A szélsőjobbosok szerint minden elveszi a szabadságunkat, ami változott 1000 évvel ezelőtti állapotokhoz képest. Legszívesebben még mindig gyűjtögető, vadászó, halászó életmódot folytatnának LMBTQ mentes, szigorú férfi-női szerepekhez kötött társadalomban.
tegnap 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 Telelő Teve válasza:
Drogkereskedelemben pl. nem nagyon fogadják el a banki átutalást, szóval a konteósoknak is van igazsága a dologban. A bankrendszer szeretne átlátható lenni az állami felügyeletek számára, hiszen a működési engedélyük múlik rajta. A digitális fizetéstől való rettegés nagy része azon áll, hogy ha a készpénz nem lenne, mint alternatíva akkor még nagyobb jogkört követelne magának az állam és nem csak belelátna a pénzügyeidbe, de irányítani is próbálná azt. Hogy ezt ki érzi a szabadság korlátozásának az egyénfüggő - tulajdonképpen nem olyan nagy baj, ha nem csak digitális pénz létezik mint fizetési monopólium, úgyhogy bár konteó kategóriába sorolandó, mégis inkább a hasznos konteók közé tartozik, melyek létezése inkább támogatandó.
tegnap 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Drogkereskedelemben? Nagyon jó példa. Ebből egyenesen következik, hogy aki nem illegális dolgokkal próbál bevételt szerezni, annak nincs félnivalója.
tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 A kérdező kommentje:
A szélsőjobbosok mintha tényleg nem szeretnék, hogy fejlődik a világ.
Arról bezzeg nem vesznek tudomást, hogy mekkora pénzbe kerül az államnak a készpénz előállítása.
tegnap 23:06
5/5 Telelő Teve válasza:
#4: A mostani energiaárak mellett azért a digitális fizetési rendszerek üzemeltetése sem éppen olcsó. Tranzakciós illeték, átutalási meg számlavezetési költség formájában sokkal több pénzt vesznek ki a zsebedből, mint amennyibe a bankjegyek előállítása kerül. A bankjegypapír, rá való festék meg a nyomdatechnika elhanyagolható kiadás, ha már legyártották teljesen passzívan üzemel. Ezzel szemben a digitális pénz mögött álló szerverpark és infrastruktúra folyamatosan zabálja az áramot. A boltban zárás után is be van dugva a kártyaterminál, a kriptovaluták környezeti lábnyomáról nem is beszélve.
De maga a konteó inkább azokról a korlátozásokról szól, amit pl. a kínai rendszerben is tapasztalhatsz. Ott már a zöldségpiacon is mindenki okostelefonnal fizet, s nem igazán van GDPR, személyiségi jogi törvény vagy bármi ami korlátozná a hatóságokat abban, hogy mit láthatnak a pénzügyeidből.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!