Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Debrecenben vagy Budapesten...

Debrecenben vagy Budapesten nagyobb a lakhatási válság?

Figyelt kérdés
Én debreceniként azt látom, hogy itt a fizetések jóval alacsonyabbak mint Budapesten, viszont a lakás és albérlet árak már nagyon közelítenek a budapesti árakhoz. Ha a fizetéseket és a lakhatás költségét összevetjük a két városban, akkor az jön ki, hogy Debrecenben a fizetések jóval nagyobb része megy el albérletre mint Budapesten, vagy sokkal több időbe telik míg egy lakást meg tud venni valaki mint Budapesten. Ti hogy látjátok, melyik városban nagyobb a lakhatási válság?

nov. 19. 00:17
A kérdező szavazást indított:
Budapesten nagyobb a lakhatási válság.
Debrecenben nagyobb a lakhatási válság.
Nagyjából egyforma a helyzet a két városban.
16 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
Hagyjuk ezt a demagóg dumát, sehol sincs válság, azért tudnak feljebb menni az árak, mert az ottaniak meg tudják fizetni. Ahol válság van, ott zuhannak az ingtalanárak.
nov. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
1# Egyáltalán nem mindegy, hogy kik tudják megfizetni a lakásokat, a befektetők vagy az átlagemberek.
nov. 19. 00:28
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Rossz a helyzet mindkét településen, talán Debrecenben még rosszabb már egy átlag embernek. Nagyon sok kisvállalkozó nettó 200 ezret sem fizet meg egy alkalmazottnak, de már majdnem Pesti árakat kell fizetniük a sok spekulatív ingatlanbefektető miatt.
nov. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 felkelhetetle ***** válasza:
66%
Nem is értem miért, Debrecen eléggé proli hely, kb semmi értelme odaköltözni...
nov. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem sincs, ötvözöd a Pesti árakat az Észak-Alföldi pusztaság hátrányaival. Olcsó munkaerő, ott vagy a semmi közepén egy relatíve kis városba ami jobban emlékeztet Csernobilra mint a nagybetűs áhított Nyugat-Európára.

A befektetők valószínűleg túltolták az árakat.

nov. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
Budapesten sz@r a helyzet. Egy élhető, normális környéken, 50 négyzetmétert már 350/hó alatt nem kapsz.
nov. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
60%

6-os

Azért ez költői túlzás, most vettem ki 230-ért egy 50 négyzetméteres új építésűt egy nagyon elit környéken. De az is borzalmasan sok, 560 Euro, amikor Bécsben is kapsz ilyet 700-750 Euro-ért.

nov. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

Dublinban

Üdv Dublinból

az átlag itt is nézegethet csak :D

nov. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%

#8

🤣🤣🤣🤣

nov. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

#2: Maradj csak ebben a naiv hitben. Az van, mint az élet fogyasztói társadalommal átitatott területeinek a nagyrészén.


A hülye ember akkor is megveszi az autót, akkor is avocado lattét iszik, akkor is elmegy fapadossal 5 napra nyaralni, akkor is beül étterembe, moziba és így tovább, ha nem engedheti meg magának.


Akkor is a nagyobb, jobb lakás kell akár 20-30 éves hitelre, ha nem engedheti meg magának.


Akkor is albérlet kell mamahotel/ingázás helyett, ha égeti vele a pénzt.


A többit meg már rendezi a kereslet-kínálat.


Nem (csak) azért rossz a tömegközlekedés bizonyos vidéki területeken, meg nem (csak) azért nincs helyben fagyizó, kisbolt, akármi és már az utolsó kocsma is a szakadék szélén táncol meg rakják át a postát is a közeli városba, mert hogy az embereket szivassák.


Hanem azért, mert az emberek életmódja megváltozott, kell a fancy nagyváros meg a szingli meg a 2 személyes életmód meg utána ha megszokott, akkor már a nagyvárosi infrastruktúra és így bizonyos szűk helyekre kezdenek el tömörülni egyre nagyobb embertömegek.


Ezért van egyre szélsőségesebb kilengés. Bizonyos helyeken olcsóbban veszel HÁZAT, még ha felújítandó is, mint maga akár csak a telek értéke lehetne, a nagyvárosokban meg FELFESTÉST (értsd: garázs beállóHELY) is több millióért...


Az egyik helyen 1-2 tízmillióért már kacsalábon forgó házat veszel, Pesten 10 millió alatt 5 négyzetméteres, 10-re galériázott penészes, ablak nélküli szuterént nem kapsz... Romos, omló homlokzatos, zavaros társasházi dolgokkal teli vegyes összetételű környéken ezer éves csövezéssel, kábelezéssel, esetleg gipszkartonnal kicsit kikerázott használt lakást több tíz millióért veszel, új építésű vagy jobb helyen lévő már a 100 milliót súrolja.


Ne fogjunk már mindent a befektetőkre, a befektetők csak próbálják elemezni, feltérképezni a piaci igényeket és spekulálni rá. Néha jól, néha rosszul.


És a befektető van kitéve a piacnak, mert neki nem mindegy

- mennyit ér az ingatlan.

- mennyi idő alatt milyen hátrányok mellett tudja értékesíteni.

- milyen a jogbiztonság, hogy egy tollvonással el tudják lehetetleníteni azt, amire spekulált (pl. legutóbb AirBnB) Esetleg jön egy covid és 1,5 évig még hosszútávú bérlőknek is csak erősen nyomott áron tudná kiadni.


Átlag Józsinak, aki jellemzően benne lakik édes mindegy (na jó, teljesen nem, de nem lesz tőle jobb vagy rosszabb az élete), hogy az most 50 vagy 10 millióra van értékelve. Neki olyan szempontok számítanak, hogy


- jó legyen az infrastruktúra, közel iskola, ovi, kórház, buszpályaudvar, vasútállomás, metró, stb.

- hamar kiérjen a Wolt és a Foodpanda, akár éjjel 2-kor vasárnap.

- ne menjen rá a gatyája a rezsire, kifűtésre, ilyen-olyan felújításokra.

- a szomszédok, környéken élőktől ne azt hallja, hogy "Devla, hajjámeg szétszurkállak!" hanem esetleg mosolyogva köszönjenek egymásnak a boltban, liftben.

- ha ezeken felül még zöldövezeti rész is van, legalább valami park a közelben, ahol szintén nem szipusok meg drogosok meg alkesz csövesek táboroznak, hanem csendben könyvet olvasó lány, szemüveges srác laptoppal az ölében, kedves idős néni, bácsi, akkor már további plusz pont.


Na ezek miatt vannak aranyáron ingatlanok Budapesten és nagyvárosokban is. Ezekkel kéne foglalkozni, ha csak annyira is, hogy a már meglévő infrastruktúrát nem rohasztották volna le, akkor kevesebben mennek el vidékről és többen mennek vissza, ezáltal nem nyomják fel úgy az árakat bizonyos városokban, hogy az nekik sem jó.


Ezzel pedig pont az új belépőket egyre rosszabb helyzetbe hozva, illetve a helyieket patthelyzetbe, akik mindig is ott éltek, oda köti őket minden és hiába ér a sajátjuk (ha nem önkormányzati) is egyre többet, ha a 6 nm-es panel félszoba közel sem akkora fun mamahotelként 30+ évesen, mint a vidéki 100+ nm-es hodályban egy teljes emelet külön vécével és káddal, Pesten meg ez utóbbit általában Budán tudja megélni az ember.

nov. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!