállalóval egyedileg ebben állapodtak meg, a munkavállaló beleegyezésével és ennek csak időarányos része rendelhető el a munkaidőkeret idejére.
"A beosztás összeállításakor figyelemmel kell lenni arra, hogy a munkavállalót hetente legalább 2 nap vagy egybefüggő 48 óra heti pihenőidő illeti meg, illetve a napi munkájának befejezése és a következő napi munkakezdés között legalább tizenegy óra egybefüggő pihenőidőt (napi pihenőidő) kell biztosítani."
A túlóráról is igen egyértelműen rendelkezik a törvény:
"Munkaidőkeret és a túlóra kapcsolata
Munkaidőkeret esetén két esetben merülhet fel túlóra: az egyik eset, ha a munkáltató a munkaidő-beosztástól eltérően utasítja a munkavállalót túlórára, például a munkavállalónak az adott napon beosztás szerint 6 órát kellene dolgoznia, azonban a munkáltatói utasítás alapján mégis 8 órát dolgozik.
A másik eset a munkaidőkeret sajátosságaiból következik: ha a munkaidőkeret lejáratakor a munkavállaló által ledolgozott munkaidő meghaladja a munkaidőkeretben ledolgozandó munkaidőt, a munkáltatónak a többletet rendkívüli munkaidőként („túlóraként”) kell elszámolnia.
A két különböző módon felmerülő túlórából következik az is, hogy mikor kell a túlóra ellenértékét kifizetni: az első esetben havonta, viszont a második esetben csak a munkaidőkeret végén, hiszen csak akkor derül ki, hogy ténylegesen mennyivel többet dolgozott a munkavállaló.
Lényeges azonban, hogy a többi bérpótlék kifizetését nem érinti a munkaidőkeret, tehát az esetleges készenlét, ügyelet esetén járó, a műszak-, az éjszakai és a vasárnapi pótlékot mindig az adott hónapban kell kifizetni a dolgozó részére."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!