Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek ? Kérlek írjatok...

Fideszesek ? Kérlek írjatok magyarázatot erre.

Figyelt kérdés

Diák vagyok, nem valami ellenzéki troll, tényleg komolyan kérdezném a következőt.


Ha Magyarország a siker útján halad, itt a legjobb az élet az egész EU-ban, akkor miért EU-s pénzekre várunk hogy a pedagógusok bérét emeljék?

Egy sikeres, élhető ország már rég megtette volna amit kellett és nem külföldi pénzekre várna...


Nem vagyok túl jártas a politikában de ezzel csak azt vallja be a kormány hogy majdnem üres az államkassza?


Tényleg nem értem az egészet... :/



2023. júl. 22. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Nyilván ez is csak egy ordas propagandahazugság.


Tekintve hogy a teljes büdzsé amit erre szánnának, annak csak egy kis töredékét képezné az eu-s pénz.

2023. júl. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Honnan vetted, hogy itt a legjobb az élet az egész EU-ban?
2023. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2. Nem vagyok fideszes, csak Orbán Viktortól, és pár fidesz szimpatizánstól említettem
2023. júl. 22. 15:11
 4/13 A kérdező kommentje:
Idézetem*
2023. júl. 22. 15:13
 5/13 A kérdező kommentje:
Idéztem * xd
2023. júl. 22. 15:13
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Először tanulj meg pontosan fogalmazni és figyelmesen reagálni a saját kérdésedre adott válaszokra.


Aztán nem ártana megnézni, hogy miként áll össze az Európai Unió költségvetése.


Harmadjára utána nézni, hogy a 2003. október hónapjában aláírt Csatlakozási Szerződés alapján milyen arányba járna Magyarországnak EU-s forrás.


Negyedrészt pedig szépen utána kellene olvasni, hogy a COVID-19 miatti lezárásokat követően az EU milyen mértékű hitelt vett fel és ebből Magyarországnak mekkora összeg járna, amit szintén jogtalanul tart vissza az EU.


Ha mindennel tisztában vagy, akkor nem ártana világossá tenni, hogy Magyarország Kormánya az állami költségvetésből vállalja a tanárok bérfejlesztését, csak az EU-s forrás megérkezése után ez nagyobb lépésekben történhetnének meg.

2023. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon egyszerű: már elég rég megállapodtak az unióval, hogy az extra béremelés egy bizonyos uniós támogatásból lesz fizetve. Innentől azt arra kell költeni, hacsak nem lesz új megállapodás. A normál béremelést már magkapták a magyar költségvetési forrásból.
2023. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13%

"Nem vagyok fideszes, csak Orbán Viktortól, és pár fidesz szimpatizánstól említettem"

Forrás?

2023. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Decemberre államcsőd lesz a vásárlások visszaesése miatt...plusz a szeptemberi suli bezárások és tanár felmondások miatt komoly tüntetések.



Mert mennél melózni....és nem tudod suliba vinni a gyereked...mert ki van írva...a suli zárva.

2023. júl. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Az EU-s pénzek nem könyöradományok. JÁRNAK NEKÜNK!! Mi is vettünk fel hitelt, de nem kaptunk belőle semmit. Megszavazta az EU parlament. Járnak nekünk ezek a pénzek, amik ma már ukránba vannak


A pedagógusok akkor kezdtek el tüntetgetni, amikor már covid válság volt és jött a háború is. Ilyenkor nem lehet a költségvetésből külön még adni is. Ezért a kormány egyedüliként európában az EU-s pénzekből a tanárok fizetésére is adna.

2023. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!