Mi a probléma a gazdasági semlegességre törekvéssel?
Sokkal racionálisabb a gazdasági semlegességre törekvés, mint a függőség.
Az országgal az a probléma,hogy túlságosan a német multikra építették az elmúlt 30 évben.Ez ugyanúgy a Fidesz hibája is, mint az előző kormányoké.
Viszont, most észbe kaptak és elkezdtek diverzifikálni, még ha lassan is, de halad.
A mostani "vámháborúban" is helyesen szavaztak:
Ez is gazdasági semlegességet szimbolizálja.
Ugyanis azt jelenti,hogy nem ideológiáknak rendeljük alá a gazdasági döntéseket.
Ennek ellenére, sokan , mintha nem akarnának gazdasági semlegességet.Pedig a történelem során, akik így tettek, sohasem jártak rosszul.
Ez az egész baromság. Bárki bárkivel üzletelhet.
Pl Orbán kitalálta, hogy kell neki egy atomerőmű, és verseny, kiírás nélkül megbízta vele Oroszországot. Logikusan a szövetséges országokkal lett volna érdemes kezdeni, vagy legalábbis őket is meghívni, megversenyeztetni, de nem ezt tette.
Bárki bárkivel. Amit Orbán mond, az megint csak egy sokadik baromság, hogy most épp miért nem hibás amiért tönkre teszi az országot...a baromja.
1#
Kína.
Talán gazdaságilag a legsemlegesebb ország.Nem foglalkozik ideológiákkal ezen a téren, kizárólag racionális üzleti döntéseken alapszik a gazdaságpolitikájuk.
2#
Az atomerőmű kérdése egy kicsit bonyolultabb.
A paksi erőmű eleve egy orosz tervezésű konstrukció.
Nyilván, a fűtőelem mindenütt ugyanolyan, de az erőművek technológiája eltér.
Ezért, logikus az oroszokat megbízni ezzel.
"Ezért, logikus az oroszokat megbízni ezzel."
. Ez amolyan "minden brazil jó a fociban" jellegű gondolkodás.
Nem dőlt volna össze a világ, ha megpályáztatják mégis az egészet, tekintve, hogy objektíven mérhető, ki mit tud egy ilyen projekthez hozzátenni, nem pedig azzal letudni, hogy cirill betűk vannak a NYÁK-on, szóval telefonálunk is Moszkvába.
"Az atomerőmű kérdése egy kicsit bonyolultabb.
A paksi erőmű eleve egy orosz tervezésű konstrukció."
Csakhogy nem ugyan olyat akarunk, az egy régi, elavult konstrukció már, egy teljesen új lenne, amit tök mindegy ki épít.
A franciák például a világ vezető atomerőmű építői, és lehet fele annyiból is kijönne, plusz akkor még épülne is, mert azért nálunk nem történik azóta se semmi..
Ha Kína "gazdaságilag semleges", akkor az USA is az, Németország is, Oroszország is, India is.... ezek nem gazdasági semleges, hanem gazdasági vezető országok. Ne keverd.
Kínát a 70-es évektől kezdve felpumpálta az USA és Európa, addig egy szegény, de nagy lélekszámű ország volt, amit telepakoltak összeszerelő üzemekkel. A 90-es, 2000-es évektől kezdte el kiépíteni a hálózatát a Távol-Keleten, Oroszországgal és Afrikában. Utóbbi esetében meg leginkább felesleges, haszonnal nem járó beruházásokra ad hitelt, hogy aztán egyfajta modern adósrabszolgaságba sodorjon országokat (köhöm Budapest-Belgrád vasútvonal).
Tehát Kína gazdaságilag vezető állam az egykor érkezett USA/Európai pénzeknek és a nagy lakossága miatt. És az igazság az, hogy ma is megérezné Kína, ha az USA és EU az összes összeszerelő üzemét elvinné onnan és ott állna több millió munkanélkülivel...
A kérésem még tehát áll: mond "gazdaságilag semleges" országot. (Ne gazdasági vezető országot)
Mondj még kettőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!