Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az AirBnB teljes betiltása...

Az AirBnB teljes betiltása megoldaná a lakhatási problémákat?

Figyelt kérdés

A VI. kerületben, Terézvárosban már megszavazták és elvileg 2026 jan. 1.-tőé életbe is lép a teljes tilalom. Ezzel felszabadul a budapesti AirBnB-s lakások ötöde, ami több ezer plusz albérletet jelent, ami csökkentheti 15-20%-kal is az albérletárakat.

Nem kellene ezt az egész országban bevezetni? Hiszen ez az egyetlen pont ahol Mészáros Lőrinc is és a nép is jól járna. Lölő még drágábban adhatná a szállodáit, aki valóban látni akarja Budapestet nem csak hányni, okádni jön a bulinegyedbe, az megfizetné Lölő szállodáit. Nekünk meg olcsóbb lenne a lakhatás. Ez egy win-win helyzet lenne.


ma 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
NAgyon naiv vagy, ha azt gondolod, olcsóbb lesz az albi csak azért, mert több lakást adnak ki...
ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Fsms ***** válasza:
100%

Az airbnd Budapestre fókuszál, vidéken a tiltás számottevő változást nem hozna.

Az, h mennyit csökkenhet a lakbér, túl korai becsülni. Az is lehet páran eladják a lakást etc.

Szintén nagy kérdés, h mennyivel esik vissza a turizmus. A reptér nagy befektetésnek mondta a Fidesz , ha kevesebb turista jön, reptér esetben is lehet gond. Plusz a többi szolgálatás, melyek a turizmusra épülnek.

Ez egy kicsit összetettebb problema

ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az AirBnB betiltása csak a csóró turistákat terelné más városok felé, akik egyébként sem fogyasztanak sokat. A pénzes turisták, akik sok pénzt hagynak itt, azoknak meg szállodákban lennének.
ma 13:01
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
ma 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A pénzes turisták, akik sok pénzt hagynak itt, azoknak meg szállodákban lennének.


Kedves kérdező, én nem vagyok gazdag turista, egy szerencsétlen levelezős hallgató vagyok, aki az otthonától 250 km-re tanul. 12e-ért veszek ki Airbnb lakást, az egyetemtől egy utcányira. Szálloda nincs (de még lepukkant panzió sincs) ennyiért. Tiszta, akkor jövök-megyek, amikor akarok, a szomszédoknak teljesen midegy, hogy este én nyitom ki egyszer az ajtót és állok be a zuhany alá, vagy Jóska a három műszak után; ahogy az is mindegy, hogy reggel én indulok el onnan nyolckor vagy Piroska, a tanárnő a munkába.

ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

CSOK helyett bérlakásprogram kellene, ez tudná csak letörni az árakat.


Aki tulajdont akar, dolgozzon meg érte, menjen előbb bérlakásba és gyűjtögessen.


Ez a baj a rendszerrel, hogy az olyan embereket támogatja, akik mindent egyből akarnak, lehetőleg ingyen, az adófizetők pénzén.

Ráadásul olyanok veszik fel ezeket a támogatásokat, akik a szülők pénzelnek amúgy is, vagy egyedüli gyerek, unoka, és örökséghez jut.


Aki meg valóban rászoruló, a szülei egyszerű munkás emberek és 2-3 testvére és 15 unokatestvére van, azokat meg semmivel.

ma 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem, az csak a szállodák helyzetén javítana.

A lakhatás megoldásához állami lakásprogram kellene, nem hitel, mert a hitellel csak még feljebb tornásszák a NER kezében lévő ingatlanbefektetők profitját.

ma 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krampusz1 ***** válasza:
100%

Budapesten kb 15 000 AirBnB lakás van, és kb 160 000 lakás áll üresen.

Nem igazán ez a probléma.

A rossz gazdasági döntések sora okozta ezt.

ma 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!